2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Sosem lesz vége az orosz-ukrán cicaharcnak, most éppen az ukránok kötöttek bele Putyinék állami gázcégébe.
MTI Fotó: Balázs Attila

Sajtóértesülések szerint bírósági döntés alapján lefoglalta Ukrajna a nagy részben a Gazprom orosz állami gázóriás cég tulajdonában lévő Gaztranzit vállalat ukrajnai részvényeit.

A zárolt összeg csaknem 190 milliárd hrivnyát, azaz több mint 1989 milliárd forintot tesz ki. A Gazprom jelentése szerint az ukrán igazságügyi minisztérium május 12-én értesítette az orosz céget, hogy megindította a végrehajtási eljárást.

2016 februárjában az ukrán monopolellenes bizottság 85,9 milliárd hrivnyára, azaz 900 milliárd forintra bírságolta meg a vállalatot a gazdasági versenyszabályok megsértése miatt. Az orosz cég megfellebbezte a döntést, azonban panaszukat minden szinten elutasították az ukrán bíróságok.

Az ukrán monopolellenes bizottság április 11-én az ukrán igazságügyi minisztérium végrehajtási főosztályához fordult azzal a megkereséssel, hogy a bíróságok jogerős döntése alapján tegyen intézkedést a bírság behajtására.

Közös biznisz

A Gaztranzit részvényeinek 40,2 százaléka a Gazprom, illetve a Naftohaz Ukrajina állami gázvállalat tulajdonában van - az nem derült ki a hírekből, hogy ezen belül melyik vállalat mekkora hányaddal rendelkezik -, a részvények 19,6 százaléka pedig a Turuszgaz török cégé.

A vállalat április 28-án hozott döntése alapján 209,07 millió hrivnya, azaz körülbelül 2,2 milliárd forint osztalékot fizetett ki részvényeseinek.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Magyar kézifegyver-gyártásról tárgyalt Washingtonban a 4iG vezetője
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 8. 11:14
Jászai Gellért a kézifegyvergyártó Troy Industries vezetői mellett a J.P. Morgan képviselőjével is egyeztetett.
Vállalat Magas rangú amerikai kormányzati szereplőkkel tárgyalt Jászai Gellért
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 7. 15:36
Az űr- és védelmi ipar volt az egyik fő egyeztetési pont.
Vállalat A Mol bebiztosította erre az évre az olajszállítást
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 17:13
Megállapodtak a horvát olajvezeték üzemeltetőjével.
Vállalat A klímaváltozás már benyújtotta a számlát a vállalatoknak
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 15:27
A rekordaszály után új korszak jön az energiaellátásban.
Vállalat Újabb nagy lépésre készülhet a 4iG Amerikában
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 6. 14:23
 Jászai Gellért, a 4iG Nyrt. elnöke Washingtonban tárgyalt a cég amerikai partnerségeinek megerősítéséről kormányzati szervekkel és stratégiai ipari partnereivel.
Vállalat Itt vannak a friss számok: brutálisan nőtt az adatforgalom a Magyar Telekomnál
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 19:13
Közzétette második negyedéves és egyben első féléves gyorsjelentését a Magyar Telekom. A vállalat 170 ezer új gigabitképes hozzáférési pontot létesített az első félévben, a lakosságszám arányos kültéri 5G lefedettség pedig a félév végére elérte a 88 százalékot. A Csoport bruttó eredménye a félév végére a tavalyi évhez képest 2,3 százalékot, a módosított adózott eredmény pedig éves összehasonlításban 2,9 százalékot emelkedett.
Vállalat Paks 2: itt az újabb mérföldkő, de a felülvizsgálat is zajlik
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 14:10
Miközben továbbra is zajlik a projekt teljes felülvizsgálata, az üzletfolytonosságot szem előtt tartva megkezdődött az 5. blokki reaktorépület alaplemezének kivitelezése.
Vállalat Nem a vízzabáló iparágaknak áll a zászló az energiaválságok idején
Imre Lőrinc | 2026. augusztus 3. 19:07
A jövőben az egymást érő energiaválságok és a fokozódó szárazság is hatással lehet a Magyarországra érkező külföldi nagyberuházásokkal kapcsolatos döntésekre. Hiszen egyáltalán nem mindegy, hogy a feldolgozóipari gyárakat milyen vízellátottságú régiókba telepítik – erről is beszélt Imre Lőrinc, az Mfor és a Privátbankár újságírója a Trend FM hétfői adásában.
Vállalat Reuters: több. Orbán Viktorhoz közeli cég is köddé válhat
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 2. 16:14
Az stratégiai váltás sem feltétlenül elegendő néhány gazdasági társaság számára.
Vállalat Lépett a 4iG – így csökkentik az energiafelhasználást
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 1. 16:02
Több intézkedést is meghoztak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG