1p
Megtörtént az első baleset, amelyet egy sofőr nélküli autó okozott.

Pedig a Google autója csak sávot akart váltani, amikor néhány homokzsák állt az útjában, de éppen egy busz elé került.

Ma lett publikus az a jelentés, amely leírja az esetet: az önjáró autó meg akarta kerülni a homokzsákot. Miután megvárta, hogy néhány autó elmenjen a mellette lévő sávban, tolatással megkezdte a manővert. A busz ekkor már látható volt a mellette lévő sávban a kocsiban ülő tesztpilóta számára, de nem avatkozott közbe, mivel azt hitte, a busz beengedi őket. Nem így történt, és a két jármű koccant. A busz 15 mérföld per órával, a Google-autó 2 mérföld per órával haladt. Sérülés nincs, de az oldalsó ütközéstől megsérült az önvezető autó bal első kereke és a lökhárító.

Ki a felelős?

Eddig is voltak balesetek, de a Google rendszeresen tudta cáfolni, hogy a technológiával lett volna baj. Most viszont egyértelműen az autó volt a hibás, amire a cég úgy reagált, hogy "a felelősség kis része őket terhelheti." Január óta 17 kisebb baleset volt, a Google szerint pedig 2020-ra teljesen biztonságosan ereszthető útra a kocsi.

Címkék: Vállalat Autó Google

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Szimbolikusan ekkor indul újra a köztévé adása
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 17:59
Az MTVA közleményben jelentette be, hogy már ma este újraindul a Magyar Televízió hírcsatornájának műsora, miután kedd délután lekapcsolták, és bocsánatkérő üzenetet sugároztak a korábbi évek hazugságai miatt. Átmenetileg új formában, filmekkel és hírszolgáltatás nélkül indul újra a csatorna.
Vállalat Ez gyors volt: ő az MVM új vezérigazgatója
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 17:13
Kapitány István ma nem csak azt jelentette be, hogy lecseréli az MVM Zrt. vezetőit, hanem azt is, kire bízza a vezérigazgatói teendőket. 
Vállalat Újabb fejcserék, most az MVM vezetőségében
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 15:05
Egyelőre nem lehet többet tudni az MVM vezetőinek felmentéséről, csak a tényt. 
Vállalat Taroltak a dél-koreai óriások
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 08:42
1800 százalékos növekedés itt, soha nem látott rekord ott.
Vállalat Tovább egyezkedhet a Mol a szerbiai olajfinomítóról
Privátbankár.hu | 2026. július 6. 16:41
Jól jön az amerikai haladék a megegyezések tető alá hozatalához.
Vállalat BBC: az Insta gyermekek bántalmazását népszerűsítő reklámokat futtatott
Privátbankár.hu | 2026. július 4. 15:41
És ezzel a Facebook, valamint az Instagram anyacégének első jelzései szerint nem is igazán volt gond – írták.
Vállalat Informatikai cég olvad be a 4iG-be
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 17:16
A Poli Computer PC öt regionális központot működtet, szeptember 30-án olvadnak be a 4iG Informatikai Zrt.-be.
Vállalat Éghet a ház a Volkswagen-csoportnál: eladják a focicsapatukat és a Bayern-részesedésüket is
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 13:49
Miután bejelentette a szerkezeti átalakítást a Volkswagen-csoport, eladhatja a Wolfsburg focicsapatát és több más klubban lévő részesedését.
Vállalat Futballklubokig érhet el a Volkswagen válsága
Privátbankár.hu | 2026. július 3. 13:15
A Volkswagen pénzügyi problémáit a német rekordbajnok Bayern München futballcsapata is megérezheti.
Vállalat Milliárdos magyar sikercégbe szállt be a Portfolion
Privátbankár.hu | 2026. július 1. 18:49
Stratégiai befektetőként csatlakozik a Mobilfoxhoz az OTP Csoport kockázati- és magántőke-befektetőcége, a Portfolion; az egyedi prémium mobiltokokat gyártó és forgalmazó cég irányítása az alapító és többségi tulajdonos, Diller Kevin, valamint csapata kezében marad.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG