1p
Legalábbis tőzsdei kapitalizációban, a Morgan Stanley nagy durranást vár Bill Gatestől.

A Marketwatch a Morgan Stanley elemzésére hivatkozva írja, hogy a várakozások szerint a Microsoft értéke elérheti az egytrillió dollárt (mutatjuk: 1 000,000,000,000,000,000), ezzel három helyet hozna a világ legnagyobb tőzsdei kapitalizációval bíró cégeinek listáján. A toplistát egyelőre az Apple vezeti, 919 milliárd dolláros összértékkel, őket az Amazon követi 765,5 milliárd dollárral, majd a harmadik helyen az Alphabet szerepel, 750 milliárddal. A Microsoft jelenlegi értéke nagyjából 739 milliárdot tesz ki.

A Morgan Stanley arra alapozza a várakozásait, hogy a Microsoft papírja az elmúlt 12 hónapban mintegy 40 százalékos növekedést ért el, megtörve ezzel a korábbi nagy zuhanásokat hozó trendet, emellett jócskán felülmúlva az S&P 500 15 százalékos éves növekedését. Bár az egytrilliós határ áttöréséhez még legalább egyharmadával kéne nőnie a vállalatnak, az amerikai elemzőcég szerint erre minden lehetőség adott.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Zuhannak a Tesla-eladások az amerikai adójóváírás megszűnése miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 17:34
Közben meglódultak a kínai eladások. 
Vállalat Három nagy légitársaság csap össze a portugál légitársaságért
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 15:31
Az érdeklődők között van a Deutsche Lufthansa, az IAG és most már az Air France-KLM is. 
Vállalat Erős évet zárt az AKKO Invest, de egy tétel lenyomta a profitot
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 13:37
Újabb rekordévet tudhatnak maguk mögött.
Vállalat A piac negyede az MBH lízingcégéé
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 11:33
Jó évet zárt az Euroleasing Zrt. 2025-ben is.
Vállalat Sikert és profitot érő kérdések és válaszok kkv-knak
PR | 2026. április 2. 10:27
A Garantiqa támogatásával készült Cégkassza Podcast azoknak szól, akik szeretnének tisztábban látni a vállalkozói pénzügyek, finanszírozási lehetőségek és kkv-trendek világában. Hiteles vendégek, aktuális témák, közérthető beszélgetések — minden, ami a tudatos üzleti döntésekhez kell.
Vállalat Vagyonból örökséget csinálna az OTP Private Banking
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 10:06
Új szolgáltatást integrálnak a vagyonkezelésbe.
Vállalat Megfürdették pénzben a ChatGPT fejlesztőit
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 09:48
Rekordösszegű tőkebevonás a cégnél.
Vállalat Újra indítja észak-koreai járatait az Air China
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 19:33
Nem máshova, mint egyenesen Észak-Koreába indítanak repülőket.  
Vállalat Komoly átalakulást hajtottak végre a Mol-nál
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 18:29
A Mol Nyrt. tavaly jóváhagyott szervezeti átalakulása értelmében április elsejétől holdingtársaságként működik tovább, amely személyi változásokkal is járt – közölte a társaság a BÉT honlapján szerdán.
Vállalat ÁKK: az első negyedév meghaladta a terveket
Privátbankár.hu | 2026. április 1. 16:34
Az egész évre tervezett 5445 milliárd forint összegű nettó forrásbevonás teljesülése kedvező volt, az első negyedévben a lakossági állampapírokra vonatkozó éves terv 33 százaléka teljesült, a forint intézményi finanszírozás esetében 99 százalék, a deviza intézményi finanszírozás vonatkozásában pedig 66 százalék a teljesülési arány – közölte kedden az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK). A nettó kibocsátás mellett a bruttó állampapír-eladás is kedvezően áll időarányosan, még a háborús feszültség sem okozott komoly megingást a piacon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG