2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Komolyabb események nélkül zajlott a hazai tőzsdei kereskedés. A vezető részvények vegyesen teljesítettek.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 129 pontos, 0,22 százalékos csökkenéssel, 57 271,67 ponton zárt kedden – írja az MTI. A részvénypiac forgalma 5,2 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.

Vegyes volt ma a teljesítmény. Fotó: Depositphotos
Vegyes volt ma a teljesítmény. Fotó: Depositphotos

A Mol 10 forinttal, 0,34 százalékkal 2924 forintra erősödött, 1,3 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 45 forinttal, 0,33 százalékkal 13 700 forintra csökkent, forgalmuk 2,0 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 5,0 forinttal, 0,83 százalékkal 610 forintra nőtt, forgalma 495,7 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 75 forinttal, 0,85 százalékkal 8725 forintra esett, a részvények forgalma 1,1 milliárd forintot ért el.

A BUMIX 4939,41 ponton zárt kedden, ez 20,06 pontos, 0,40 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.

Árokszállási Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője elmondta, kedden a nap nagy részében a Budapesti Értéktőzsde és a nemzetközi piacok indexei negatív tartományban mozogtak, a hangulat a nemzetközi börzéken és itthon sem volt jó. A forgalom nagyon alacsony volt, egyedi hírek nem érkeztek. Úgy vélte, az indokolhatja a kivárást a befektetők részéről, hogy a héten gyorsjelentések következnek.

A londoni FTSE-100 mutató 0,10 százalékkal gyengült, a frankfurti DAX-index 0,11 százalékkal erősödött, a párizsi CAC-40 index pedig 0,38 százalék mínuszban fejezte be a napot. Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,09 százalékkal csökkent.

Az európai tőzsdezáráskor (17.30 órakor) New Yorkban a Dow Jones ipari átlag 0,21 százalékos, az S&P 500-as index 0,32 százalékos, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 0,94 százalékos növekedést jelzett.

Az északi-tengeri Brent olajfajta ára hordónként 2,63 dollárral (3,09 százalékkal) 82,55 dollárra esett. Az arany ára unciánként 0,91 százalékkal (18,20 dollárral) 1970,45 dollárra csökkent. Az európai gázár emelkedett. A TTF holland gáztőzsdén a legközelebbi, decemberi határidős jegyzésében 1 megawattóra 46,51 eurón zárt, ami 3,74 százalékkal magasabb előző napi záróértékénél. A gáz ára három hónapja 48,27 eurón, egy éve 128,83 eurón, két éve 29,22 eurón zárt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Kedvező hírt kapott Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 09:50
Lezárult a Hernádi Zsolt ügyében indított úgynevezett megfeleltetési eljárás – közölte a Mol a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Vállalat Felfedte idei terveit a Szegeden is beruházó kínai BYD
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 07:27
A BYD kínai autómárka nem lassít az erőteljes európai terjeszkedés ütemén az idén: 35 országban kiépített több mint 1000 egységből álló hálózatát 2000 fölé bővítené az év végéig. Magyarországon pedig a tavalyi 14-ről 30-ra növelné a márkakereskedések számát, lefedve ezzel a piacot – tájékoztattak a a BYD Hungary vezetői.
Vállalat Egy új csodafegyver tűnt fel, ez oldhatja meg a magyar munkaerőpiac problémáit?
Imre Lőrinc | 2026. március 18. 19:41
Megtorpant idén januárban a magyarországi munkaerőpiac: a foglalkoztatottak száma csökkent, a munkanélküliségi ráta pedig nőtt. A gyógyírt a hazai belső munkaerőtartalék és a vendégmunkások mellett egy idehaza még kevésbé elterjedt foglalkoztatási modell, a „gig economy” hozhatja el.
Vállalat Parádés évet zárt 2025-ben a Waberer's Csoport
Privátbankár.hu | 2026. március 18. 19:21
A Waberer’s International Nyrt. 816,2 millió euró konszolidált árbevételt ért el 2025-ben, ami 7,7 százalékkal haladja meg az előző évi értéket, a negyedik negyedévben pedig 213,4 millió euró árbevételt ért el, ami 16 százalékkal magasabb 2024 azonos időszakához képest – tudatta a logisztikai szolgáltató vállalat szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
Vállalat Az Alteo most Banán villantott
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 17:20
Üzembe helyezték az Alteo ötödik, 20 megawattóra kapacitású villamosenergia-tárolóját a Komárom-Esztergom megyei Bana községben
Vállalat A nehézségek ellenére jó éve volt az Audi Hungariának
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 14:20
A leányvállalat növelte árbevételét és adózás utáni nyereségét is.
Vállalat A holdról is látszani fog, annyit kaszálhat idén az Nvidia
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 08:49
Új korszakot hoz a cég a számítógépes grafikában is a vezérigazgató szerint.
Vállalat Ezt tervezik Magyar Péterék a Mol jövőjéről: jön a leválás az orosz olajról?
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 15:21
2035-ig megejtenék a leválást.
Vállalat Náluk bankol? Nagy fába vághatja a fejszéjét az UniCredit
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 12:07
Az olasz hátterű, de hazánkban is jelenlévő bank már hivatalos lépéseket tett a nagy ügylet kapcsán.
Vállalat A Janaf közleményben jelezte, készen áll a Mollal szembeni vitára
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 13:38
A horvát csővezeték üzemeltető válallat visszautasítja a Mol vádjait és felkészül a jogvitára.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG