1p
Az Intesa Sanpaolo Bank is bejelentkezett a Garanti Bankért.
Csányi Sándor. MTI Fotó: Kovács Attila

Az OTP Bank mellett az olasz Intesa Sanpaolo Bank tett előzetes ajánlatot a török tulajdonban lévő romániai Garanti Bankra - írta romániai médiaértesülésre hivatkozva a Világgazdaság hétfőn.

Nem hivatalos források szerint alig van eltérés az ajánlatok között. Mind a magyar, mind az olasz pénzintézetnek jelentős pozíciójavulással járna az akvizíció. Korábbi sajtóhírek az OTP és az Intesa mellett a Raiffeisen Bankot, a Banca Transilvaniat és a J.C. Flowers befektetési alapot említették a lehetséges indulók között - jegyzi meg a lap.

A Garanti a tizedik hitelintézet Romániában, 2,3 százalékos piaci részesedéssel. Sikeres tender esetén az OTP a nyolcadik legerősebb szereplő lenne a romániai bankpiacon.

Várakozások szerint a Garanti eladása 350-400 millió eurós áron valósulhat meg, azaz a saját tőke 1,1-1,3-szeresén, ami alátámasztja, hogy a pénzintézet mutatói kiválóak - olvasható a Világgazdaságban.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Lepacsizott a Mol és az MVM – befutott egy méretes olajszállítmány
Privátbankár.hu | 2025. június 26. 09:59
Megérkezett a horvát kikötőbe.
Vállalat Óriási üzlet közeleg az olajiparban?
Privátbankár.hu | 2025. június 26. 09:14
80 milliárd dolláros biznisz lehet.
Vállalat Az Uber boszorkányos módszerrel jutott hatalmas profithoz?
Privátbankár.hu | 2025. június 25. 17:31
Amerikai tudósok szerint egy algoritmus szisztematikusan megemelte a viteldíjakat a sofőrök és az utasok kárára. Korábban brit kutatók is erre jutottak. 
Vállalat Nem lehet oka panaszra a legendás magyar italgyártónak
Privátbankár.hu | 2025. június 25. 17:11
Elfogadta a Zwack Unicum Nyrt. közgyűlése a vállalat igazgatóságának javaslatát, így a társaság 3,052 milliárd forint osztalékot fizet, ami névértékre vetítve 150 százalékos osztalékszintet jelent, részvényenként 1500 forintot.
Vállalat Ilyen színben jött ki az OTP új, offshore-jüan kötvénye
Privátbankár.hu | 2025. június 25. 11:57
Összesen 900 millió offshore-jüannyi zöldkötvényt bocsátott ki az OTP Csoport Luxemburgban, amelyre másfélszeres túljegyzés érkezett a hongkongi és szingapúri befektetők részéről.
Vállalat Megzökkent a kínai óriás? – a BYD lassítja termelését
Privátbankár.hu | 2025. június 25. 11:30
A kínai elektromos autógyártó lassítja a termelést és elhalasztja a kapacitásbővítést kínai gyáraiban, állítják források.
Vállalat Csak esik, csak esik a Tesla értékesítése Európában
Privátbankár.hu | 2025. június 25. 10:59
Májusban már ötödik hónapja zuhannak az eladások.
Vállalat Durva hibákat vétett a Boeing, lesújtó jelentés látott napvilágot
Privátbankár.hu | 2025. június 24. 18:11
A repülőgépgyártó hírneve tovább romlik.
Vállalat Kínos autóvisszahívás: darabok válhatnak le a Fordokból
Privátbankár.hu | 2025. június 24. 14:27
Amerikában akadt gondja a márkának.
Vállalat Furcsa manővereket láttak a Tesla önvezető taxijától
Privátbankár.hu | 2025. június 24. 08:40
Csinált egy-két furcsa manővert a Tesla önvezető taxija, de a befektetőket egyelőre úgy tűnik, meggyőzte a Robotaxi.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG