2p
Ezúttal a Sanofi vásárolt be, 3,9 milliárdot adtak az Ablynxért.

A Reuters cikke szerint ezzel az akvizícióval a Sanofi maga mögé utasította a Novo Nordisk néhány hónappal ezelőtti felvásárlását – ők egyébként korábban szintén ajánlatot tettek a belga Ablynxra, az akkor 2,6 milliárd eurós felvásárlási ajánlatra. A Sanofi rákontrázott, így végül 3,9 milliárd eurós (részvényenként 45) ajánlattal bekebelezhették a biotechnológiai céget. Mindezt ráadásul alig egy héttel azután, hogy ajánlatot tettek egy másik vállalatnak, az amerikai Bioverativnak – ott 11,6 milliárd dolláros árat kínáltak.

A január egyébként tobzódott a biotechnológiai felvásárlásokban és ajánlatokban, a hónap elején az amerikai CElegne vásárolta fel 9 milliárd dollárért a rákellenes készítményeket gyártó Juno Therapeuticsot. Ráadásul a technológia fejlődésével az ilyen jellegű egyesülések csak gyarapodni fognak a szakértők szerint, a személyre szabott kezelések, a rákdiagnosztika és az újabbnál-újabb eszközök megjelenése ugyanis óriási potenciált jelent az egészségügynek. Az Ablynx akvizíciója ez év végén, legkésőbb jövő év első negyedévéig lezárul majd.

Óriási kutatási tőke

A Sanofi eddig is a belga gyártó egyik legnagyobb partnere volt, miután tavaly júliusban egy megállapodást követően hozzáférést kaptak az Ablynx gyulladáscsökkentő készítményeihez, pontosabban azok gyártásához. A teljes vállalat bekebelezésével azonban az összes készítményt, köztük a kísérleti stádiumban lévő, vérzékenységet csillapító caplacizumabot is megszerezték – emiatt a készítmény miatt akarta megvenni őket a dán Novo Nordisk is.

Baj lehet a Richter legfontosabb gyógyszerével - vizsgálat indult a cégnél. >>>
A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Újabb szolgáltatást szüntet meg a Revolut Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 17:00
Véget ért a Revolut készpénz befizetésére vonatkozó teszt időszaka Magyarországon, éles bevezetés helyett azonban kivezetés lett a történet vége.
Vállalat Ezt üzeni az ember, aki berendezte a fél világot: mindig legyen pénz a kasszában!
Elek Lenke | 2026. január 1. 15:25
A világ egyik leggazdagabb embere, üzleti zseni, aki berendezte a fél világot. A bútorai és ezerféle lakberendezési tárgya minden kontinens lakásaiban jelen vannak. De ki is volt Ingvar Kamprad, az IKEA 2018-ban elhunyt megalapítója?
Vállalat Ötéves mélyponton a BYD eladásai
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 14:45
A BYD kínai elektromosautó-gyártó 2025-ben mindössze 7,73 százalékkal növelte eladásait, ilyen szerény dinamikára öt éve nem volt példa. Ráadásul az elmúlt hónapokban folyamatosan csökkent az értékesítés.
Vállalat Meglepően sokat neteztünk a Telekom hálózatán
PR | 2025. december 30. 12:26
A kedvezmények, szezonális ajánlatok is megdobhatták a forgalmat.
Vállalat Menekülés az orosz piacról: közel 400 milliárdos veszteséggel szabadul a Citigroup
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 11:43
Eladják az orosz leányt, elkönyvelik a veszteséget.
Vállalat Paraguayban terjeszkedik az OTP
Herman Bernadett | 2025. december 30. 08:16
Egy paraguayi bankba fektet be az OTP. A dél-amerikai ország legnagyobb digitális bankjáról van szó. 
Vállalat Mielőtt bárki észrevenné – a gépek már tudják, mi következik
Privátbankár.hu | 2025. december 27. 15:10
Gondoljon bele, cégénél már azelőtt tudnak egy közelgő problémáról vagy üzleti lehetőségről, hogy arra kollégái közül bárki felhívná a figyelmet. A gépek ugyanis jeleznek, mielőtt romlana a minőség, a projektadatokban hetekkel előre kirajzolódik, hol lesz csúszás, az ügyfél pedig már akkor „üzen”, hogy vásárolni fog, amikor ezt még el sem döntötte. Mindez nem a jövő zenéje, hanem az adatok ereje – és azoké a vállalatoké, amelyek ezt kiaknázzák. A Kontron tapasztalatai szerint a legtöbb szervezetben ezek a jelek már ma is ott vannak, csak nem jutnak el időben a döntéshozókhoz.
Vállalat Erős kritika Nagy Mártonéknak, a kriptocég lábbal szavaz
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 12:01
A Kriptomat, amely december 19-én lépett be a hazai piacra, úgy döntött hogy december 26-án este 11 órától felfüggeszti magyarországi szolgáltatásait.
Vállalat Az amerikaiak engedélyt adtak a szerb NIS-nek, de nem olajvásárlásra
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 09:01
A szerbiai állami olajvállalat, a NIS amerikai jóváhagyást kapott az orosz részesedés eladásáról szóló tárgyalásokhoz.
Vállalat Erős kínálat, de visszafogott kereslet jellemzi a kkv-hitelezést
PR | 2025. december 24. 11:42
A magyar kis- és középvállalatok számára a finanszírozási források ma is elérhetőek, a kihívás inkább az ideális gazdasági környezet megteremtése. A vállalkozások egyre tudatosabban kezelik hitelügyleteiket, a bankok pedig partnerekként támogatják őket abban, hogy a források valódi beruházásokat szolgáljanak. A Cégkassza Podcast legújabb epizódjában Benkó Tamás, az UniCredit Bank kis- és középvállalati területének ügyvezető igazgatója osztotta meg tapasztalatait a kkv-hitelezés aktuális trendjeiről.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG