1p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Mintegy megtízszereződött egy dán vállalat részvényeinek árfolyama, épp csak azt nem tudják, miért.

Különösen jó napja van a Victoria Properties dán ingatlancégnek, jó eséllyel ugyanis ők lehetnek 2017 legsikeresebb dán tőzsdei cége: a vállalat papírjai ugyanis 930 százalékkal értékelődtek fel év eleje óta a koppenhágai tőzsdén. A Bloomberg cikke szerint van ugyanakkor a dolognak egy szépséghibája: a menedzsmentnek lövése sincs, miért bolondultak meg a befektetők.

Az ingatlancég árfolyama az elmúlt hat évben folyamatosan csökkent, és még a jelenlegi árazás mellett is 96 százalékkal kevesebbet ér a 2006-os saját csúcsához képest – mindez egy évvel a Dániát sújtó ingatlanlufi kipukkanása előtt. A vezetőség így igyekszik lelket beszélni a részvényesekbe, elmondásuk szerint semmi sem indokolta a hirtelen érdeklődést, a cég se nem bővült, se nem változtatott a gazdasági működésén - tőkéje gyakorlatilag továbbra is nulla.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Fiatal innovátorokat vár a Bosch és a Richter
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 11:29
Közös pályázatot hirdet fiataloknak Magyarország két meghatározó nagyvállalata.
Vállalat Alig várja, hogy egy ilyen ügynök beépüljön a cégébe
Natív tartalom | 2026. február 21. 11:15
Idegesítő hiba a számlán, lassan érkező és nem túl kedves válasz, újabb körök az ügyfélszolgálattal a vásárlói oldalon. A másikon értetlen és sokszor arrogáns ügyfél, az adathalmazban magát és idejét is elvesztő munkatárs. Lehet, hogy az AI-ügynökök hozzák el az idilli megoldást?
Vállalat Külföldön terjeszkedik az Appeninn Holding
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 10:55
Az Appeninn Vagyonkezelő Holding Nyrt. a társaság 100 százalékos tulajdonában álló lengyel leányvállalatán keresztül megvásárolta a lengyelországi Tarnówban található Goodyear logisztikai központot – közölte az ingatlanbefektetési társaság pénteken az MTI-vel .
Vállalat Kiderült: gyönyörű éve volt tavaly a Graphisopt Parknak
Privátbankár.hu | 2026. február 21. 09:44
A Graphisoft Park SE pro forma adózott eredménye tavaly 20,48 millió euró volt az előző évi 7,96 milliárd euró után, az eredményt egyszeri rendkívüli tételek húzták fel – közölte a társaság pénteken a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
Vállalat Üzent a Molnak és a kormánynak az Adria vezetéket üzemeltető horvát cég
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 19:30
Közleményt adott ki pénteken a Janaf horvát olajvállalat az Adria-vezetéken Magyarország és Szlovákia felé történő kőolajszállításról. A horvát fél szerint ők „a partnerséget és a megbízhatóságot” tartják a vállalat legfontosabb üzleti értékeinek, és tevékenységük hozzájárul ahhoz, hogy Magyarország és Szlovákia kőolajellátása továbbra is teljesen biztosított legyen.
Vállalat Minden kiderült a Széchenyi Kártya Programról: kamattámogatás nélkül még nagyobb bajban lennénk
Imre Lőrinc | 2026. február 20. 14:27
Az államilag támogatott termékek tartják lélegeztetőgépen a magyar vállalati hitelpiacot, ami ezek nélkül csökkent volna az elmúlt években. A KAVOSZ Zrt. sajtóeseményén jártunk, ahol bemutatták az Egyensúly Intézet tanulmányát a Széchenyi Kártya Program gazdasági hatásairól. Arra a kérdésre is választ kaphattunk, hogy mennyibe kerül a költségvetésnek a támogatott hitelek fenntartása.
Vállalat Újabb mérföldkő, ezzel az országgal erősíti a kapcsolatát Magyarország és a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 13:25
Új szintre lépett a stratégiai párbeszéd Magyarország és az Egyesült Arab Emírségek között.
Vállalat Tartja magát a tervekhez az Accor, jó évet zártak
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 12:46
Sőt, még a korábbi előrejelzéshez képest is jobb számokat jelentett a szállodaipari csoport.
Vállalat Alig csökkenő bevételből csinált sokkal kevesebb profitot a Danone
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 11:39
Amerikában estek vissza a bevételek, máshol jól teljesített a cég.
Vállalat Olyat kapott az egyik szoftvercég, hogy a monitor adta a másikat
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 11:19
Idegesen reagáltak a befektetők a vártnál gyengébb eredményre. 17 százalékot estek az EPAM részvényei.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG