2p

A Volkswagen legnagyobb részvényese vasárnap közölte, hogy nem tervezi a szavazati jogot biztosító részvényeinek eladását Európa legnagyobb autógyártójában.

A nyilatkozat egy német lapértesülésre reagált, amely szerint a holding ezt fontolgatná. A Bild német bulvárlap, bennfentes forrásokra hivatkozva, arról számolt be, hogy a Porsche és Piech családok, amelyek közösen irányítják a Porsche SE-t, azt mérlegelik, hogy csökkentsék Volkswagen-részesedésüket, hogy tőkét szabadítsanak fel más befektetések számára — számol be róla a Reuters.

A jelentés szerint a szóba jöhető forgatókönyvek között szerepel, hogy a Volkswagen törzsrészvényeiben fennálló részesedést 53,3 százalékról 45-50 százalékra csökkentsék. A Reuters számításai szerint ez az aktuális piaci árakon 1,07 és 2,69 milliárd euró közötti bevételt eredményezhetne.

A Porsche SE azonban közleményében cáfolta ezt: „A Porsche SE jelenleg nem fontolgatja, és 2024 folyamán sem fontolgatta a VW-részvények eladását.”

A Porsche jellegzetesen áramvonalas autó
A Porsche jellegzetesen áramvonalas autó
Fotó: X/@Porsche

Hozzátették, hogy bármilyen eladási tervet szerepeltetniük kellene a vállalat pénzügyi kimutatásaiban, és nem folytattak tárgyalásokat befektetőkkel a Volkswagen-részvények értékesítéséről.

„A Porsche SE elkötelezett a Volkswagen AG hosszú távú fő részvényesi szerepe mellett, és meg van győződve a Volkswagen-csoport értéknövelési potenciáljáról” – áll a nyilatkozatban.

A Volkswagen nem kívánta kommentálni a hírt.

A Porsche SE jelenleg 31,9 százalékos tulajdonrésszel rendelkezik a Volkswagenben, amelyhez 53,3 százalékos szavazati jog társul. Ezenkívül blokkoló kisebbségi részesedéssel bír a Porsche AG nem forgalmazott szavazati részvényeiben – a luxussportautó-gyártó 2022-ben lépett tőzsdére.

A Volkswagen és Porsche a Porsche SE ún. alapbefektetései, és a holdingcég tavaly közölte, hogy hosszú távon nem zárja ki az átcsoportosítás lehetőségét a két vállalat között, illetve a kisebb portfólióbefektetések terén.

A Porsche SE ebben a hónapban jelentős értékvesztéseket jelentett be két legnagyobb érdekeltségében:

  • 19,9 milliárd eurós veszteséget a Volkswagen esetében,
  • 3,4 milliárd eurót a Porsche AG kapcsán.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Új üzemet épít a Mol
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 16:06
A Mol biometánüzemmel bővíti a Szarvasi Biogázüzemet. A fejlesztésnek köszönhetően az üzemben olyan tisztaságú biometánt állítanak elő a biogázból, amely betáplálható az országos földgázhálózatba. Az üzem várhatóan az év végére készül el, és évente több mint 7 millió köbméter, a gázhálózatban földgázt kiváltó biometánt állít majd elő. A beruházás összhangban a MOL-csoport hosszútávú SHAPE TOMORROW 2030+ stratégiájával, tovább bővíti a MOL zöldenergia portfolióját. Ez lesz a MOL-csoport első biometánüzeme, és egyidejűleg a harmadik ilyen létesítmény Magyarországon.
Vállalat Hihetetlen energiapazarlás folyik Magyarországon, egyetért Kapitány Istvánnal a magyar tőzsdei cég
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 13:25
A Budapesti Értéktőzsde Prémium Kategóriájában jegyzett Masterplast befektetői napján a cég vezetői a vállalat friss eredményei mellett az új magyar kormány elképzeléseiről is beszéltek.
Vállalat A Balkánon terjeszkedik a 4iG, Jászai Gellért személyesen utazott el
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 10:00
Jászai Gellért, a 4iG elnök-vezérigazgatója Észak-Macedónia fővárosában, Szkopjéban folytatott tárgyalásokat Hristijan Mickoski észak-macedón miniszterelnökkel, valamint Aleksandar Nikoloski miniszterelnök-helyettessel a vállalatcsoport észak-macedóniai stratégiai beruházásairól és hosszú távú fejlesztési terveiről.
Vállalat Óriásit hajrázott a kínai e-kereskedelmi nagyágyú, ennyire volt elég
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 08:35
Az Alibaba Group Holding kínai e-kereskedelmi óriás adózott eredménye majdnem a duplájára nőtt, bevétele mérsékelten emelkedett a cég pénzügyi negyedik negyedévében.
Vállalat Remekelt a Grafisoft Park SE az első negyedévben
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 19:23
A Graphisoft Park SE pro forma adózott eredménye az első negyedévben jelentősen, 20 százalékkal 2,67 millió euróra nőtt, összhangban a menedzsment várakozásaival – közölte a társaság szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
Vállalat Visszaállnak a Wizz Air Budapest-Tel Aviv járatai
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 16:57
A biztonsági helyzet javulásával a Wizz Air május 28-tól újraindítja a Budapest és Tel-Aviv közötti légi összeköttetést – közölte a légitársaság az MTI-vel szerdán.
Vállalat Prémiumügyfeleinek kedveskedik az UniCredit
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 15:52
Az UniCredit bejelentette a „Prime by UniCredit Bank” új, prémium ügyfelei számára kidolgozott szolgáltatási modelljének indulását, egyszerre kilenc közép- és kelet-európai piacon – Bulgáriában, Bosznia-Hercegovinában, Horvátországban, Csehországban, Magyarországon, Romániában, Szerbiában, Szlovákiában és Szlovéniában.
Vállalat Szintet lépne a cégével? Mutatjuk, hogyan teheti
Natív tartalom | 2026. május 13. 14:22
2017-ben indult el a Modern Mintaüzem Program. Nem titkoltan azzal a céllal, hogy új szintre emelje a hazai kis- és középvállalkozások technológiai fejlettségét és hatékonyabbá tegye az üzleti folyamataikat. Cikkünkben bemutatjuk, hogy egy vállalkozásnak miért érdemes csatlakoznia a kezdeményezéshez.
Vállalat Erősen kezdte az évet a TUI
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 13:43
A TUI Group, a világ vezető utazásszervezője a tavalyinál és az elemzők által vártnál egyaránt kedvezőbb üzemi eredménnyel zárta a március végével záródott második pénzügyi negyedévét.
Vállalat Ezt a veszteséget sem köszöni meg a Porsche SE
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 13:23
A Volkswagen Csoportot irányító befektetési cég, a Porsche SE német multinacionális vállalat 923 millió euró adózás utáni veszteséggel zárta az idei első negyedévet, miután leírást hajtott végre a Volkswagen-csoportban lévő részesedésén.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG