2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Októbertől a Széchenyi Kártya Program keretében elérhető összes kkv-hitel kamata 3 százalékra csökkent. A vállalkozások leginkább a mindennapi működés fenntartása és a munkahelyek megvédése miatt rohanták meg az ügyintéző pontokat. Nagy szükség van most a segítségre, a vártnál jóval alacsonyabb gazdasági növekedés miatt az elmúlt két és fél – három évben havonta 1000 vállalkozás dobta be a törülközőt.

Fogynak a vállalkozások pénzügyi tartalékai, a mindennapi működés fenntartása miatt fontos igazán a Széchenyi Kártya Program fix, 3 százalékos kkv-hitele, ami októbertől már a folyószámla-típusú, illetve a likviditási célú konstrukciókra is kiterjed – mondta el a laptársunknak, a szintén a Klasszis Médiához tartozó Mfor-nak adott interjúban Perlusz László, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének főtitkára.

A 3 százalékos kkv-hitel iránti érdeklődésről korábban Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára is nyilatkozott a Klasszis Podcastban.

A kis- és közepes vállalkozásoknak újabb egy évet kell várniuk a gazdaság beindulására: tavaly még 3 százalék fölötti GDP-növekedést prognosztizált a kormány 2025-re, ehelyett csak fél százalékos bővülés valósulhat meg. A megrendelések elmaradnak, az árbevételi célok sem teljesülnek, így az elmúlt két és fél–három évben tendenciaszerűen, havonta ezerrel csökkent a működő társas vállalkozások száma Magyarországon – fogalmazott a főtitkár.

A teljes interjúban Perlusz László kitért a magyarországi vállalkozói kultúra hiányosságaira, arra, hogy mitől jöhetne már el végre a beruházási fordulat, és hogy miért optimistábbak a cégek mégis annál, mint amit a makrogazdasági környezet feltételezne. De arról is szó volt, hogy a VOSZ szerint hogyan kellene újratárgyalni a tavaly megkötött minimálbér-emelési megállapodást, mennyi maradhat meg az elmúlt év végén kialkudott 13 százalékos tervekből.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Reuters: több Orbán Viktorhoz közeli cég is köddé válhat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 16:14
Az stratégiai váltás sem feltétlenül elegendő néhány gazdasági társaság számára.
Vállalat Lépett a 4iG – így csökkentik az energiafelhasználást
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 16:02
Több intézkedést is meghoztak.
Vállalat Bajba kerülhet a Temu, betelt a pohár az Európai Bizottságnál
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 13:53
A brüsszeli bizottság kifogásolta, hogy a kínai e-kereskedelmi óriás szerinte akadályozta a testület helyszíni vizsgálatát.
Vállalat 550 forint egy napi étkezés? Ettől javulhatna a helyzet a kórházakban és a menzákon
Imre Lőrinc | 2026. július 30. 09:13
Még mindig vannak olyan kórházak Magyarországon, ahol 2012 óta 550 forintból oldják meg egy beteg négy étkezésből álló napi élelmezését. Ezen sürgősen változtatni kellene – erről beszélt Czirbesz Gergely, a Gasztvitál csoport stratégiai igazgatója a laptársunknak, a szintén a Klasszis Médiához tartozó Mfornak adott interjúban. Majd kitért azokra a lépésekre, amiket a Tisza-kormány megtehetne a közétkeztetés javítása érdekében.
Vállalat A nyár végén dönthet arról a kormány, hogy mi lesz a Dunaferr sorsa
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 19:15
A nyár végére dől el, mit tervez a kormány a dunaújvárosi vas- és acéltermeléssel – tudta meg a Világgazdaság a Gazdasági és Energetikai Minisztériumtól.
Vállalat Az elnöki különgép betett a Boeingnek, már nem az Nvidia a legértékesebb cég
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 16:57
A vártnál nagyobb veszteséggel zárta a második negyedévet a Boeing, ami elsősorban a régóta húzódó Air Force One programnak tudható be. Eközben az Nvidia elveszítette a legértékesebb cégnek járó koronát.
Vállalat Komoly állami támogatást és tízezer vendégmunkást is megígérhetett a BYD-nak az előző kormány
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 18:15
Az előző kormány hatalmas anyagi támogatást ígért a BYD szegedi beruházásához – mondta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára a Facebook-oldalára hétfőn feltöltött videójában.
Vállalat Razzia készül szeptemberben: megvizsgálják a bizalmi vagyonkezelőket
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 17:36
Miközben a kormány ismét átírná a bizalmi vagyonkezelés adószabályait, egyúttal a meglévő bvk-ra is bevezetne egy adóellenőrzési kötelezettséget.
Vállalat A közel-keleti háború miatt húzta be a féket az Audi?
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 15:37
Az Audi csoport német autóipari konszern csökkenő bevétellel zárta az első fél évet, lefelé módosította idei bevételi prognózisát – közölte a vállalat a honlapján hétfőn.
Vállalat Szerkezetkész alapokon: így gyorsítható fel a vállalati generatív AI bevezetése
Natív tartalom | 2026. július 26. 12:11
A generatív mesterséges intelligencia ma már nemcsak a technológiai kísérletezés terepe: néhány kattintással bárki számára elérhető. Egy általános célú chatbot használata azonban önmagában még nem jelent vállalati AI-megoldást. A publikus szolgáltatások megmutatták a technológia lehetőségeit, de vállalati környezetben ennél többre van szükség: kontrollált adatkezelésre, jogosultságkezelésre, hosszú távon tervezhető működésre és arra, hogy az AI a szervezet saját dokumentumaiból, adatforrásaiból, rendszereiből és folyamataiból tudjon dolgozni. A Kontron AI Kompetencia Központja szerkezetkész alapot ad a vállalatoknak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG