2p
Hidegre teszik az ügyvezető igazgatót, de megy vele a szexista igazgatósági tag is. Újra a középpontban a taxisok réme, most a mérgező céges kultúra mintapéldája lett.

Egyik botrány éri a másikat a fuvarmegosztással világhírűvé és mesésen gazdaggá vált cégnél, ám most nem adócsalással vagy a taxisok ellehetetlenítésével van baj, hanem a vállalati kultúráról derült ki egy, s más.

A legújabb átokszórást az váltotta ki, hogy egy nagy közös céges meetingen Arianna Huffington éppen bejelentette, hogy az igazgatóság összetételében 12-ről 25 százalékra nőtt a nők aránya, mire egy másik igazgatósági tag, a milliárdos David Bonderman viccesen megjegyezte, hogy ezzel együtt ugyanekkora arányban nő a fecsegés is.

A megjegyzését valaki rögzítette és kiszivárogtatta, most meg áll a bál. A dolog végtelen iróniáját éppen az adja, hogy ezen a közös meetingen pont a cégkultúra javítását akarták átbeszélni, miután kiderült egy belső vizsgálatból, hogy az Ubernél gyakorlatilag a szexuális zaklatástól az agresszión át szinte minden megtörtént, ami miatt egy munkahelyet pokolinak lehet nevezni. 20 embert azonnal kirúgtak, felállítottak egy anonim forródrótot az ilyen esetekre (215 bejelentés érkezett), és elküldték a kevésbé súlyos eseteket coach-hoz és pszichológushoz.

Megy a főnök is

Nem csak a kollégákat küldték el, jó hosszú szabadságra megy Travis Kalanick is, a cég ügyvezető igazgatója, akinek betettek a botrányok és egy időre vissza kell vonulnia a nyilvánosság elől. Jól mutatja a cég helyzetét, hogy alatta jöttek-mentek a vezető beosztású menedzserek, sokáig nem sokan bírták - ezt a Recode szépen össze is szedte. Ahogy azt is, kik viszik majd Travis távolléte alatt a cég ügyeit: általánosságban azok, akik eddig közvetlenül neki jelentettek.

Ugyanezen a napon bejelentette Bonderman is, hogy elhagyja az Uber igazgatóságát.

Címkék: Vállalat Botrány Uber
A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Megvan, mekkora osztalékot fizet a Magyar Telekom
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 14:19
Döntöttek a közgyűlésen.
Vállalat Helyszíni szemle: ekkor indulhat el a termelés a BYD gigantikus szegedi gyárában
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 09:20
Egyre nagyobb lendülettel tarolják le a kínai autógyártók az európai piacot. A térnyerésből a magyar gazdaság egyelőre nem profitál, hiszen a BYD szegedi gyárának még hosszú hónapok kellenek, hogy meginduljon a termelés.
Vállalat Erősen indította a Toyota az évet Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 15:59
Erős első negyedévről, 23 százalékos növekedésről számolt be a Toyota a magyarországi újautó-piacon: a japán márka 5109 személyautót és kisteherjárművet helyezett forgalomba 2026. első három hónapjában.
Vállalat Szintet lép az űrbizniszben a 4iG, műholdja lesz Magyarországnak
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 13:02
A 4iG Űr és Védelmi Zrt. négy jelentős stratégiai űr- és védelmi ipari megállapodást írt alá – közölte a cég a tőzsde honlapján.
Vállalat Fontos döntés született Hosszú Katinka legrégebbi cégéről
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 12:57
Április 30. után eltűnik.
Vállalat Felpezsdül a forgalom a magyar és a dél-koreai főváros között
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 14:27
A Korean Air után a Dél-Koreai Köztársaság második legjelentősebb légitársasága, az Asiana Airlines is közvetlen járatokat indít Budapest és Szöul között, heti három alkalommal – jelentette be a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Vállalat Új kínai autómárka jön Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 09:10
Megérkezett a magyar piacra a BAIC autómárka, a kínai autóipar egyik meghatározó szereplőjének modelljeit áprilisban kezdik forgalmazni Magyarországon – tájékoztatta a hivatalos magyarországi importőr BAIC Magyarország az MTI-t.
Vállalat Kiderült, hogy áll a keleti nyitás: szinte biztosan nem úgy, ahogy tervezték
Imre Lőrinc | 2026. április 3. 10:24
Az export kiemelkedően fontos kulcságazatunk, Magyarország 2024-ben a 34. helyen állt a termékkivitelt mérő globális ranglistán – derült ki a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség (MGFÜ) Gazdaságelemzési Központjának konferenciáján. Az exportunk több mint 70 százalékát az Európai Unió államaival bonyolítjuk le, és bár a térségen kívüli országok szerepe is nő, a keleti nyitás politikája mintha nem a várt ütemben hozná az eredményeket.
Vállalat Kilőttek a BMW eladásai Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 10:22
BMW Group Magyarország 24,5 százalékkal növelte a BMW márka eladásait 2026 első negyedévében a tavalyi év azonos időszakához képest; január és március között 1870 új BMW talált gazdára Magyarországon, amellyel a bajor márka őrzi vezető pozícióját a hazai prémium szegmensben – tájékoztatta a társaság az MTI-t közleményben.
Vállalat Zuhannak a Tesla-eladások az amerikai adójóváírás megszűnése miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 2. 17:34
Közben meglódultak a kínai eladások. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG