2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A stockholmi bíróság ítélte meg az ukrán gázvállalatnak a csaknem 3 milliárd dollárt.

A Gazprom orosz gázóriás kifizette a Nafohaz ukrán állami gázvállalatnak a stockholmi döntőbíróság által korábban már megítélt 2,9 milliárd dollárt - közölte Jurij Vitrenko, a Naftohaz igazgatója a Facebookon.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szintén a Facebookon tett bejegyzésében hozzátette, hogy az említett összeg "már ukrán bankszámlákon van".


Az Ukrajinszka Pravda hírportál emlékeztetett arra, hogy december 20-án Ukrajna, Oroszország és az Európai Bizottság képviselői véglegesen egyeztették az alapelveit az orosz gáz Ukrajnán keresztül Európába irányuló tranzitja folytatásának, valamint az egymás iránti követelések rendezésének. Erről Minszkben Oroszország és Ukrajna jegyzőkönyvet írt alá.

A két ország közti, 2009-ben kötött gáztranzitszerződés ugyanis az év végén lejár, helyette addig újat kell kötniük.

A jegyzőkönyvbe foglalt megegyezés alapján az új tranzitszerződést a két fél öt évre köti meg egymással, azzal a lehetősséggel, hogy a megállapodás a későbbiekben tíz évre meghosszabbítható. Az első évben legalább 65 milliárd köbméter gázmennyiség tranzitját garantálja az orosz fél Ukrajnán keresztül, a következő négy évben pedig 40 milliárd köbmétert.

Nincsenek perek

Megegyeztek arról, hogy mindkét fél a nemzetközi bíróságokon visszavonja a peres kereseteket egymással szemben, viszont az orosz gázvállalat kifizeti az ukrán Naftohaznak a már megítélt 2,9 milliárd dollárt.

Olekszij Orzsel ukrán energetikai miniszter szavai szerint az ukrán gázvállalat 12,25 milliárd dollár további peres követelésről mond le a Gazprommal szemben.

Jelenleg Bécsben zajlanak a tárgyalások a végleges szerződések megkötéséről, a várakozások szerint a hétvégén már alá is írhatják a felek.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Hamar reagált a HungaroControl-vezér interjújára a Wizz Air
Privátbankár.hu | 2026. május 25. 17:33
A légitársaság határozottan cáfolja, hogy folyamatos járattörlések lehetnek nyáron. Sőt, azt írták, hogy a HungaroControl működési nehézségei miatt számos járatuk jelentős késést szenvedett a korábbi nyári szezonokban.
Vállalat Kényszerhelyzetbe hozták a dolgozók a Samsungot, a cég már bónuszokat és részvényeket is ad
Privátbankár.hu | 2026. május 25. 16:12
Az utolsó pillanatban sikerült megállapodnia a Samsung-dolgozóknak a vállalatvezetéssel, ezért végül nem tették le a munkát. A cég 20 milliárd dollárt bukhatott volna.
Vállalat Ezért nyomoznak a tiszaújvárosi Mol-robbanás után
Privátbankár.hu | 2026. május 24. 16:46
Halált okozó gondatlan veszélyeztetés gyanúja miatt indult a nyomozás.
Vállalat Vizsgálóbizottságot hoznak létre a tiszaújvárosi Mol-robbanás miatt
Privátbankár.hu | 2026. május 24. 10:11
A történteket részletesen kivizsgálják. 
Vállalat Ismert energiapiaci elemzőt igazolt le Csányi Sándor bankcsoportja
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 15:19
Pletser Tamás ebben a hónapban váltott munkahelyet. 
Vállalat Mégsem lesz 18 napos sztrájk a Samsungnál
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 11:26
Béremeléssel és teljesítménybónusszal tudta leszerelni az elégedetlen dolgozókat a cég.
Vállalat Jól ment az MBH-nak a 80 milliárdos különadók mellett is
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 10:49
68 milliárd felett a nyereség.
Vállalat Egy álmot dob piacra 80 milliárd dollárért Elon Musk, rosszul járhat, aki beleugrik
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 09:36
Durván veszteséges cégbe fektethetnek azok, akik beszállnak a SpaceX részvénykibocsátásába.
Vállalat Így ment az Autowallisnak az első negyedévben
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 08:57
Voltak kedvezőtlen tényezők, de a hatékonyságot sikerült növelni.
Vállalat Hatalmasat szólt az Nvidia új jelentése
Privátbankár.hu | 2026. május 21. 08:23
150 százalékkal nőtt az üzemi nyereség.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG