1p

 Az Airbus SE európai repülőgépipari vállalat adózott eredménye 6 százalékkal, 1,679 milliárd euróra nőtt a tavalyi utolsó negyedévben az egy évvel korábbi 1,578 milliárd euróról.

A cég csütörtökön azt közölte, hogy a kamat- és adófizetés előtti nyeresége (EBIT) 43 százalékkal, 2,146 milliárd euróra emelkedett 1,496 milliárd euróról, míg a bevétele 21 százalékkal nőtt, és elérte a 20,644 milliárd eurót a december végével zárult három hónapban.

A vártnál is jobb adatokat közöltek. Fotó: Depositphotos
A vártnál is jobb adatokat közöltek. Fotó: Depositphotos

Az adatok kedvezőbbek lettek a szakértők által vártnál. Elemzők 1,34 milliárd euró nettó profitot, 1,95 milliárd euró EBIT-eredményt és 20,44 milliárd euró bevételt becsültek. Tavaly az Airbus 661 repülőgépet és 344 helikoptert szállított le az előző évi 611 repülőgéphez és 338 helikopterhez képest.

A cég rendelésállománya tavaly 820 repülőgépre nőtt 507-ről, a helikoptereké viszont  414-ről 362-re csökkent. Az Airbus azzal számol, hogy az idén 720 repülőgépet szállít le, az EBIT 6 milliárd euró körül alakul a tavalyi 5,63 milliárd euró után. Az Airbus részvényenként 1,8 euró osztalékot tervez fizetni a múlt évi teljesítmény alapján, a tavalyi 1,5 euró után. (MTI)

Címkék: Vállalat Airbus
A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Elbocsátásokra készül egy autógyár, világszerte küldenek el embereket
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 17:12
Önkéntes létszámleépítést tervez a Nissan.
Vállalat Baj van a légzsákokkal – újabb autókat hívnak vissza
Privátbankár.hu | 2025. június 28. 11:10
Sürgősen javítani kell.
Vállalat Furcsa mintát mutatnak a Mazda eladásának változásai
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 16:15
A Mazda Motor Corporation pénteki közleménye szerint az idén január-májusban értékesített járműveinek száma éves szinten 4,3 százalékkal 533 402-re emelkedett.
Vállalat A BYD újabb gyárépítést indít, kormányzati segítséggel
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 15:50
A kínai elektromos autógyártó 32 milliárd forintért épít buszgyártó üzemet Komáromban, jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken.
Vállalat Dobott egy hátast a Nike nyeresége
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 14:33
Az amerikai sportszergyártó nyeresége 86 százalékkal zuhant a negyedik pénzügyi negyedévében az eladások csökkenése és a költséges vállalati szerkezetátalakítás hatására.
Vállalat Nagy siker a kínai mobiltelefongyártó második ajtómodellje
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 13:20
Xiaomi új SUV-jára leadott hatalmas megrendelések fokozzák a Teslával szembeni kihívásokat.
Vállalat Nagy bejelentést tett a Magyar Telekom
Privátbankár.hu | 2025. június 26. 14:41
A Magyar Telekom 2025. június 26-án rendkívüli közgyűlést tartott, amelyen döntés született a Társaság passzív mobil infrastruktúra portfoliójának egy kizárólagos tulajdonú leányvállalatba történő szétválasztásáról.
Vállalat Lepacsizott a Mol és az MVM – befutott egy méretes olajszállítmány
Privátbankár.hu | 2025. június 26. 09:59
Megérkezett a horvát kikötőbe.
Vállalat Óriási üzlet közeleg az olajiparban?
Privátbankár.hu | 2025. június 26. 09:14
80 milliárd dolláros biznisz lehet.
Vállalat Az Uber boszorkányos módszerrel jutott hatalmas profithoz?
Privátbankár.hu | 2025. június 25. 17:31
Amerikai tudósok szerint egy algoritmus szisztematikusan megemelte a viteldíjakat a sofőrök és az utasok kárára. Korábban brit kutatók is erre jutottak. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG