Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
2p
Két fontos ember is távozott a budapesti közlekedési közszolgáltató vállalattól.

November elején Horváth János gazdasági szakértő és Berger András informatikai projektvezető-szakértő is távozott a Budapesti Közlekedési Központtól – tudta meg az Index. A BKK vezérigazgatója, Dabóczi Kálmán elmondta: a távozásoknak nincs közük a vállalat visszavont online jegyértékesítési rendszeréhez.

A cikk szerint Horváth János „reorganizáció következtében” hagyja el a BKK-t, míg a projektvezető közös megegyezéssel távozik. Dabóczi Kálmán cégének kapcsolatát az online jegyértékesítési rendszert szállító T-Systems-szel a Népszava szerint vizsgálja a rendőrség, bár a szakember szerint ez nem játszott szerepet a távozásában.

Az Index információi szerint a korábban könnyedén meghekkelt és visszavont BKK-s online jegyértékesítési rendszer átdolgozott verzióját a napokban mutatja be a T-Systems. A rendszer átvételével azonban még meg kell várni a közbeszerzési döntőbizottság ügyben indított vizsgálatát, miszerint jogszerűen szerződött-e a rendszerre a BKK a T-Systems-szel. Ha igen, folytatják a bevezetést, ha nem, akkor új eljárást kell indítani az ügyben.

Indul a metrófelújítás: Tarlós szerint mindent megtettek

A BKV és a BKK szakemberei mindent megtettek azért, hogy a legkisebb fennakadással járjon a 3-as metró felújítása - mondta a főpolgármester hétfő reggel a TV2 Mokka című műsorában. További részletek a Privátbankár.hu-n. >>>

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Ezért vágják ketté a híres amerikai ketchupgyártót
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 2. 15:48
A Kraft Heinz kedden közölte, hogy két önálló, tőzsdén jegyzett vállalatra osztja szét tevékenységét: az egyik a szószokra, a másik az élelmiszerekre összpontosít majd.
Vállalat Ehhez a befektetéshez nem kellenek százmilliók
Izsó Márton - Veresegyházi Gábor | 2025. szeptember 2. 14:45
A Klasszis Podcastban Csillag Péter, a Starschema társalapítója, egykori vezetője, a HUNBAN (Hungarian Business Angel Network) jelenlegi elnöke volt a beszélgetőpartnerünk.
Vállalat Kamatmentes segítség a vállalkozói mindennapokhoz – új forgóeszközhitel az MBH Bank MFB Pont Plusz termékportfóliójában
PR | 2025. szeptember 2. 14:25
Fogy a készlet, közeleg a bérfizetés, a számlák pedig csak gyűlnek? Sok vállalkozás számára ismerős ez a helyzet, különösen egy hektikus piaci környezetben. Most azonban egy új, kamatmentes kölcsön segíthet áthidalni ezeket a nehézségeket. Az MBH Bank MFB Pont Plusz hálózathoz tartozó fiókjaiban elérhető KKV Technológia Plusz „B” forgóeszközhitel kifejezetten azoknak a mikro- és kisvállalkozásoknak szól, amelyeknek a napi működés gördülékeny biztosításához – például készletbeszerzéshez, bér- és rezsiköltségekhez – lenne szükségük forrásra. A konstrukció – ami Európai Uniós társfinanszírozással valósul meg – önerő, ingatlan vagy tárgyi fedezet nélkül is igényelhető készfizető kezességvállalás mellett, fix havi törlesztéssel és akár 6 éves futamidővel.
Vállalat Újabb kísérlet a beruházások feltámasztására – ezúttal az MNB-től
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 16:14
A magyarországi kis- és középvállalkozásoknak szóló hitelprogramot indított a Magyar Nemzeti Bank (MNB), a Magyar Bankszövetséggel együttműködésben. Az elmúlt időszakban egymást érték a támogatott lehetőségek, de a vállalati beruházásokat ezek sem rángatták ki a gödörből. Az új csodafegyver a Minősített Vállalati Hitel (MVH) lehet.
Vállalat Erre Putyin is felvonja a szemöldökét: nem jött jó hír az orosz olajról és gázról
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 13:43
Gyenge féléves eredményt jelentettek a cégek.
Vállalat Alapbérük ennyi százalékát kapják a leállított erdélyi kohó munkásai
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 31. 13:15
Leállítják a termelést az Arcelor Mittal vajdahunyadi kohászati kombinátjában – közölte a vállalati szakszervezetet.
Vállalat A Rolls-Royce cáfolja a kis atomreaktoros híreket
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 31. 09:45
A Rolls-Royce Holdings szombaton cáfolta a Financial Times korábbi értesülését, miszerint kisméretű atomreaktor-egysége, az SMR nyilvános részvénykibocsátást (IPO) fontolgatna.
Vállalat A 4iG Távközlési Holding teljesen megszerezte a PR-Telekomot
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 29. 17:45
100 százalékos tulajdonrészt szerzett az akvizíció lezárásával.
Vállalat Majdnem 7 milliárdos nyereség az MBH Jelzálogbanknál
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 29. 13:31
Az adózás előtti nyereség éves alapon 64,2 százalékkal 6859 millió forintra nőtt az első félévben, amely 128,6 százalékos növekedés az előző félévhez képest.
Vállalat Valamit nagyon keres a Mol a Dunai Finomítónál
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 29. 12:37
De eredmény csak fél év múlva várható.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG