1p
A Tetra Pak 14 milliárd forint értékű fejlesztést hajtott végre magyarországi gyárában.
Egy dolgozó a Tetra Pak Hungária Zrt. kibővített budaörsi üzemének avatásán és az új gyártósor átadásán 2015. június 23-án. MTI Fotó: Marjai János

A kibővített budaörsi üzemet és az új gyártósort kedden adták át. A világ vezető élelmiszer-csomagolóanyagokat gyártó vállalata 2012-ben elindított programja keretében bővítette a budaörsi üzem csarnokait, továbbfejlesztette a Tetra Brik Aseptic termékcsalád gyártósorát, és telepített egy innovatív, hőkezelhető csomagolóanyagot gyártó Tetra Recart gépsort is.

A beruházás eredményeként 80 százalékban megújult a gyár gépparkja, 20 százalékkal bővült gyártókapacitás, és 45 új munkahely jött létre. Az elmúlt 15 évben a budaörsi üzem a háromszorosára növekedett, jelenleg termékeinek 94 százalékát exportálja. Az üzem 55 ország több mint 220 ügyfelét szolgálja ki.

A svéd Tetra Pak budaörsi gyártóüzeme 1992-ben kezdte meg a termelést. A magyarországi üzem a Tetra Pak által gyártott 10 féle italos kartondobozból kettőt készít 20 méret- és formavariációban. Magyarországon tavaly összesen 1,8 milliárd egységnyi italos kartondoboz készült.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Nagy döntés a kormánytól, módosítják a Széchenyi Kártya Programot
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 12:55
A Gazdasági és Energetikai Minisztérium módosítja a Széchenyi Kártya Program likviditási hiteltermékeinek kamatfeltételeit, amelyeket még tavaly október elején egységesített fix 3 százalékon az Orbán-kormány.
Vállalat Figyelmeztet a BMW, ez a magyar gazdaságnak sem sok jót ígér
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 12:10
A német autóipari óriás csökkentette eredményvárakozását.
Vállalat Ők azok a magyar milliárdosok, akik már a NER előtt is a leggazdagabbak közt voltak
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 11:05
Már 2002-ben is ott voltak a listán.
Vállalat Az UEFA 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 19:30
Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) szerdán 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t a számviteli szabályok megsértése miatt és korlátozta új játékosok szerződtetését.
Vállalat Nem csak a Mediaworksnél vannak tömeges leépítések
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 17:22
Létszám leépítés kezdődik az idén a BBC brit közszolgálati médiatársaságnál. A szerdán bejelentett elbocsátási terv a következő három évre kitűzött 500 millió font (több mint 200 milliárd forint) költségmegtakarítási cél elérésének egyik sarkalatos eleme.
Vállalat Kedvezményes elektronikus aláírás segíti a hazai vállalkozások digitalizációját
Márkázott tartalom | 2026. június 17. 10:38
A magyar kis- és középvállalkozások számára egyre fontosabbá válik, hogy az adminisztratív folyamataikat gyorsabban, egyszerűbben és digitális formában tudják kezelni. A szerződések, nyilatkozatok, teljesítésigazolások vagy egyéb üzleti dokumentumok aláírása még sok cégnél papíralapon történik, ami időigényes, költséges és nehezen illeszthető a modern munkafolyamatokhoz.
Vállalat Eladják a Pizza Hutot
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 10:07
Magántőke-társaság veszi meg a brandet.
Vállalat Kiterjesztené a Mol extraprofit-adóját a kormány
Privátbankár.hu | 2026. június 16. 19:51
Az adót sávossá alakítanák, a 2-5 dolláros árkülönbözetre 50 százalékos kulcsot alkalmaznána.
Vállalat Megegyezett a Mol a szerb kormánnyal a NIS-üzletről
Privátbankár.hu | 2026. június 16. 16:48
A neheze viszont még csak most jön: a Gazpromnyefttel is meg kell állapodni, és egy amerikai hivatal jóváhagyása is szükséges a sikeres üzlethez.
Vállalat Könnygáz- és gumilövedék-tesztközpont épülhet Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. június 16. 14:29
A 4iG előzetes megállapodást írt alá a nem halálos védelmi eszközöket gyártó brazil Condorral. Közös magyarországi vállalatot is létrehoznának.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG