2p

Mire készülhet a kormány?
Meg lehet még menteni az idei évet az ezer sebből vérző gazdaságban?

Online Klasszis Klub élőben Győrffy Dórával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a közgazdászt, egyetemi tanárt!

2025. július 16. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Nyáron indul a komáromi új Duna-híd építése.
Mészáros Lőrinc. (Kép forrása: MTI Fotó, Földi Imre)

A 444.hu írt még róla korábban, hogy végül Mészáros Lőrinc cége, a Mészáros és Mászáros Kft., valamint a Hídépítő Zrt. nyerték meg a jogot arra, hogy megépítsék az új, Szlovákia és Magyarország között húzódó komáromi új Duna-híd megépítését. Ennek munkálatai már a nyáron megkezdődhetnek, a teljes kivitelezés 91,199 millió euróból (nagyjából 28 milliárd forintból) valósulhat meg, ezt közölte a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő a Privátbankár.hu-val.

Az új híd megépítése után a teherforgalom az M1 autópályáról a települések érintése nélkül érheti el a szlovák határt, így a lakott területeken jelentősen csökken majd a zaj- és a környezeti terhelés. A 600 méter hosszú hídon 2X1 sávos főút vezet majd át, valamint kerékpárutat és gyalogos járdát is kialakítanak, a belterület közelsége miatt közvilágítást, az egyedi szerkezet miatt a pilon és a kábelek díszkivilágítást kapnak. A hídszerkezet egy egypilonos, ferdekábeles híd, ortotróp acél pályalemezzel. A híd összesen öt nyílásból áll, melyek közül három a meder felett, kettő pedig a szlovák oldali ártéren található. A pilon magassága az útpálya felett 94,5 méter lesz majd.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat A 4iG kazah űripari partnerre lelt
Privátbankár.hu | 2025. július 15. 19:25
A 4iG SDT Zrt. és a Kazakhstan Gharysh Sapary (KGS) állami űripari vállalat előzetes megállapodást írt alá a földmegfigyelés, a műholdas technológiák, az adatmegosztás, valamint a műholdas távérzékelési alkalmazások területén való együttműködésre.
Vállalat Az AutoWallisnak enélkül nehéz lett volna
Privátbankár.hu | 2025. július 15. 14:35
Az AutoWallis Csoport 3,4 százalékkal növelte gépjármű-értékesítését az első fél évben, elsősorban a korábban lezárt cseh akvizíciók hatására – közölte a társaság kedden.
Vállalat Dolgozói igények új szintje – ahol a szolgáltatás a munkahelyi hatékonyság záloga
Natív tartalom | 2025. július 15. 10:41
A munkaerőpiacon ma már nem csak a fizetés vagy a pozíció számít. Az egyik legfrissebb, 2024-es hazai HR-felmérés szerint a munkavállalók közel 64 százaléka gondolkodik munkahelyváltáson, és ennek leggyakoribb oka nem a fizetés, hanem a rugalmatlanság, a stressz és a támogató munkakörnyezet hiánya. A fluktuáció tehát továbbra is kritikus pont, és a cégek versenyképessége egyre inkább azon múlik, képesek-e valódi válaszokat adni ezekre a kihívásokra.
Vállalat A Wizz Air kivonul Abu Dhabiból a Közel-Kelet növekedési álmainak bukása után
Privátbankár.hu | 2025. július 14. 15:28
A fapados légitársaság bejelentette, hogy kivonul Abu Dhabiból, és újra Kelet-Közép-Európára összpontosít, miután a közel-keleti geopolitikai feszültségek szertefoszlatták a nyereséges működés reményét a térségben.
Vállalat Erről lemaradtunk: Trump Tower épülhet Bukarest szívében
Privátbankár.hu | 2025. július 14. 09:17
A Trump Organization, Donald Trump volt amerikai elnök családi vállalkozása, luxuslakásokkal teli felhőkarcoló építését tervezi Bukarestben, Románia fővárosában – közölte a cég az SDC Imobiliare román ingatlanfejlesztő vállalattal közösen.
Vállalat A Ford hét évig csak önkéntes alapon csökkenti létszámát Kölnben
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 16:25
Az elektromos autógyár beleegyezett a munkahelyvédelmi programba, amely több mint 10 ezer dolgozót érint.
Vállalat Szentpétervár mellet fejezték be gyakorlatukat a magyar szakeberek
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 15:44
A Leningrádi Atomerőmű oktatási központjában befejeződött azoknak a magyar szakembereknek a gyakorlata, akik leendő oktatókként a blokkvezénylő teljes léptékű szimulátorán képezik majd ki a Paks II. Atomerőmű üzemeltetőit.
Vállalat A Tesla belép a világ harmadik legnagyobb autópiacára
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 14:04
Az amerikai e-autógyártó a jövő héten hivatalosan is belép az indiai piacra: július 15-én megnyitja első bemutatótermét Mumbaiban, a város üzleti központjában, a Bandra Kurla Complexben.
Vállalat Száz országba indulhat Győrből az új Audi – Orbán Viktor személyesen bocsátotta útjára
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 12:54
Nagy keresletet várnak az új modellre.
Vállalat Ez még a Google-nak is fájhat – saját pályáján támadják be az óriást
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 12:04
Alapjaiban forgatnák fel a webböngészők piacát.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG