2p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Nem elég ugyanis a korábban biztosított félmilliárd forint a mezőkövesdi Szent István Katolikus Általános Iskola sport- és oktatási célú fejlesztésére.

A Magyar Közlönyben megjelent rendeletben a kormány felhívja az innovációért és technológiáért felelős minisztert, hogy legkésőbb 2020. október 31-éig gondoskodjon arról, a mezőkövesdi Szent István Katolikus Általános Iskola sport- és oktatási célú fejlesztésének az európai uniós forrás terhére el nem számolható költségeinek legfeljebb 45 310 818 forint erejéig történő finanszírozásáról, az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program hazai társfinanszírozáson felüli felhasználásával. A projekt támogatási szerződésének módosítása pedig az emberi erőforrások miniszterének lesz a dolga, 2021. január 31-ei határidővel.

Ezzel 545 millióra nő a projekt összköltsége. Ennyi juthat tehát a mezőkövesdi Szent István Katolikus Általános Iskola sport- és oktatási célú infrastruktúra- fejlesztésére, épületbővítésre, a meglévő infrastruktúra korszerűsítésére és átalakítására, valamint a beruházás megvalósításához kapcsolódó eszközök beszerzésére.

Tállai András. Fotó: MTI
Tállai András. Fotó: MTI

Mezőkövesd Tállai András felségterülete. A fideszes országgyűlési képviselő volt a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei város polgármestere, most a Pénzügyminisztérium államtitkára. 2015-től a szervezet vezetőségi struktúrájának átalakítása után a Nemzeti Adó- és Vámhivatal elnöke, országgyűlési képviselői és államtitkári megbízatásait megtartva.

Ahogy arról laptársunk, az Mfor.hu beszámolt, Mezőkövesd már több állami támogatásban is részesült. Közel egy éve az egyike volt annak az öt borsodi településnek, mely részesült az akkor összesen kiosztott 300 millió forintos EU-s forrásból. 

 

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Kelet-Közép-Európa legnagyobb olajfinomítóját ünnepelte a Mol
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 17:01
A Dunai Finomító kapacitása és technológiai színvonala folyamatosan emelkedett, ma már napi 165 ezer hordó kőolaj-feldolgozási kapacitással működik, a nemrégiben megújított stratégia pedig már az okos energiaátmenetre épül.
Vállalat Nőtt az állami tulajdonrész értéke a 4iG-vel kötött új üzlettel?
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 12:08
Az állami tulajdonú cég közleményéből ez olvasható ki.
Vállalat Bejelentést tett a 4iG, fontos tulajdoni arányok változnak
Privátbankár.hu | 2025. május 16. 09:48
Részvénycsomagot vesz a 4iG Távközlési Holding.
Vállalat Szintet lépett a volt pénzügyminiszter cége
Privátbankár.hu | 2025. május 15. 18:25
Az Oszkó Péter által alapított OXO Technologies Holding N.V. május 15-i sajtónyilvános befektetői eseményén ismertette a 2024-es üzleti év mérföldköveit, valamint a következő időszakra vonatkozó célkitűzéseit.
Vállalat Nagy bejelentést tett Orbán Viktor a Karmelitában
Privátbankár.hu | 2025. május 15. 17:44
Magyarországra költözik a kínai BYD járműipari óriás.
Vállalat Leesik az álla, ha meglátja, mit hozott nyilvánosságra a legnagyobb amerikai kiskereskedelmi lánc
Privátbankár.hu | 2025. május 15. 16:58
Az elemzők által vártnál nagyobb nyereséggel zárta az első negyedévet a Walmart.
Vállalat Felemás eredményt ért el az egyik Cápa cége
Privátbankár.hu | 2025. május 15. 15:02
Csökkenő forgalom mellett növekvő nyereség.
Vállalat Amerikai partnerségről tárgyal a 4iG
Privátbankár.hu | 2025. május 15. 07:58
Magas szinten folytatott tárgyalásokat a 4iG elnöke az Egyesült Államokban. 
Vállalat Vegyes negyedévet zárt a világ vezető utazásszervező cége
Privátbankár.hu | 2025. május 14. 14:11
A TUI Group, a világ vezető utazásszervezője növekvő bevétellel és a tavalyinál gyengébb, de a vártnál kedvezőbb üzemi eredménnyel zárta a március végével záródott második pénzügyi negyedévét, a nyári szezon foglalásai azonban csökkentek éves összehasonlításban
Vállalat Óriási autóvisszahívást jelentett be a Ford
Privátbankár.hu | 2025. május 14. 12:36
A fékrendszerrel nincs minden rendben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG