2p

A társaság nettó nyeresége 20,6 milliárd forint, az EBITDA 47,6 milliárd forint lett 2024 első hat hónapjában, ami mind a két esetben történelmi csúcs.

Erős első hat hónapot könyvelhetett el az OPUS GLOBAL Nyrt 2024 első félévében a vállalat lapunknak küldött közleménye szerint. A cég működésében vannak nyomai a nehéz külső gazdasági környezetnek, de összességében erős számokat közölt a társaság. Az árbevétel kismértékben csökkent, de így is több mint 300 milliárd forint lett. A szinergiák jobb kihasználása, a hatékonyabb gazdálkodás eredményeként, az EBITDA 13,3 százalékkal 47,6 milliárd forintra nőtt január-júniusban, amire még nem volt példa az OPUS történetében. Az üzemi eredmény is 15 százalékkal 23,6 milliárd forintra emelkedett.

A pénzügyi soron sikerült duplázni, az eredmény közel 4 milliárd forintot tett ki. Ennek is köszönhetően az adózott nyereség 28 százalékkal 20,6 milliárd forintos történelmi csúcsra nőtt.

"Komoly erőt mutattunk 2024 első félévében, hiszen a kedvezőtlen külső gazdasági helyzet mellett is rekordokat döntöttünk. A szinergiák kihasználásának eredménye minden negyedévben megmutatkozik, de még tovább dolgozunk azon, hogy minden apró kocka a helyére kerüljön"

– hangsúlyozta a féléves számokkal kapcsolatban Lélfai Koppány, az OPUS GLOBAL Nyrt. vezérigazgatója, aki azt is kiemelte, hogy az első félév alapján tarthatónak látja a társaság stratégiájában meghirdetett 2024-es konszolidált, 94 milliárd forintos EBITDA célt.

Az iparban a kedvezőtlen nemzetközi és hazai folyamatok mellett az árbevétel növekedése volt a jellemző. Az év elejétől folyamatosan javult a szegmens nyereségtermelő képessége, miután az eredményességi célok teljesítése érdekében a működési költségek kezelése került fókuszba. Az élelmiszeripari és energetikai szegmens is jobb számokat közölt január-júniusban. Mindkét területre jellemző a terveknek és iparági benchmarkoknak megfelelően az árbevétel és a költségek csökkenése. Nagyon jól teljesített a turizmus, ahol a bevételek piacot meghaladó mértékben, mintegy 30 százalékkal emelkedtek az első félévben, és az egy évvel korábbi veszteség után már jelentős profitot ért el az ágazat.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat A bőrükön érzik a hazai cégek a klímaváltozást – sivatag lesz Magyarország?
Sipos Ildikó | 2026. június 18. 16:42
A nagyvállalatok járnak az élen a fenntarthatóságban.
Vállalat Nagy döntés a kormánytól, módosítják a Széchenyi Kártya Programot
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 12:55
A Gazdasági és Energetikai Minisztérium módosítja a Széchenyi Kártya Program likviditási hiteltermékeinek kamatfeltételeit, amelyeket még tavaly október elején egységesített fix 3 százalékon az Orbán-kormány.
Vállalat Figyelmeztet a BMW, ez a magyar gazdaságnak sem sok jót ígér
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 12:10
A német autóipari óriás csökkentette eredményvárakozását.
Vállalat Ők azok a magyar milliárdosok, akik már a NER előtt is a leggazdagabbak közt voltak
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 11:05
Már 2002-ben is ott voltak a listán.
Vállalat Az UEFA 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 19:30
Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) szerdán 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t a számviteli szabályok megsértése miatt és korlátozta új játékosok szerződtetését.
Vállalat Nem csak a Mediaworksnél vannak tömeges leépítések
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 17:22
Létszám leépítés kezdődik az idén a BBC brit közszolgálati médiatársaságnál. A szerdán bejelentett elbocsátási terv a következő három évre kitűzött 500 millió font (több mint 200 milliárd forint) költségmegtakarítási cél elérésének egyik sarkalatos eleme.
Vállalat Kedvezményes elektronikus aláírás segíti a hazai vállalkozások digitalizációját
Márkázott tartalom | 2026. június 17. 10:38
A magyar kis- és középvállalkozások számára egyre fontosabbá válik, hogy az adminisztratív folyamataikat gyorsabban, egyszerűbben és digitális formában tudják kezelni. A szerződések, nyilatkozatok, teljesítésigazolások vagy egyéb üzleti dokumentumok aláírása még sok cégnél papíralapon történik, ami időigényes, költséges és nehezen illeszthető a modern munkafolyamatokhoz.
Vállalat Eladják a Pizza Hutot
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 10:07
Magántőke-társaság veszi meg a brandet.
Vállalat Kiterjesztené a Mol extraprofit-adóját a kormány
Privátbankár.hu | 2026. június 16. 19:51
Az adót sávossá alakítanák, a 2-5 dolláros árkülönbözetre 50 százalékos kulcsot alkalmaznána.
Vállalat Megegyezett a Mol a szerb kormánnyal a NIS-üzletről
Privátbankár.hu | 2026. június 16. 16:48
A neheze viszont még csak most jön: a Gazpromnyefttel is meg kell állapodni, és egy amerikai hivatal jóváhagyása is szükséges a sikeres üzlethez.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG