Hatmilliárd forintos kartell miatt tizenöt gyanúsítottal szemben javasolnak vádemelést a nyomozók - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata. Azt írták, hogy többéves eljárást zárt le a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda. Versenyt korlátozó megállapodás közbeszerzési és koncessziós eljárásban bűntett megalapozott gyanúja miatt nyomoztak 2013. október 31-e óta a 60 éves budapesti P. Sándor és tizennégy társa ellen.
A kartellezés közutak karbantartásával és fenntartásával kapcsolatban történt. Állami vállalatok, valamint városi önkormányzatok 2013-as és 2014-es közbeszerzési eljárásaiban a gazdasági társaságok vezetői megállapodásokat kötöttek egymással.
A kartelltevékenység által érintett hét közbeszerzési eljárás útszórósó és hófogóháló szállítására, valamint útburkolatfestés kivitelezésére irányuló összértéke meghaladja a hatmilliárd forintot.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
A tavalyi év sem hozta el az áttörést a DB7.hu Kft. sorsában. A 2023-as évez hasonlóan most sem volt bevétele, így nem csoda, ha ismét veszteséget termelt.
A Gazdasági és Energetikai Minisztérium módosítja a Széchenyi Kártya Program likviditási hiteltermékeinek kamatfeltételeit, amelyeket még tavaly október elején egységesített fix 3 százalékon az Orbán-kormány.
Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) szerdán 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t a számviteli szabályok megsértése miatt és korlátozta új játékosok szerződtetését.
Létszám leépítés kezdődik az idén a BBC brit közszolgálati médiatársaságnál. A szerdán bejelentett elbocsátási terv a következő három évre kitűzött 500 millió font (több mint 200 milliárd forint) költségmegtakarítási cél elérésének egyik sarkalatos eleme.
A magyar kis- és középvállalkozások számára egyre fontosabbá válik, hogy az adminisztratív folyamataikat gyorsabban, egyszerűbben és digitális formában tudják kezelni. A szerződések, nyilatkozatok, teljesítésigazolások vagy egyéb üzleti dokumentumok aláírása még sok cégnél papíralapon történik, ami időigényes, költséges és nehezen illeszthető a modern munkafolyamatokhoz.