3p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

A bértárgyalások megakadása miatt sztrájkbizottság alakult a dunaújvárosi Hankooknál - közölte a Magyar Vegyipari, Energiaipari és Rokon Szakmákban Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége (VDSZ).
A Hankook rácalmási gyáregysége.(MTI Fotó: Bodnár Boglárka)

A közlemény szerint "pattanásig feszült" a helyzet a gumigyárban, ahol a cégvezetés egyoldalúan felfüggesztette a szakszervezettel folytatott bértárgyalásokat és befagyasztotta a konzultációt.

Megakadt az egyeztetés

A szakszervezet szerint a cégvezetés arról értesítette a dolgozókat, hogy az üzemi tanács javaslatait fogják majd figyelembe venni a béremeléskor, holott bérmegállapodásra csak a VDSZ Dunaújvárosi Gumigyártók Szakszervezete jogosult.

A cégvezetés február 20-ra ígérte az újabb konzultációt, amelyen a képviselője nem jelent meg, érdemi javaslatot nem küldött, és azt állította, hogy nem volt módja a távol-keleti tulajdonossal egyeztetni - idézi a közleményt az MTI.

Suzuki: 18 százalék plusz

A közelmúltban több nagy magyarországi cég jelentette be, hogy jelentősen növeli a munkavállalók juttatásait. Az esztergomi Suzuki például 18 százalékkal emeli a termelésben dolgozók alapbérét a vállalat és az üzemi tanács megállapodása szerint - közölt a járműgyártó pénteken este.

A cég további juttatásokat biztosít dolgozói számára, mint a jelenléti pótlék, a fix műszakpótlék, az üzemi meleg étkezés, az ingyenes buszjárat, a temetési és házasságkötési támogatás, a gyermekszületési támogatás és a törzsgárda jutalom.

A múlt évben a termelésben dolgozók átlagos alapbéremelése 12,5 százalék volt. A vállalat 2018-ban és 2019-ben együttesen 30,5 százalékos bérfejlesztést hajtott végre a fizikai dolgozók körében. A 2017-es pénzügyi évben a Magyar Suzuki Zrt. teljes nettó árbevétele elérte a 2101,8 millió eurót, a bevétel 91,7 százaléka exportból származott. A cég mintegy 3 ezer dolgozót foglalkoztatott.

Tíz százalék feletti emelések

A Budapest Airport átlagosan 12,8 százalékkal emeli a béreket márciustól, a Lidl 15 százalékos bérfejlesztést hajt végre, a Dunaferr pedig 13 százalékkal növeli a fizetéseket.

A Tesco Global Áruházak Zrt. idén két lépésben emeli dolgozói alapbérét, a legalacsonyabb keresetűek fizetése így januárban bruttó 197 ezer forintról 207 ezer forintra, szeptemberben pedig bruttó 215 ezer forintra nő.

A győri Audinál mintegy egy hetes sztrájk után született megállapodás: ott a dolgozók jövedelme 18 százalékkal lesz nagyobb a tavalyinál.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat A mesterséges intelligencia hihetetlen gyorsan vezető üzleti kockázattá vált
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 08:07
Miközben a kiberfenyegetések – különösen a zsarolóvírusos támadások – immár ötödik éve vezetik a globális rangsort, Magyarországon a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kockázatok állnak az első helyen.
Vállalat A Renault tavaly nagyot zakózott a Nissan miatt
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 07:40
A Renault Csoport csütörtökön 15 százalékos csökkenést jelentett a 2025-ös üzemi nyereségében, és alacsonyabb haszonkulcsokat prognosztizált 2026-ra, mivel a növekvő kínai verseny és a fő európai piacon működő hagyományos versenytársak árnyomása rontja a bevételeket.
Vállalat Mészáros Lőrinc átrendezi a szálakat a céghálójában
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 16:12
Mészáros Lőrinc cégbirodalmával mindig történik valami.
Vállalat Világújdonság: endometriózis elleni gyógyszert fejleszt a Richter egy svájci céggel
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 11:11
Eddig csak műtéttel tudtak segíteni a betegségen, most immunterápiás gyógyszert fejlesztenek rá. 
Vállalat Nagy változásokat jelentett be az egyik tőzsdei cég
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 06:27
Teljesen átalakul a cég termelése, Olaszországban leáll a gyártás, helyette Kálon gyártanak több szigetelőanyagot. 
Vállalat Szigorú ellenőrzést indít a Shein ellen az EU
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 15:04
Addiktív funkciókat és illegális árukat vizsgálnak. 
Vállalat Toborzási kérdéssé teszi a fenntarthatóságot a Z és az Alfa generáció – Klasszis Podcast
Imre Lőrinc – Izsó Márton | 2026. február 16. 19:27
Bár a fenntarthatóság kérdése leszálló ágba került a politikai narratívák szintjén, ez még segítheti is a vállalatokat abban, hogy eligazodjanak a nagy ESG-katyvaszban – mondta a Klasszis Podcast legújabb epizódjában Ács Barnabás. A fenntarthatósági szakértő hozzátette: a Z és az Alfa generáció megváltozó igényei miatt az egész témakör munkaerőpiaci kihívássá válik. A cégeknek viszont jóval több adatra lenne szükségük a felelős döntéshozatalhoz.
Vállalat Új megállapodást jelentett be a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 19:04
Műholdak és űripar.
Vállalat Nagy dobásra készül a Mol Lengyelországban
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 16:22
Új kutakat nyitnak az országban.
Vállalat ESG-díjat alapít az MBH, ezek a cégek kaphatják meg
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 15:26
Bejelentést tett az MBH Bank.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG