Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!
A francia PSA konszern gyárthatja hamarosan az Opeleket is.
Az Opel jelenleg az amerikai General Motors égisze alá tartozik, ők azonban már régóta keresik a módját, hogy megszabaduljanak az európai érdekeltségüktől. A Reuters értesülése szerint most sikerült vevőt találniuk, a Peugeotokat is gyártó francia PSA konszern lehet a vevő, az üzletet akár napokon belül nyélbe is üthetik.
A hírt ugyanakkor nem kommentálta az Opel, és nem nyilatkozott a kérdésben a PSA Peugeot Citroen vállalatban egyaránt 14 százalékos részesedéssel rendelkező francia kormány és a Peugeot család sem. Az Opel egyébként tavaly is elbukta a célját, hogy 1999 óta ismét nyereséggel zárja az évet, 2016-ban 257 millió eurós veszteséget kellett elkönyvelniük, ezt a vezérigazgató a Brexit okozta árfolyam-ingadozásoknak tudta be.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
A globális gazdasági bizonytalanság és a beruházási aktivitás megtorpanása közepette Magyarország gazdasági jövője a hazai kkv-szektor kezében van. Mivel a kis- és középvállalkozások adják a hazai foglalkoztatás több mint 70 százalékát és a GDP jelentős részét, megerősítésük nem csupán opció, hanem a gazdasági élénkítés alapfeltétele. Az MGFÜ legújabb programja most a legígéretesebb cégeket célozza meg, hogy valódi „nemzeti bajnokokká” válhassanak.