2p

Az első kilenc hónapban elért 30,4 milliárd forintos nettó eredmény gyakorlatilag megegyezik a tavalyi rekord profittal.

Az OPUS GLOBAL Nyrt. 2024 január-szeptemberben közel 449 milliárd forint árbevételt ért el a hatékonyabb gazdálkodás eredményeként. Az EBITDA 4 százalékkal 68,4 milliárd forintra nőtt január-szeptemberben, amire még nem volt példa a cég történetében. A költségeket jelentősen sikerült lefaragni, így az üzemi eredmény (EBIT) 31,9 milliárd forint lett, amivel az OPUS megismételte a tavalyi kiugró nyereségét — közölte a vállalat.

„Az első 9 havi számokból pontosan látszik, hogy komoly erőfeszítések kellenek a nehéz gazdasági helyzet ellensúlyozásához, a költségek racionalizálásával azonban ezt sikeresen teljesítettük. Fontos látni, hogy csoport szinten jól működik a diverzifikált portfolióra épített stratégia – emelte ki Lélfai Koppány, az OPUS GLOBAL Nyrt. vezérigazgatója, a háromnegyedéves beszámolóval kapcsolatban.

Az OPUS többek között Debrecenben is jelen van
Az OPUS többek között Debrecenben is jelen van
Fotó: Privátbankár/Mester Nándor

Az iparban a kedvezőtlen nemzetközi és hazai folyamatok mellett kisebb mértékben esett vissza az árbevétel, és nagyjából a költségeket is hasonló mértékben tudta az ágazat mérsékelni. Az év elejétől folyamatosan javult a szegmens nyereségtermelő képessége, így szeptember végére jelentősen csökkent az üzemi eredmény lemaradása a tavalyi évhez viszonyítva. Az élelmiszeriparban az árbevétel visszaesése, erőteljesebb költségcsökkentéssel párosult, ami javuló nyereségtartalmat jelent az év elejéhez képest. Az adózott eredményt közel megduplázta az ágazat, köszönhetően a jelentősen jobb pénzügyi eredménysornak is.

Nagyon jól teljesített a turizmus. A szektor árbevétele 23 százalékkal nőtt, míg a költségek csupán 15 százalékkal emelkedtek. Így az adózott eredmény a duplájára 4,8 milliárd forintra emelkedett.

Az energetikai szegmensben a kismértékben visszaeső árbevétel mellett sikerült komoly EBITDA növekedést elérni.

A cég korábbi eredményeiről az alábbi cikkben írtunk.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Óriási területet kapott kutatásra Líbia partjainál a Mol
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 16:38
Sikeres volt a Mol közös pályázata a Repsollal és a Turkish Petroleummal: megkapták a Földközi-tenger O7-es blokkját. Bár a magyar vállalat részesedése kisebb, így is bőven lesz területük a szénhidrogén-kutatásra.
Vállalat Nem fogy jól a sör, súlyos leépítések a világ egyik legnagyobb gyártójánál
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 13:00
A Heineken szerdán közölte, hogy világszerte akár 6 ezer munkahelyet is megszüntethet a következő két évben a gyenge kereslet miatt.
Vállalat Egyre kevesebb cég tud érdemi fizetésemelést adni
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 12:30
A magyar munkaerőpiac szereplőinek bizalma tovább gyengült, miközben a vállalatok jóval óvatosabban terveznek, mint korábban – derül ki a Hays Hungary frissen publikált Salary Guide 2026 kiadványából.
Vállalat Szárnyra kapott a kultikus olasz autómárka
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 08:30
A Ferrari olasz sportautó-gyártó rekord nyereséggel és bevétellel zárta a tavalyi évet.
Vállalat Brutálisan rossz számokat jelentett a Honda
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 19:41
A Honda Motor kedden arról számolt be, hogy harmadik negyedéves nyeresége 61 százalékkal visszaesett.
Vállalat Az MBH Bank elhárította a reggeli hibát
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 18:01
Kedd délután 4 órára befejezték a technikai hiba elhárítását.
Vállalat Kettős meglepetés a Coca-Colától
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 17:01
A vártnál magasabb negyedik negyedéves nyereségről és a vártnál kisebb bevételről jelentett kedden a Coca-Cola üdítőitalgyártó vállalat.
Vállalat Hosszú várakozás után ismét szénhidrogén koncessziókat hirdettek
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 14:01
Új gáz- és olajbányászati lehetőségeket ajánl fel az Energiaügyi Minisztérium.
Vállalat Gyerekvédelem: tárgyalási szakaszba lépett a per a Meta és a Google ellen
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 06:55
Tárgyalási szakaszába lépett Los Angelesben a nagy közösségi médiavállalatok ellen indult esküdtszéki bírósági eljárás hétfőn.  
Vállalat Fellélegezhetnek az eladósodott sportegyesületek: itt az állami védőháló a végrehajtók ellen
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 06:17
Megkötik a végrehajtók kezét. Nem lehet behajtani rajtuk a tartozást az állami támogatás terhére. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG