2p
Kínában, a világ legnagyobb autópiacán az idei első fél évben akár több mint 10 százalékkal, az idei év egészében 5 százalékkal eshetnek az eladások tavalyhoz képest.

A kínai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, a CAAM egyik vezetője azt mondta, hogy az általuk becsült adatok arra az esetre érvényesek, ha még április előtt sikerül felülkerekedni a koronavíruson.

A CAAM januárban még csak 2 százalékos idei eladáscsökkenésre számított. Kínában januárban 1 millió 941 ezer új járművet értékesítettek, 18 százalékkal kevesebbet tavaly januárhoz képest. Decemberben a visszaesés jóval kisebb, 0,1 százalék volt.

Januárban már a 19. egymást követő hónapban jegyeztek fel eladáscsökkenést. A CAAM adatai szerint januárban jelentősen visszaesett a járműgyártás is, a tavalyi azonos hónaphoz képest 24,6 százalékkal kevesebb, 1 millió 783 ezer jármű készült az ázsiai országban.

Januárban az elektromos és hibrid autók (new energy vehicles, NEV) értékesítése 54,4 százalékkal esett, a gyártásuk pedig 55,4 százalékkal zsugorodott. Kínában tavaly már a második egymást követő évben csökkentek az autóeladások. A CAAM adati szerint 2019-ben 21,4 millió autót értékesítettek Kínában, 9,6 százalékkal kevesebbet az előző évinél. A NEV-autók eladása több mint négy százalékkal, 1,2 millióra csökkent 2019-ben.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Újabb szolgáltatást szüntet meg a Revolut Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 17:00
Véget ért a Revolut készpénz befizetésére vonatkozó teszt időszaka Magyarországon, éles bevezetés helyett azonban kivezetés lett a történet vége.
Vállalat Ezt üzeni az ember, aki berendezte a fél világot: mindig legyen pénz a kasszában!
Elek Lenke | 2026. január 1. 15:25
A világ egyik leggazdagabb embere, üzleti zseni, aki berendezte a fél világot. A bútorai és ezerféle lakberendezési tárgya minden kontinens lakásaiban jelen vannak. De ki is volt Ingvar Kamprad, az IKEA 2018-ban elhunyt megalapítója?
Vállalat Ötéves mélyponton a BYD eladásai
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 14:45
A BYD kínai elektromosautó-gyártó 2025-ben mindössze 7,73 százalékkal növelte eladásait, ilyen szerény dinamikára öt éve nem volt példa. Ráadásul az elmúlt hónapokban folyamatosan csökkent az értékesítés.
Vállalat Meglepően sokat neteztünk a Telekom hálózatán
PR | 2025. december 30. 12:26
A kedvezmények, szezonális ajánlatok is megdobhatták a forgalmat.
Vállalat Menekülés az orosz piacról: közel 400 milliárdos veszteséggel szabadul a Citigroup
Privátbankár.hu | 2025. december 30. 11:43
Eladják az orosz leányt, elkönyvelik a veszteséget.
Vállalat Paraguayban terjeszkedik az OTP
Herman Bernadett | 2025. december 30. 08:16
Egy paraguayi bankba fektet be az OTP. A dél-amerikai ország legnagyobb digitális bankjáról van szó. 
Vállalat Mielőtt bárki észrevenné – a gépek már tudják, mi következik
Privátbankár.hu | 2025. december 27. 15:10
Gondoljon bele, cégénél már azelőtt tudnak egy közelgő problémáról vagy üzleti lehetőségről, hogy arra kollégái közül bárki felhívná a figyelmet. A gépek ugyanis jeleznek, mielőtt romlana a minőség, a projektadatokban hetekkel előre kirajzolódik, hol lesz csúszás, az ügyfél pedig már akkor „üzen”, hogy vásárolni fog, amikor ezt még el sem döntötte. Mindez nem a jövő zenéje, hanem az adatok ereje – és azoké a vállalatoké, amelyek ezt kiaknázzák. A Kontron tapasztalatai szerint a legtöbb szervezetben ezek a jelek már ma is ott vannak, csak nem jutnak el időben a döntéshozókhoz.
Vállalat Erős kritika Nagy Mártonéknak, a kriptocég lábbal szavaz
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 12:01
A Kriptomat, amely december 19-én lépett be a hazai piacra, úgy döntött hogy december 26-án este 11 órától felfüggeszti magyarországi szolgáltatásait.
Vállalat Az amerikaiak engedélyt adtak a szerb NIS-nek, de nem olajvásárlásra
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 09:01
A szerbiai állami olajvállalat, a NIS amerikai jóváhagyást kapott az orosz részesedés eladásáról szóló tárgyalásokhoz.
Vállalat Erős kínálat, de visszafogott kereslet jellemzi a kkv-hitelezést
PR | 2025. december 24. 11:42
A magyar kis- és középvállalatok számára a finanszírozási források ma is elérhetőek, a kihívás inkább az ideális gazdasági környezet megteremtése. A vállalkozások egyre tudatosabban kezelik hitelügyleteiket, a bankok pedig partnerekként támogatják őket abban, hogy a források valódi beruházásokat szolgáljanak. A Cégkassza Podcast legújabb epizódjában Benkó Tamás, az UniCredit Bank kis- és középvállalati területének ügyvezető igazgatója osztotta meg tapasztalatait a kkv-hitelezés aktuális trendjeiről.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG