1p
A NER médiakiadója most egyetlen posztját sem tolhatja meg pénzzel a közösségi oldalon.

A Facebook letiltotta a Mediaworks Hungary Zrt. által kiadott lapok és hírportálok hirdetési fiókjait, jelentette be szerdai közleményében a NER médiakiadója.

A cég szerint kérdésükre, hogy miért kerültek tiltólistára, a közösségi oldal nem adott konkrét választ, ám a Mediaworks azt gyanítja, hogy a lépésnek az amerikai cég részéről "politikai, ideológiai okai vannak."

Az MW-kiadványoknak nem a tárhelyeit tiltották le, hanem most azt tették lehetetlenné, hogy az oldalakat kezelő adminisztrátorok pénzt tegyenek egyes posztokra, tehát a lapok ugyanúgy megjelentethetik a tartalmaikat a közösségi oldalon, csak most már nem tudják az egyes tartalmak eléréseit utalásokkal megtolni.

A Mediaworks mindezek után a közleményben arra buzdítja olvasóit, hogy a jövőben ne a Facebookon, hanem kizárólag az eredeti internetes címeken keressék tartalmaikat.

A Mediaworks a néhány hónapja rekordgyorsan összerántott, erősen kormányközeli Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány oszlopos tagja, mely 29 lapkiadóból alakult meg. A csatlakozása óta még annál is drágábban dolgozik az államnak, mint azelőtt tette.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Magyar Termék: lehet, hogy pont a Mercosur-megállapodás ad majd lökést?
Szirmai S. Péter | 2026. február 1. 10:23
Immár 250 vállalat csaknem hatezer terméke viseli az idén húszéves Magyar Termék védjegyet, és egyre nő a számuk. E cégek 48 ezer főt foglalkoztatnak és évi 4700 milliárd forint árbevételt realizálnak, de új kihívást, lehetőséget is jelent a vámháború és a Mercosur-megállapodás.
Vállalat Elmaradt a rekordprofit a bankoknál
Herman Bernadett | 2026. január 31. 10:08
Csökkent tavaly a magyarországi bankok nyeresége, a megemelt tranzakciós illetéket átháríthatták a hitelintézetek. 
Vállalat Líbiában terjeszkedik a Mol
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 16:21
A magyar olajcég stratégiai partnerséget kötött Líbia Nemzeti Olajvállalatával (NOC).
Vállalat A Wizz Air vezetője szerint megnőtt az igény a kisállatok és a lőfegyverek szállítására is
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 15:41
A Klasszis Médiához tartozó laptársunk, az Mfor több kérdésére is válaszolt Váradi József, a Wizz Air elnök-vezérigazgatója. Elmondta, miért állítottak le több nagy-britanniai járatot Budapestről, bejelentett egy új útvonalat, és arról is beszélt, jellemzően hova utaznak a magyar családok. Egy másik légitársaság gépén eltűnő kígyó is szóba került.
Vállalat 100 milliárdos segítség a vendéglátóiparnak
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 15:21
A kormány 5+1 elemből álló akciótervéről a társadalmi egyeztetése megkezdődött, és hamarosan megjelennek vonatkozó rendelkezések is.
Vállalat Több mint tíz év után is még mindig kísért a brókerbotrányok emléke
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 11:47
Még mindig nem ért véget a Buda-Cash leánybankjainak felszámolása. Két hitelintézet történetének a végére pont került, a harmadiknál viszont nem zárultak még le az eljárások – írja az Mfor.hu. 
Vállalat Egyre rosszabb a helyzet, már 3 percenként jelentenek be kibertámadásokat
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 16:59
Rekordot döntöttek az adatvédelmi incidensek Európában tavaly, a felügyeleti hatóságok emiatt összesen 1,2 milliárd euró bírságot szabtak ki – közölte a DLA Piper.
Vállalat Kiderült, mennyien vásároltunk tavaly az IKEA-ban
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 16:30
Az IKEA Magyarország teljes kiskereskedelmi forgalma elérte a 144,3 milliárd forintot a 2024. szeptember 1-től 2025. augusztus 31-ig tartó pénzügyi évben. Ez 4,4 százalékos növekedés az előző pénzügyi évhez képest – közölte a vállalat csütörtökön az MTI-vel.
Vállalat A magyar piac is megdobhatta a H&M profitját
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 13:45
Megugrott a svéd Hennes & Mauritz AB (H&M), Európa második legnagyobb divatáru-kiskereskedelmi láncának profitja a november végén zárult pénzügyi negyedik negyedévében. Mindez csökkenő bevételek mellett történt – áll a cég honalapján.
Vállalat Elkészült a legújabb közvéleménykutatás, mutatjuk a számokat
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 12:59
A magyarok negyede dolgozik vagy dolgozott már kkv-nál, jellemzően kevesebbet keresnek, mint a multik alkalmazottai. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG