5p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Az Oszkó Péter által alapított OXO Technologies Holding N.V. május 15-i sajtónyilvános befektetői eseményén ismertette a 2024-es üzleti év mérföldköveit, valamint a következő időszakra vonatkozó célkitűzéseit.

A vállalat a kihívásokkal teli makrogazdasági és iparági környezetet sikerrel fordította előnyére: működését stabilan, stratégiai céljai mentén végezte, és képes volt kihasználni a piaci konszolidáció kínálta lehetőségeket. Egy jelentős iparági akvizícióval tovább dinamizálta növekedését, miközben strukturálisan is új szintre lépett.

Erőteljes pénzügyi eredmények

A 2024-es üzleti év az OXO számára fordulópontot jelentett: egyszerre valósított meg egy olyan stratégiai akvizíciót, amely hosszú távon meghatározza növekedési pályáját, miközben kimagasló pénzügyi eredményeket ért el. A Társaság 2024-ben 197 881 euró adózás utáni eredményt realizált. Az Igazgatóság a pozitív pénzügyi teljesítményre tekintettel részvényenként 0,95 euró osztalék kifizetését javasolta, amelyet a közgyűlés elfogadott. A 2024 év végi 6,5 eurós záróár mellett ez a döntés csaknem 15 százalékos osztalékhozamot jelent, míg a P/E mutatója 6 és 7 között alakult a részvény 2024. évi átlagára mellett, erős értékalapot biztosítva a befektetők számára.

Új holdingstruktúra, új működés

A 2024-es év egyik legjelentősebb mérföldköve volt az OXO Technologies Holding új holdingstruktúrájának megalapozása. Az új struktúra alapját maga az OXO Technologies Holding képezi, míg az egyes befektetési entitásokat részben az inkubációs és korai fázisú befektetési tevékenységet végző OXO Labs, de jelentős részben a 3TS Capital Partners és annak már működő, önálló alapkezelő egységei adják.

Az OXO Labs által támogatott projektek később természetes utánpótlást biztosítanak a cégcsoport másik két kulcspilléréhez: a korai fázisú és növekedési fázisú befektetési alapokhoz.

A regionális ökoszisztéma további meghatározó szereplői:

  • Catalyst Romania: bukaresti központtal működik, kifejezetten a korai fázisú digitális és fogyasztói technológiai szegmensre fókuszál a román és balkáni térségben.
  • Neulogy Ventures: pozsonyi székhelyű alapkezelő, amely a visegrádi régióban aktív, elsősorban a fenntarthatóság, zöld technológiák, egészségügy, orvostechnológia és deep tech területein fektet be, különösen a kutatásfejlesztési központokhoz és innovációs klaszterekhez kapcsolódva.
  • 3TS növekedési alap: finn bejegyzésű, bécsi központtal működik, és a teljes közép-kelet-európai és DACH régióban aktív. Olyan technológiai vállalkozásokba fektet, amelyek már működő üzleti modellel és skálázódási potenciállal rendelkeznek. A 3TS befektetési politikája a növekedési tőke biztosítására és kisebbségi részesedések megszerzésére irányul, főként Series A,Partners és annak már működő, önálló alapkezelő egységei adják.

A struktúrába szervesen illeszkednek a 3TS csoport korábbi – ma már inaktív, de a tapasztalat révén jelentős know-how-t képviselő – alapkezelői egységei és portfólióelemei is, amelyek tapasztalati és piaci hátterükkel tovább erősítik az új holding integrált működését.

Az OXO, mint „Listed GP”: szemléletváltás a működésben

A társaság jövőbeni üzleti stratégiája már nem csupán befektetési holdingként, hanem tőzsdén jegyzett alapkezelőként („Listed GP”) határozza meg önmagát. Ez a pozíció lényegi szemléletváltást jelent, és lehetővé teszi, hogy az OXO strukturált alapkezelői működése révén a teljes növekedési életciklust lefedje – a startupok korai fázisától a private equity típusú kivásárlási ügyletig.

A vállalat célja, hogy új alaptípusokkal (pl. buyout, venture debt, klasszikus private equity) bővítse tevékenységét, kiszolgálva a különböző kockázati profilú befektetői igényeket. Hosszú távú stratégiájának része az is, hogy a lejáró alapokat új, azonos befektetési logikával működő alapok váltsák fel, biztosítva a folytonosságot és a csapatok ösztönzését.

Tőkepiaci jelenlét és arculatváltás

Az OXO Technologies Holding 2025 során új szakaszba lép: tervei szerint rövid időn belül bevezeti részvényeit a Budapesti Értéktőzsde Standard kategóriájába, ezzel növelve a részvények likviditását és befektetői elérhetőségét. Ezt követően célja a részvények Euronext – Amsterdam piacra történő bevezetése is, különösen akkor, ha az egy jelentős, nyugat-európai akvizícióhoz kapcsolódik.

A cégcsoport ezzel párhuzamosan új arculatra vált, amely méltó módon tükrözi a megnövekedett méretet, nemzetközi jelenlétet és professzionális alapkezelői működést. Az új márkanév: O3 Partners. A név egyesíti az OXO és a 3TS örökségét: az „O” az innovációt, a „3” a tapasztalatot és régiós jelenlétet, míg a „Partners” a stratégiai együttműködést szimbolizálja. Ez nem egyszerű szervezeti összeolvadás, hanem többszöröződő szinergiák kiaknázása.

Oszkó Péter, az OXO Technologies Holding elnök-vezérigazgatójának nyilatkozata:

„A 2024-es évvel lezárult az OXO eddigi fejlődési szakasza, és kezdetét vette egy új korszak: az OXO Technologies Holding már nem csupán befektető, hanem régiós szinten meghatározó alapkezelői platform. A 3TS integrációja, az új tőkepiaci jelenlét, az O3 Partners márka bevezetése és a strukturált alapkezelési működés azt mutatják, hogy készen állunk nemcsak követni, hanem formálni is a közép-kelet-európai technológiai befektetések jövőjét.”

Oszkó Péter néhány hete a Klasszis Klub Live vendége volt, a vele felvett beszélgetést itt lehet megtekinteni:

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Lépett a Duna Aszfalt: visszaváltják a GED Afrika-kötvényeket
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 14:59
A Duna Aszfalt Zrt. a mai napon kezdeményezte a GED Africa projekt finanszírozásához kapcsolódó kötvények önkéntes visszaváltását az EXIM Banknál és az MFB Banknál. A társaság döntésének célja, hogy megerősítse a projekt finanszírozási konstrukciójának stabilitását, megőrizze a Duna Group és Magyarország nemzetközi gazdasági hitelességét, valamint biztosítsa a Kasomeno-Mwenda infrastruktúra-fejlesztési projekt hosszú távú és zavartalan folytatását.
Vállalat Nyakunkon az év egyik legizgalmasabb tőzsdei sztorija
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 12:59
Szeptember 1-jén debütál a hongkongi tőzsdén a világ egyik legnagyobb fast fashion online webáruháza, a Shein.
Vállalat Olaszok szereztek irányítást az egyik legnagyobb német bankban, egyenesen a kormánynak üzent a felügyelőbizottság elnöke
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 12:30
A Commerzbank felügyelőbizottsági elnöke, Jens Weidmann a német vállalatfelvásárlási szabályozás felülvizsgálatát szorgalmazza, miután az olasz UniCredit szerinte megfelelő prémium megfizetése nélkül szerezte meg az irányítást a német hitelintézetben.
Vállalat Budapestről a Nasdaqig – sikeres magyar startupperek
Siklós Bence | 2026. augusztus 20. 17:00
A magyar startupsztorik egyik visszatérő eleme, hogy „túl kicsi a piac”, és innen „nem lehet nagyot menni”. Aztán jön egy csapat, és pár év alatt kiderül: a földrajz legfeljebb háttérzaj, ha a termék eleve nemzetközinek születik. És amikor már látszik, hogy „ez működik”, onnantól minden felgyorsul: több próbálkozó, bátrabb csapatok, merészebb termékek, okosabb tőke, és már egyre kevésbé az a kérdés, hogy magyar alapítók tudnak-e nemzetközi sikert építeni – inkább az, hogy kik lesznek a következő nagy nyertesek.
Vállalat Fizetési plafon került az állami cégek vezetőinek feje fölé
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 20. 14:50
Meghatározta a kormány a többségi állami tulajdonú vállalatok vezető testületeinek méretét, tagjainak díjazását, valamint a vezető állású munkavállalók javadalmazásának szabályait.
Vállalat Súlyos ítélet született az elmúlt évek egyik legnagyobb vállalati összeomlásának ügyében
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 20. 12:47
Életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték Hszü Ka Jent, az Evergrande nevű kínai ingatlanfejlesztő cég alapítóját.
Vállalat Ez történik Pakson – újabb miniszter üzent a kritikus órák előtt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 13:48
Kapitány István egyre bizakodóbb.
Vállalat Csökkentenék a nemek közötti bérszakadékot a szakszervezetek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 12:43
Idehaza 17 százalékkal keresnek többet a férfiak a nőknél. Az EU-ban ez az arány 11 százalék.
Vállalat Tulajdonost váltott a Cserpes Sajtműhely
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 07:50
A Profood Flexum Kft. felvásárolta a Cserpes Sajtműhelyt. Az alapító Cserpes István tanácsadóként marad a cégnél.
Vállalat A kondenzcsíkok éghajlati hatásait vizsgálná a Google és a brit kormány
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 18. 19:18
Kísérleti program indul a kondenzcsíkok éghajlati hatásának mérséklésére: a brit kormány és a Google egyes repülőjáratok repülési magasságát módosítaná az Észak-Atlanti térségben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG