2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Márciusban is jár a munkáltatói adómentesség a turizmus, a vendéglátás és a szabadidő ágazatban, amellyel egyre több vállalkozó él, az adóelengedés 130 ezer dolgozó munkájának megtartását segítette.

Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára kijelentette: az adóügyi könnyítés a gazdaság újraindításának egyik legsikeresebb módozata lehet. Az intézkedés eredményességét már most igazolja, hogy egy hónap alatt több mint ötezerrel, 17 700-ra nőtt a munkáltatói adómentességet igénybe vevő vállalkozások száma. Novemberhez képest decemberben a megvédett álláshelyek száma is nőtt, hiszen 13 ezerrel több munkavállaló után érvényesítették a munkáltatók az adómentességet - ismertette az államtitkár. 

Öt havi munkáltatói adómentességet kaptak a vendéglátásban és a szabadidős ágazatban tevékenykedők, a szálláshely-szolgáltatók, az utazásszervezők, és a magántulajdonú buszos vállalkozók. A vállalkozásoknak nem kell megfizetniük 2020. novemberétől 2021. március végéig a munkavállalók utáni szociális hozzájárulási adót, szakképzési hozzájárulást, a rehabilitációs hozzájárulás arányos összegét, valamint a személyi jellegű kifizetések után a kivát. 

A fotó illusztráció, forrás: Pinterest
A fotó illusztráció, forrás: Pinterest

Az adóügyi könnyítés elsődleges célja az volt, hogy a kijárási korlátozásokkal leginkább érintett cégek minden egyes álláshelyének megvédéséhez segítséget nyújtson. Mindemellett makrogazdasági szempontból sem elhanyagolható az intézkedés hatása. Fontos szerepük lesz ezen ágazatoknak a gazdaság újraindulásában, ezért versenyképességi szempontból is fontos és szükséges a támogatás - hangsúlyozta Izer Norbert.

Az államtitkár emlékeztetett, hogy a kedvezmény igénybevétele a lehető legegyszerűbb módon történik, csak be kell jelölni a havi adó- és járulékbevallásban az erre a célra kialakított mezőket. Legközelebb, március 12-ig, a februári időszakra vonatkozó bevallást kell elküldeni az adóhivatalnak - jegyezte meg.

Izer Norbert kitért arra is, hogy az ágazati adókedvezmény nem veszhet el. Ha a vállalkozó a bevallásában elfelejtette érvényesíteni a mentességet, de az igénybevétel feltételei fennálltak, akkor önellenőrzéssel módosíthatja bevallását.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Igen nagy dobásra készül Elon Musk a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 19:01
A SapeceX, a vállalkozó űripari cége tőzsdei bevezetésre készül, és meg is bízott négy nagy amerikai befektetési bankot ennek előkészítésével. Már idén meg is jelenhet a tőzsdén.
Vállalat Máris leállítják az óriási japán atomerőművet – egy napig bírta
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 17:43
A Tokyo Electric Power (TEPCO) leállítja a Kashiwazaki-Kariwa atomerőmű 6. számú reaktorát, miután csütörtökön kora reggel meghibásodást észleltek, egy nappal azután, hogy az egység körülbelül 14 év után először kapcsolt be.
Vállalat Az ALTEO gázmotoros erőművet vett
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 17:01
Az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt. adásvételi szerződést írt alá a DEPO Erőmű Kft. 100 százalékos üzletrészének megvásárlásáról a Plant Industrial Engineering Kft.-vel – közölte az energetikai szolgáltató és kereskedő vállalat csütörtökön a BÉT honlapján.
Vállalat Elvétette a célt a Procter & Gamble
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 16:40
A világ legnagyobb fogyasztásicikk-gyártója, az amerikai Procter & Gamble Co. az elemzők által vártnál némileg kevésbé növekvő bevétellel zárta a december végével záródott pénzügyi második negyedévét.
Vállalat Jöhet a repülőrajt? Egyre optimistábbak a magyar cégvezetők
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 10:31
Folytatódott a javuló tendencia a hazai nagyvállalatok gazdasági várakozásainak tekintetében – derült ki a K&H nagyvállalati növekedési index legfrissebb, 2025 utolsó negyedéves kutatási adataiból.
Vállalat Itt vannak az új fejlemények Davosvól, a 4iG is több magas szintű tárgyaláson vett részt
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 07:10
A davosi Világgazdasági Fórum második napján Jászai Gellért, a 4iG Nyrt. elnöke több magas szintű tárgyaláson vett részt, amelyek a kormányzati együttműködéstől a távközlésen és a digitális infrastruktúrán át a védelmi iparig és a nemzetközi pénzügyekig terjedtek.
Vállalat Új gyárba öntik a norvég profitot Dunaföldváron
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 19:15
A Norvégiából hazahozott profitjából építi új gyárát Dunaföldváron a Vajda-Papír, a beruházást a kormány 25 milliárd forinttal támogatja – erről Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter beszélt kedden, az üzem alapkőletételi ünnepségén.
Vállalat A csőd széléről táncolna vissza a nagymúltú magyar műszaki kereskedő cég
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 17:45
Újabb nagy hazai elektronikai szereplő került bajba: rövid időn belül eldőlhet a BestByte jövője. A nagymúltú cég boltzárással, leépítéssel próbálja elkerülni a csődöt.
Vállalat Emelte a tétet a Netflix, nagyon komolyan gondolják a vásárlást
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 17:00
A Netlflix átgondolta az ajánlatát, most a Paramount válasza jöhet.
Vállalat Fontos visszacsatolást kapott a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 14:47
A Scope Ratings GmbH (Scope Ratings) hitelminősítő intézet, felülvizsgálata során megerősítette a 4iG Nyrt. (4iG Csoport) és kötvényeinek kibocsátói adósságbesorolását (BB-, stabil kilátásokkal és BB-). Az elemzők szerint a 4iG Csoport stabil távközlési piaci pozíciói, valamint pénzügyi stabilitása is összhangban van az adósbesorolási szintjével.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG