3p
Jelentős működési eredmény, változatlan költségszint és kedvező kockázati környezet, részvényenként 1,40 eurós osztalékjavaslat - ez jellemezte az Erste Csoport 2018-as évét.

„Az 1,8 milliárd eurós, a múlt évit egyharmadával meghaladó éves adózott eredmény nemcsak fennállásunk eddigi legjobb eredménye, hanem méltó szimbóluma is 200 éves évfordulónknak és fenntartható üzleti modellünknek, ami nagymértékben megváltoztatta a régiót, amelyben újra aktívak vagyunk” - jelentette ki Andreas Treichl, az Erste Group Bank AG vezérigazgatója.

Hozzátéve: „Az a tény is üzleti modellünk megalapozottságára mutat rá, hogy ez az eredmény erős fundamentumokon nyugszik, hiszen  betét- és hitelállományunk egyaránt 7 százalékkal bővült. Tevékenységünk továbbra is az Európai Unió gazdaságilag legdinamikusabb régiójában folyik. Az alacsony munkanélküliségi ráta, a reálbérek növekedése, és a javuló gazdasági versenyképesség nagyobb kockázatvállalására és több beruházás elindítására ösztönzi a régió vállalkozóit – ez pedig áttételesen új munkahelyeket teremt."

A pozitív hangulat a lakossági üzletágban is tetten érhető, ahol a lakáshitelek és fogyasztási hitelek iránti kereslet továbbra is stabil. A betétállomány folyamatos, erős növekedése Treichl szerint mutatja, hogy az Erste ügyfelei komolyan bíznak az idén 200 éves pénzintézetükben. Ugyanakkor mindez a tőkepiacok kudarcára is rávilágít, hiszen nem tudtak vonzó alternatívát kínálni a hagyományos banki megtakarításokkal szemben. Ami a régióban tevékenykedő vállalatokat érintő kihívásokat illeti,  a múlt év világossá tette, hogy a politikai kockázatok nagyobbak a kereskedelmi kockázatoknál – bár ez a jelenség nem kizárólag Kelet-Közép-Európát jellemzi.

Az Erste üzleti modellje 2018-ban is erősségeire támaszkodott: a folyamatosan pozitív kockázati környezet hozzájárult ahhoz, hogy a nem teljesítő hitelek aránya tovább csökkent, 3,2 százalékra. A nettó kamatbevétel 5,3 százalékkal, a nettó jutalékbevétel pedig 3,1 százalékkal bővült. A majdhogynem változatlan költségszint is hozzájárult a működési eredmény közel 9 százalékos növekedéséhez.

"Elégedettek vagyunka a likviditási pozíciónkkal, ahogy tőkehelyzetünkkel is: az elsődleges alapvető tőkemegfelelési rátánk (CET1) 13,5 százalékon, a teljes tőkemegfelelési rátánk pedig 18,2 százalékon állt. Szeretnénk megosztani részvényeseinkkel a kedvező eredményeket, ezért az igazgatóság az éves közgyűlésen részvényenként 1,40 euróra emelt osztalékra tesz javaslatot" - jelentette be az Erste Csoport első embere.

Az Erste magyarországi leánybankja március 8-án számol be tavalyi eredményeiről.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Az elsők között adták le cégbeszámolójukat Varga Juditék
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 16:17
Sok vállalkozás csak az utolsó pillanatban adja le a tavalyi évről szóló beszámolóját. Ezért a volt igazságügyminiszter és párja mindenképpen az első fecskék között van, akik jóval a május 31-ei törvényes határidő lejárta előtt, már január végén letudták a kötelezettségüket.
Vállalat 160 filippínó hegesztő érkezhet Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. március 30. 12:32
Egy újszerű kiválasztási és felkészítési program keretében. A magyarokat nem tudták megfizetni vagy már nyugdíjba vonultak.
Vállalat Régóta nem volt ennyire gyenge éve a BYD-nak
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 18:25
A kínai autógyártó eredménye alulmúlta az elemzői várakozásokat, és piacvezető szerepük is megingott az országban. Eközben van olyan kínai versenytárs, aki jókora profitnövekedésről számolt be.
Vállalat Reagált a 4iG vezetője a befektetői aggodalmakra és a részvényárfolyam hullámvölgyére
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 15:31
Kedvezőtlen uniós döntés született a magyar SAFE-programról, ez után gyorsult fel a 4iG-részvények értékének csökkenése. Jászai Gellért arról is beszélt, befolyásolja-e a magyar választások előtti várakozás az árfolyamot.
Vállalat Megint vizsgálatot indított a Wizz Air ellen a versenyhivatal
Privátbankár.hu | 2026. március 27. 12:30
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) utóvizsgálatot rendelt el a Wizz Air-nél.
Vállalat Hatalmas energiatároló átadás Tiszaújvárosban
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 17:40
A Mol Petrolkémia átadta Kelet-Magyarország legnagyobb, 40 megawattóra energiatárolási kapacitású villamosenergia-tároló rendszerét csütörtökön.
Vállalat Debrecent Isztambullal köti össze a Wizz Air
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 16:40
Ezzel tovább bővül a Debrecenből elérhető úticélok száma a fapados légitársaság kínálatában.
Vállalat A pornóoldalakat vizsgálják az EU hatóságai
Privátbankár.hu | 2026. március 26. 16:00
Az uniós szabályozók csütörtökön közölték, hogy a Pornhub, a Stripchat, az XNXX és az XVideos felnőtt tartalom platformokat azzal vádolják, hogy megsértették az uniós szabályokat, mivel pornográf tartalmakhoz engedték hozzáférést gyermekeknek az oldalaikon.
Vállalat Lezárult a nagy összeolvadás, külföldi terveit is felfedte az MBH
Imre Lőrinc | 2026. március 26. 14:30
Végleg lezárult az elmúlt 5 év konszolidációs folyamata az MBH Banknál, amely során három magyarországi pénzintézet olvadt össze. Eközben az ügyfélállomány jelentősen bővült és már a külföldi terjeszkedés a következő cél – hangzott el az MBH 2025-ös pénzügyi eredményeit bemutató sajtótájékoztatón.
Vállalat Megvan, ki lesz az Alteo új vezérigazgató-helyettese
Privátbankár.hu | 2026. március 25. 17:25
Március 25-i hatállyal nevezték ki.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG