2p
Egy los angelesi sugárút alá szeretett volna alagutat építeni, de beperelték a cégét a helyi lakosok. A pert végül békésen rendezték, a fúrás pedig marad a városban, de áttervezik máshová.
Elon Musk

Elon Musk félig elállt a tervétől, hogy alalgutat fúrjon Los Angeles alá, miután cége, a Boring Company kiegyezett egy környezetvédelmi felülvizsgálattal kapcsolatos perben.

Musk azért csak félig fújt visszavonulót, mert cége közleménye szerint bár a Sepulveda sugárút alá tervezett, forgalomkönnyítő alagutat nem építik meg, helyett fúrnak egy másikat, a Los Angeles Dodgers baseballcsapat stadionjánál.

A Boring Company próbaképpen először Musk űrhajózási cége, a Space X Hawthorne-i központja mellett fúrt. A Los Angelestől 25 kilométerre fekvő város alagútjának hivatalos átadóünnepsége december 10-én lesz. A majdnem teljesen kész alagutat a techguru nemrég videóban mutatta be.

A Sepulveda sugárút alá tervezett fúrást a helyi lakosok akadályozták meg. A városvezetés eredetileg úgy ítélte meg, hogy annak kivitelezéséhez nem szükséges a környezetvédelmi felülvizsgálat, mivel - egyetlen, elszigetelt alagútszakasz révén - nem fognak benne utasokat szállítani. A felperesek viszont azzal érveltek, hogy a Sepulveda-alagút csak az első része lenne egy később kiépítendő, nagyobb földalatti közlekedési rendszernek, melyben már igenis szállítanának utasokat. Erről korábban maga Musk beszélt.

A Boring Company közölte, hogy sikerült békésen rendezni a pert.

A cég B terve a Dugout Loop-ra hallgat, ez az alagút egy metróállomástól az attól 5,7 kilométeres távolságban lévő baseballstadionhoz fut majd, és egy új, metrószerű közlekedési eszköz siklik majd benne. A Boring Company leírása szerint egy zéróemissziós, nagysebességű földalatti tömegközlekedési rendszer lesz, melynek szerelvényei "elektromos csúszkán" közlekednek. Tehát Musk az alagútba egy másik, külsős cégek által megvalósított ötletének, a Hyperloop-nak alapverzióját, a Loop-ot vinné be. Ezek az utaskabinok a hiperváltozattal ellentétben nem 1200 kilométer per órás sebességgel csúsznának, hanem 200-240 kilométer per órással.

(Guardian)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Óriási területet kapott kutatásra Líbia partjainál a Mol
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 16:38
Sikeres volt a Mol közös pályázata a Repsollal és a Turkish Petroleummal: megkapták a Földközi-tenger O7-es blokkját. Bár a magyar vállalat részesedése kisebb, így is bőven lesz területük a szénhidrogén-kutatásra.
Vállalat Nem fogy jól a sör, súlyos leépítések a világ egyik legnagyobb gyártójánál
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 13:00
A Heineken szerdán közölte, hogy világszerte akár 6 ezer munkahelyet is megszüntethet a következő két évben a gyenge kereslet miatt.
Vállalat Egyre kevesebb cég tud érdemi fizetésemelést adni
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 12:30
A magyar munkaerőpiac szereplőinek bizalma tovább gyengült, miközben a vállalatok jóval óvatosabban terveznek, mint korábban – derül ki a Hays Hungary frissen publikált Salary Guide 2026 kiadványából.
Vállalat Szárnyra kapott a kultikus olasz autómárka
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 08:30
A Ferrari olasz sportautó-gyártó rekord nyereséggel és bevétellel zárta a tavalyi évet.
Vállalat Brutálisan rossz számokat jelentett a Honda
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 19:41
A Honda Motor kedden arról számolt be, hogy harmadik negyedéves nyeresége 61 százalékkal visszaesett.
Vállalat Az MBH Bank elhárította a reggeli hibát
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 18:01
Kedd délután 4 órára befejezték a technikai hiba elhárítását.
Vállalat Kettős meglepetés a Coca-Colától
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 17:01
A vártnál magasabb negyedik negyedéves nyereségről és a vártnál kisebb bevételről jelentett kedden a Coca-Cola üdítőitalgyártó vállalat.
Vállalat Hosszú várakozás után ismét szénhidrogén koncessziókat hirdettek
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 14:01
Új gáz- és olajbányászati lehetőségeket ajánl fel az Energiaügyi Minisztérium.
Vállalat Gyerekvédelem: tárgyalási szakaszba lépett a per a Meta és a Google ellen
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 06:55
Tárgyalási szakaszába lépett Los Angelesben a nagy közösségi médiavállalatok ellen indult esküdtszéki bírósági eljárás hétfőn.  
Vállalat Fellélegezhetnek az eladósodott sportegyesületek: itt az állami védőháló a végrehajtók ellen
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 06:17
Megkötik a végrehajtók kezét. Nem lehet behajtani rajtuk a tartozást az állami támogatás terhére. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG