2p
A TOP 10 cég adja a hazai teljes e-kereskedelem 35 százalékát a GKI szerint.

A GKI Digital immár harmadik éve publikálja a hazai online kiskereskedelem 10 legnagyobb szereplőjének rangsorát. A lista kiinduló alapját ez alkalommal is a GKI Digital és az Árukereső.hu közös, negyedéves rendszerességű Online Kiskereskedelmi Index kutatás-sorozata, valamint szakértői modellezése és nyilvános adatok másodelemzése adta.

A toplista szereplői a tavalyi év során együtt összesen 110 milliárd forint forgalmat bonyolítottak online értékesítéssel, ezzel a 10 legnagyobb hazai webshop adja a teljes e-kereskedelem 35 százalékát, ezt közölte a GKI a Privátbankár.hu-val. A bővülés dinamikája ugyanakkor lassult, tavaly 20 százalékos bővülést tudtak felmutatni a cégek, míg egy évvel korábban ez 73 százalék volt.

Új arcok a dobogón

A lista első helyére harmadik alkalommal is az Extreme Digital került, aki ezzel továbbra is Magyarország legnagyobb forgalmú e-kereskedője. A dobogó második fokán sem történt változást, ezt továbbra is az eMAG birtokolja, egyben ők érték el a legnagyobb forgalombővülést is 2016-ban. A harmadik szintre azonban a Media Markt került, akik egy helyet javítottak a korábbi eredményükön. Ezután a MALL.hu, a Tesco online áruháza, az iPon, az Aqua Electromax, a 220volt, a Libri-Bookline (ők három helyet estek vissza!) és végül a Tchibo webáruháza sorakozhatott fel a TOP 10-es listára.

MódszertanA 10 legnagyobb online kiskereskedő sorrendjének kialakítása során a hazai székhellyel, vagy képviselettel rendelkező, aktív marketing-tevékenységet folytató, magyar nyelven jelenleg is működő, forintban árazó, fizikai terméket (is) értékesítő webáruházak 1600-as sokaságát vettük alapul. A sorrendet kizárólag az online értékesítésből származó, 2016-os naptári évre vonatkozó nettó árbevétel alapján állapították meg.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Milliárdokat fizet az INA – elégedett lehet a Mol
Privátbankár.hu | 2025. június 13. 15:29
Megtartották az INA közgyűlését.
Vállalat A Wizz Air nem repül Tel-Avivba és Ammanba
Privátbankár.hu | 2025. június 13. 12:59
A felfüggesztés június 20-áig szól a közel-keleti helyzet eszkalálódása, és a térség több lezárt légtere miatt.
Vállalat Az iPhone az ázsiai óriást választja
Privátbankár.hu | 2025. június 13. 11:41
A Foxconn az indiai iPhone-export 97 százalékát az Egyesült Államokba szállítja, ami messze meghaladja a 2024-es 50 százalékos átlagot.
Vállalat Hull a pénz a kkv-kra a Demján programban
Privátbankár.hu | 2025. június 13. 10:41
Most a fejletlen régiókon volt a sor.
Vállalat Az Opus 17 százalékkal növelte adózott eredményét
Privátbankár.hu | 2025. június 13. 08:01
Az Opus Globál szép eredményt ért el az első negyedévben. Az adózott eredmény 13,2 milliárd forint lett.
Vállalat Meglepő, mely termékek pörögnek jól a Tescónál
Privátbankár.hu | 2025. június 12. 17:34
Jelentősen nőtt a Tesco forgalma a cég jelenlegi, 2025-2026-os pénzügyi évének első negyedében. A legnagyobb brit kiskereskedelmi hálózat csütörtöki beszámolója szerint jól teljesített a cég közép-európai üzletága is.
Vállalat Zuckerberg nagy kockázatot vállalva húzná ki a Metát az MI-mocsárból
Privátbankár.hu | 2025. június 12. 07:11
Azt hallani a zuhanyhíradóban, hogy Mark Zuckerberg, a Meta vezérigazgatója frusztrált, miután cége mesterséges intelligencia-fejlesztései gyengén muzsikálnak a versenytársakéhoz képest. Ezért nagy húzásra készül.
Vállalat Gigantikus védelmi ipari holding jön létre Magyarországon
Privátbankár.hu | 2025. június 11. 17:52
A 4iG Csoport önálló holdingvállalata, a 4iG Űr és Védelmi Technológiák Zrt. (4iG SDT), valamint az N7 Holding Nemzeti Védelmi Ipari Innovációs Zrt. (N7 Holding) előzetes megállapodást kötött Magyarország első állami és magántulajdonban lévő, „nemzetstratégiai jelentőségű” védelmi ipari holdingvállalatának létrehozásáról.
Vállalat Szétszedi magát a Warner Bros. Discovery
Privátbankár.hu | 2025. június 10. 10:04
Az adósságok nagy része az egyik cégnél marad.
Vállalat Akkora a balhé, hogy Donald Trump eladná a Tesláját
Privátbankár.hu | 2025. június 6. 17:29
Újabb fordulat a Trump-Musk csetepatéban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG