2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

A megszorítások már az újraindítási gyorskölcsönt váró kis- és középvállalkozásokat is elérték.

Leállította a száz százalékos állami tulajdonban lévő Magyar Fejlesztés Bank (MFB) a már megítélt újraindítási gyorskölcsönök kifizetését a cégeknek – erről tájékoztatta a Népszavát egy pórul jár kkv ügyvezető igazgatója. A bank indokként a kormányzati spórolást jelölte meg. A Pénzügyminisztérium két hete jelentette be, hogy 350 milliárd forintnyi beruházás kifizetését halasztja el.

A gyorskölcsönök fedezetét is az uniós újraindítási program adná, csakhogy az Európai Bizottság ennek folyósítását a magyarországi rendszerszintű korrupcióra és a jogállamiság helyzetére hivatkozva felfüggesztette, így Magyarország egyetlen fillért sem kapott még meg a korábban erre az évre tervezett 326 milliárdos előlegből.

A kormány márciusban hirdette meg kkv-k részére az kedvezményes nulla kamatozású maximum 10 millió forintos újraindítási hitelt, hogy áthidaló kölcsönt kapjanak a működőképes, de a koronajárvány miatt talajt vesztett vállalkozások. Az MFB még a program lezárása előtt november közepén a hitelkérelmek beadásra bíztatta a cégeket. Ennek ellenére egy a Népszavának nyilatkozó cég vezetőjével azt közölték, hogy bár a hitelkérelmét pozitívan elbírálták, azt mégsem tudják kifizetni a kormány döntése miatt, mindezt egy nappal a hitel kitűzött átutalása előtt közölte a közvetítő bank.

A Népszava megkereste a Magyar Fejlesztési Bankot, hogy miért függesztették fel a kifizetéseket, a gyorskölcsönök folyósítását, illetve hány céget érint a leállítás a 11 ezer igénylő közül, ám lapzártánkig erre választ nem kaptunk. A közvetítő bank szabványválaszából az derül ki, hogy az MFB is utasítást hajt végre, mégpedig az őt felügyelő miniszter döntését. Ez arra utal, hogy az MFB a hiteleket kormányzati forrásokból finanszírozhatta, és a kabinet zárolási döntése miatt ezektől a forrásoktól elesett.

Frissítés: A Magyar Fejlesztési Bank szerkesztőségünkhöz is eljuttatott közleményben cáfolta a híreket:

A sajtóban megjelent hírekkel ellentétben az európai uniós forrású hitelek folyósítása folyamatosan zajlik, fennakadás nélkül. A Magyar Fejlesztési Bank (MFB), illetve az MFB Pontok hálózatának minden ügyfele hozzájut az igényelt hitelösszeghez - írták.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Új gyárba öntik a norvég profitot Dunaföldváron
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 19:15
A Norvégiából hazahozott profitjából építi új gyárát Dunaföldváron a Vajda-Papír, a beruházást a kormány 25 milliárd forinttal támogatja – erről Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter beszélt kedden, az üzem alapkőletételi ünnepségén.
Vállalat A csőd széléről táncolna vissza a nagymúltú magyar műszaki kereskedő cég
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 17:45
Újabb nagy hazai elektronikai szereplő került bajba: rövid időn belül eldőlhet a BestByte jövője. A nagymúltú cég boltzárással, leépítéssel próbálja elkerülni a csődöt.
Vállalat Emelte a tétet a Netflix, nagyon komolyan gondolják a vásárlást
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 17:00
A Netlflix átgondolta az ajánlatát, most a Paramount válasza jöhet.
Vállalat Fontos visszacsatolást kapott a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 14:47
A Scope Ratings GmbH (Scope Ratings) hitelminősítő intézet, felülvizsgálata során megerősítette a 4iG Nyrt. (4iG Csoport) és kötvényeinek kibocsátói adósságbesorolását (BB-, stabil kilátásokkal és BB-). Az elemzők szerint a 4iG Csoport stabil távközlési piaci pozíciói, valamint pénzügyi stabilitása is összhangban van az adósbesorolási szintjével.
Vállalat Telekom-ügyfeleket tesznek át a Yettel hálózatára
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 11:37
Az előfizetés marad, de a hálózat más lesz.
Vállalat Háromszorosan kaszáltak a ChatGPT-vel, jönnek a hirdetések is az AI-platformra?
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 11:04
Egyre hatékonyabban csinál pénzt az OpenAI.
Vállalat Ház a gyárból – az építkezés is lehet egyszerű és kiszámítható folyamat
PR | 2026. január 20. 10:04
Egy őszinte beszélgetés a Prefab német főmérnökével, Andreas Weberrel küldetésről, számokról, mérnöki fegyelemről és arról, miért nem kalandos többé az építkezés.
Vállalat Előzetesen megállapodhatott a Mol a szerbiai olajfinomítóról
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 16:09
Az amerikai jóváhagyás kelleni fog.
Vállalat OTP-sek figyelem: elérhetetlenné válik több szolgáltatás ma éjféltől
Privátbankár.hu | 2026. január 17. 15:15
Több digitális szoltáltatás is elérhetetlenné válik éjféltől 2:10-ig.
Vállalat Nagy változás jön a vállalkozások életében a jövő héten
Privátbankár.hu | 2026. január 17. 10:37
Több ponton módosítja a kapcsolt vállalkozások dokumentációs és adatszolgáltatási kötelezettségeit az új transzferár-rendelet – hívja fel a figyelmet a Forvis Mazars könyvvizsgáló és adótanácsadó cég, amely az MTI-nek küldött közleményében a kapcsolt vállalkozások számára különösen fontosnak nevezi, hogy áttekintsék jelenlegi folyamataikat, és időben felkészüljenek az új előírások szerinti dokumentációra.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG