2p
Másodfokon is helybenhagyták a Digi kizárását az 5G tenderből - ezzel viszont még jó eséllyel nem ért véget az ügy.
Az épülő zalaegerszegi járműipari tesztpálya 5G mobilszolgáltatást biztosító adótornya az épített városi környezetet modellező pályarész mellett 2018. december 7-én. MTI/Varga György

Másodfokon helybenhagyta az 5G-s frekvenciaértékesítés alaki vizsgálatának eredményét a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke, miután a Digi Communications N.V. fellebbezést nyújtott be a döntés ellen - közölte szerkesztőségünkkel a hatóság. A cég azonban további jogorvoslatért bírósághoz fordulhat.

Az NMHH idén nyáron indította el a 700 MHz-es, a 2100 MHz-es, a 2600 MHz-es és a 3600 MHz-es frekvenciasávok használati jogosultságainak értékesítési eljárását. Az árverésére augusztus 8-án négy mobilszolgáltató jelentkezett, de az alaki vizsgálat után a hatóság csak három mobilszolgáltatót: a Magyar Telekomot, a Telenort, és a Vodafone-t vette árverési nyilvántartásba.

A Digi Communications N.V. ezután fellebbezett az NMHH döntése ellen, de a másodfokú hatóság november 27-én közölt végzésében helybenhagyta az alaki vizsgálat eredményét.

A hírközlési szolgáltató a döntés ellen bírósághoz fordulhat - ezt minden bizonnyal meg is teszik majd, mivel már az első döntés után jelezték: alaptalannak és nem tisztességesnek tartják a kizárást, és minden jogi eszközzel fellebbeznek az NMHH döntése ellen.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Újabb űripari fejelménnyel rukkolt elő a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 06:29
Félezer műhold előállítására alkalmas üzemet is megtekintettek a tárgyalások alkalmával.
Vállalat Ötödik éve lett veszteséges Dzsudzsák Balázs vállalkozása
Privátbankár.hu | 2026. június 20. 09:45
A tavalyi év sem hozta el az áttörést a DB7.hu Kft. sorsában. A 2023-as évez hasonlóan most sem volt bevétele, így nem csoda, ha ismét veszteséget termelt.
Vállalat A bőrükön érzik a hazai cégek a klímaváltozást – sivatag lesz Magyarország?
Sipos Ildikó | 2026. június 18. 16:42
A nagyvállalatok járnak az élen a fenntarthatóságban.
Vállalat Nagy döntés a kormánytól, módosítják a Széchenyi Kártya Programot
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 12:55
A Gazdasági és Energetikai Minisztérium módosítja a Széchenyi Kártya Program likviditási hiteltermékeinek kamatfeltételeit, amelyeket még tavaly október elején egységesített fix 3 százalékon az Orbán-kormány.
Vállalat Figyelmeztet a BMW, ez a magyar gazdaságnak sem sok jót ígér
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 12:10
A német autóipari óriás csökkentette eredményvárakozását.
Vállalat Ők azok a magyar milliárdosok, akik már a NER előtt is a leggazdagabbak közt voltak
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 11:05
Már 2002-ben is ott voltak a listán.
Vállalat Az UEFA 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 19:30
Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) szerdán 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t a számviteli szabályok megsértése miatt és korlátozta új játékosok szerződtetését.
Vállalat Nem csak a Mediaworksnél vannak tömeges leépítések
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 17:22
Létszám leépítés kezdődik az idén a BBC brit közszolgálati médiatársaságnál. A szerdán bejelentett elbocsátási terv a következő három évre kitűzött 500 millió font (több mint 200 milliárd forint) költségmegtakarítási cél elérésének egyik sarkalatos eleme.
Vállalat Kedvezményes elektronikus aláírás segíti a hazai vállalkozások digitalizációját
Márkázott tartalom | 2026. június 17. 10:38
A magyar kis- és középvállalkozások számára egyre fontosabbá válik, hogy az adminisztratív folyamataikat gyorsabban, egyszerűbben és digitális formában tudják kezelni. A szerződések, nyilatkozatok, teljesítésigazolások vagy egyéb üzleti dokumentumok aláírása még sok cégnél papíralapon történik, ami időigényes, költséges és nehezen illeszthető a modern munkafolyamatokhoz.
Vállalat Eladják a Pizza Hutot
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 10:07
Magántőke-társaság veszi meg a brandet.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG