2p
A megbeszélésen ott volt Varga Mihály is.
Orbán Viktor miniszterelnök (b3) bemutatkozó látogatáson fogadja hivatalában Josinobu Abét, a Magyar Suzuki Zrt. új vezérigazgatóját (b2) 2016. szeptember 19-én. Balról Urbán László, a Magyar Suzuki Zrt. vezérigazgató-helyettese, jobbról Krisztián Róbert operatív igazgató. MTI Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda

A magyar miniszterelnök hétfő délelőtt bemutatkozó látogatáson fogadta Josinobu Abét, a Magyar Suzuki Zrt. új vezérigazgatóját - közölte az MTI-vel Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője. A megbeszélésen részt vett Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter és Völner Pál, Esztergom országgyűlési képviselője is, a Suzuki részéről pedig Urbán László vezérigazgató-helyettes és Krisztián Róbert operatív igazgató.

Orbán Viktor és Josinobu Abe áttekintették a Magyar Suzuki Zrt. piaci helyzetét és szerepét Magyarország gazdasági életében.

Az új, hazánkban gyártott Vitara piaci sikeréről - amelynek sorozatgyártását korábban a magyar miniszterelnök jelenlétében indították el - mindketten elismeréssel szóltak, és bizakodással tekintenek az esztergomi gyár termelésének további felfuttatása elé.

A magyar kormány megismételte elkötelezettségét, hogy a komárom-esztergomi térség közlekedési és infrastrukturális fejlesztéseinél messzemenően figyelembe veszi a Magyar Suzuki szempontjait - közölte a sajtófőnök.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Kiderült, hogy áll a keleti nyitás: szinte biztosan nem úgy, ahogy tervezték
Imre Lőrinc | 2026. április 3. 10:24
Az export kiemelkedően fontos kulcságazatunk, Magyarország 2024-ben a 34. helyen állt a termékkivitelt mérő globális ranglistán – derült ki a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség (MGFÜ) Gazdaságelemzési Központjának konferenciáján. Az exportunk több mint 70 százalékát az Európai Unió államaival bonyolítjuk le, és bár a térségen kívüli országok szerepe is nő, a keleti nyitás politikája mintha nem a várt ütemben hozná az eredményeket.
Vállalat Kilőttek a BMW eladásai Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 10:22
BMW Group Magyarország 24,5 százalékkal növelte a BMW márka eladásait 2026 első negyedévében a tavalyi év azonos időszakához képest; január és március között 1870 új BMW talált gazdára Magyarországon, amellyel a bajor márka őrzi vezető pozícióját a hazai prémium szegmensben – tájékoztatta a társaság az MTI-t közleményben.
Vállalat Zuhannak a Tesla-eladások az amerikai adójóváírás megszűnése miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 17:34
Közben meglódultak a kínai eladások. 
Vállalat Három nagy légitársaság csap össze a portugál légitársaságért
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 15:31
Az érdeklődők között van a Deutsche Lufthansa, az IAG és most már az Air France-KLM is. 
Vállalat Erős évet zárt az AKKO Invest, de egy tétel lenyomta a profitot
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:37
Újabb rekordévet tudhatnak maguk mögött.
Vállalat A piac negyede az MBH lízingcégéé
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:33
Jó évet zárt az Euroleasing Zrt. 2025-ben is.
Vállalat Sikert és profitot érő kérdések és válaszok kkv-knak
PR | 2026. április 2. 10:27
A Garantiqa támogatásával készült Cégkassza Podcast azoknak szól, akik szeretnének tisztábban látni a vállalkozói pénzügyek, finanszírozási lehetőségek és kkv-trendek világában. Hiteles vendégek, aktuális témák, közérthető beszélgetések — minden, ami a tudatos üzleti döntésekhez kell.
Vállalat Vagyonból örökséget csinálna az OTP Private Banking
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 10:06
Új szolgáltatást integrálnak a vagyonkezelésbe.
Vállalat Megfürdették pénzben a ChatGPT fejlesztőit
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 09:48
Rekordösszegű tőkebevonás a cégnél.
Vállalat Újra indítja észak-koreai járatait az Air China
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 19:33
Nem máshova, mint egyenesen Észak-Koreába indítanak repülőket.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG