2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Nem fizettek eleget a dolgozóknak.

Munkaügyi eljárás, hatósági vizsgálatok elé nézhet a Spar áruházlánc, mivel úgy tűnik, több szakképzett dolgozójának munkaszerződésében a fizetés alapjául feltüntetett alapbér éveken át nem érte el a garantált bérminimum összegét, dacára a vonatkozó kormányrendelet előírásainak - írja hétfői számában a Magyar Nemzet, hozzátéve, hogy a szakminisztérium a munkavállalók javára foglalt állást a bérvitában.

A napi fogyasztási cikkek kereskedelmének második legnagyobb piaci szereplője az üllői logisztikai bázisán alkalmazott targoncavezetők alapbérét a szakképzetteknek járó garantált bérminimum összege helyett éveken át az aktuális minimálbérnél magasabb, ám az előírtnál alacsonyabb összegben állapította meg - tudta meg az újság, amely szerint akad olyan fizikai munkavállaló, akinek emiatt több százezer forinttal kevesebb pénz ütötte a markát.

A lapnak Pál Péter, az érintetteket képviselő Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezetének (KDFSZ) jogi szakértője elmondta, még nincs pontos adatuk arról, a bérvitában pontosan hány dolgozó érintett ebben vagy más a munkakörben, ahhoz minden alkalmazott munkaszerződését át kellene vizsgálni a több mint 13 ezer főt foglalkoztató cégnél.

Spar: egy targoncás átlagosan 367 ezret vihetett haza havonta

A Spar üzletlánc a Magyar Nemzettel azt közölte: a targoncavezetőként foglalkoztatott munkavállalóknak az úgynevezett időbér és a teljesítménybér kombinációjaként messze a garantált bérminimum feletti összeget fizette és fizeti ki jelenleg is. A targoncavezetők 2018-ban pótlékok és egyéb juttatások, például 13. havi bér nélkül havonta átlagosan bruttó 367 447 forintot kerestek – jelezte a Spar, kiemelve: nincs olyan dolgozójuk, akit érintene a szakszervezet által felvetett probléma.

A KDFSZ jogi képviselője ezzel kapcsolatban azt mondta a lapnak: az egyéb juttatásokkal együtt végösszegként megjelent havi fizetés hiába haladta meg a mindenkori bérminimum előírt mértékét, az érintettek munkaszerződésében lévő alapbér így is elmaradt attól, amelyet a kormányrendelet szerint alkalmazniuk kellett volna.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Ez történik Pakson – újabb miniszter üzent a kritikus órák előtt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 13:48
Kapitány István egyre bizakodóbb.
Vállalat Csökkentenék a nemek közötti bérszakadékot a szakszervezetek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 12:43
Idehaza 17 százalékkal keresnek többet a férfiak a nőknél. Az EU-ban ez az arány 11 százalék.
Vállalat Tulajdonost váltott a Cserpes Sajtműhely
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 07:50
A Profood Flexum Kft. felvásárolta a Cserpes Sajtműhelyt. Az alapító Cserpes István tanácsadóként marad a cégnél.
Vállalat A kondenzcsíkok éghajlati hatásait vizsgálná a Google és a brit kormány
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 19:18
Kísérleti program indul a kondenzcsíkok éghajlati hatásának mérséklésére: a brit kormány és a Google egyes repülőjáratok repülési magasságát módosítaná az Észak-Atlanti térségben.
Vállalat 100 ezer órányi adattal tanítaná a döntéshozó robotokat az LG és az Nvidia
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 15:55
Néhány nap alatt új szintre lépett az LG és az Nvidia robotikai együttműködése. A két vállalat stratégiai megállapodása után az LG szöuli adatközpontjában már a robotok tanításához szükséges infrastruktúrát építik, amelyben az év végére több száz robot dolgozhat és mintegy 100 ezer órányi tanítóadat állhat rendelkezésre.
Vállalat Döbbenet, mennyit várnak a cégek, hogy kifizessék őket
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 17. 10:52
A vállalati forgalom nő, azonban egyre több pénz ragad be a cégek közötti követelésekbe. 2025-ben az összes aktív vállalkozás 26,7 százalékánál, mintegy 87 ezer cégnél a követelések forgási ideje az országos átlag több mint kétszerese volt.
Vállalat Hoppon maradhat, aki hétvégén EasyJet-tel repülne
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 15. 16:06
Mintegy száz járatát törölte szombaton és vasárnap az EasyJet légitársaság franciaországi vállalata légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt. A személyzet a folyamatosan és gyakran az utolsó pillanatban változó beosztások ellen tiltakozik.
Vállalat Mi vihette rá az MVM exvezetőit egy 50 milliárdba kerülő árfolyamügyletre?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 15:09
Ezt próbálta kitalálni laptársunk, a szintén a Klasszis Médiához tartozó Mfor. Bizonyosságot majd akkor lehet megtudni, ha az MVM volt vezetői a hivatalos jogi és könyvvizsgálói eljárások keretében részletes elszámolást adnak a 400 euró/forint feletti fedezeti tranzakcióról.
Vállalat Zöld jelzést kapott a 4iG, élesedik az új partnerség
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 11. 18:53
Rábólintott a német hatóság két tranzakcióra.
Vállalat Nem teljesen átlátható – kiejtették Mészáros Lőrinc cégét egy fontos körből
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 11. 11:39
Az MFB döntéséről Kapitány István is tájékoztatást adott.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG