2p
Bár az utazóközönség részéről teljesen jogos és alapvető elvárás lenne, hogy a vonatokon mosdóhasználat után kézmosási lehetőség is legyen, a téli időszakban ez nem volt adott Debrecen és Mátészalka között - írja az mfor.hu.

Szintet lépett és ezzel megközelítette a XXI. századot a MÁV a Debrecen-Mátészalka között közlekedő vonatok esetében. Az Északkelet-Magyarországi Közlekedésszervező Iroda tájékoztatása szerint

"a 110-es vonalon (szerk.: Debrecen-Mátészalka) közlekedő kocsikba megtörtént a kézfertőtlenítő adagolók beszerzése, hamarosan beszerelik azokat" - közölte a Mátészalkaleaks.

Mindez azt jelenti, hogy az idei télen már lesz lehetőség arra, hogy az utazók a mosdók használata után kezet tudjanak mosni a vonaton. Hangsúlyozzuk: alapkövetelményről van szó, amit 18 hónap után sikerült elérnie a Mátészalkaleaks civil csoportnak. Eddig ugyanis az történt, hogy a víztartályok szétfagyásának megelőzése érdekében télen a MÁV nem töltötte fel a WC-ket vízzel, mert nem tudták folyamatosan fűteni a szerelvényeket. A vízhiány miatt így szappant és köztörlőt sem helyeztek ki a mosdókban, amivel szinte balkáni körülményeket teremtettek.

Ennek okaként hivatkoztak arra is, hogy nincs ki feltöltse az adagolókat, de a klasszikus pénzhiány is említésre került.

Ez a gyakorlat nemcsak azért volt aggályos, mert cseppet sem utasbarát, hanem azért is, mert a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főigazgatóságának állásfoglalása alapján a hatályos jogszabályokkal is ellentétes. Mint 2018 februári levelükben írták:

"A személyszállító vasúti járművek WC biztosítása kötelező. Az illemhelyek használhatóságához az üzemeltetőnek a WC helyiségekben toalett-papír, valamint a kézmosás feltételeihez víz (kézmosáshoz megfelelő minőségben), kézmosószer és kézszárítási lehetőség biztosítása környezeti viszonyoktól függetlenül folyamatos kötelessége a szolgáltatást nyújtónak".

Hirtelen azonban úgy tűnik mégis megoldható lett az, amit addig megoldhatatlannak tartott a MÁV.

(mfor.hu)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat A NAV és a fogyasztóvédelem is vizsgálja a kínai webáruház Magyarország-pótdíját
Privátbankár.hu | 2026. február 8. 17:16
Vasárnap délután reagált a Nemzetgazdasági Minisztérium arra az észrevételre, hogy az Alibaba kínai webáruház Magyarország-pótdíjat számít fel a magyar vásárlóknak. A díj 4,5 százalék, tehát megegyezik a platformokra is érvényes kiskereskedelmi különadóval.
Vállalat Újabb ütés az európai autóiparnak: két tervezett óriásgyár sem épül meg
Privátbankár.hu | 2026. február 8. 16:35
Egy dél-olasz városba, és a német-francia határnál lévő Kaiserslauternbe is tervezett egy óriásberuházást az ACC, de le kellett mondaniuk az építkezésről. A Stellantis árfolyama eközben legnagyobb napi zuhanását mutatta pénteken.
Vállalat 2,5 százalékos kamat, állami támogatás, valódi segítség – új szintre lépett a turisztikai finanszírozás
PR | 2026. február 6. 13:26
Páratlanul kedvező, 2,5 százalékos fix kamattal érhetők el a Kisfaludy Turisztikai Hitelközpont (KTH) Start hitelei, amelyekhez a jelenleg futó „2=3” akció keretében vissza nem térítendő állami támogatás is társulhat. A konstrukciók nemcsak átmeneti segítséget jelentenek, hanem stabil, hosszú távon is kiszámítható finanszírozási megoldást kínálnak a hazai turizmus legkisebb szereplőinek is.
Vállalat Forradalmi akkumulátorfejlesztést mutattak be Ázsiában
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 13:05
A CATL és a Changan Automobile bemutatta a világ első, sorozatgyártásra szánt, nátriumion-akkumulátorral felszerelt személyautóját február 5-én Mongóliában – írja közleményében a kínai akkumulátor-gyártó. A modell piaci bevezetése 2026 közepére várható.
Vállalat Startup csúcsot rendeznek Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 12:50
A startup világ legismertebb arcai beszélgetnek a február 17-i Best of Startups Gálán a KPMG rendezvényhelyszínen, ahol átadják az Év Startupja és az Év Befektetője díjat is.
Vállalat Meglepő, hogy milyen beruházást támogat a kormány
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 12:30
Most először egy hazai videojáték-fejlesztő beruházásához nyújt támogatást a kormány – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Vállalat Nem panaszkodhat a magyarok kedvenc autómárkája
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 11:15
A Toyota Motor Corp. japán autógyártó nyeresége és üzemi eredménye is csökkent a folyó, 2026-os pénzügyi év első kilenc hónapjában. Ennek ellenére a vállalat javította a teljes évre vonatkozó pénzügyi előrejelzését.
Vállalat Dörzsölheti a tenyerét Trump, mozgásba lendült a kereskedelmi megállapodás
Imre Lőrinc | 2026. február 6. 07:10
Az indiai kereskedelmi és ipari miniszter arról beszélt, hogy országa hajlandó akár 80 milliárd dollár értékben rendelni Boeing repülőgépeket az Egyesült Államokból.
Vállalat Kínai óriás 450 új munkahelyet hoz Jászfényszarura
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 17:23
Fogaskerekeket és tengelyeket gyártanak majd.
Vállalat Hiába nőtt a Qualcomm bevétele, a nyereség csökkent
Privátbankár.hu | 2026. február 5. 12:07
Kiosztottak 949 millió dollárnyi osztalékot is.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG