2p

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

A Wizz Air bejelentette, hogy megnyitja ideiglenes bázisát a moldovai Kisinyovban, és jövő télen 16 célállomásra kínál közvetlen járatokat, köztük nyolc új útvonalat.

A légitársaság non-stop járatokat kínál Kisinyov és Berlin, Bologna, Brüsszel Charleroi, Dortmund, Memmingen, Párizs Beauvais és Verona között, valamint egy új útvonalat Nürnbergbe. Összesen 16 útvonal lesz elérhető kilenc ország desztinációira, köztük Abu-Dzabi, Budapest, Milánó, Velence, Bécs, Róma, London Luton és Varsó meglévő útvonalai - írja a Romania Insider.

„A Wizz Air 2013-ban kezdte meg működését Moldovában, és 2017 márciusában nyitotta meg bázisát Kisinyovban. Ez idő alatt a légitársaság csaknem 4 millió utast szállított. Örömmel folytatjuk alaptevékenységünket, és további közvetlen járatokat adunk hozzá, amelyek összekötik Kisinyovot 16 célállomással. Ez a fejlesztés csaknem 91 ezer további ülőhelyet jelent, ami 374 százalékos kapacitásnövekedést biztosít a Kisinyovba és onnan induló utasok számára” – mondta Radó András, a Wizz Air kommunikációs és kormányzati ügyekért felelős vezetője.

A kisinyovi repülőtér várja az utasokat
A kisinyovi repülőtér várja az utasokat
Fotó: Wikipédia

„A Wizz Air kisinyovi operatív bázisának újranyitása ismét bizonyítja, hogy repülőterünk egyre vonzóbbá válik a légiközlekedési ágazatban” – tette hozzá Sergiu Spoială, a kisinyovi nemzetközi repülőtér vezérigazgatója.

A Wizz Air ezen a télen az összes úti célt figyelembe véve több mint 400 ezer ülőhelyet kínál 2024-ben. A moldovai bázis újranyitásával a légitársaság új Airbus A320-assal egészíti ki flottáját a kisinyovi repülőtéren, ami aláhúzza a moldovai piac iránti elkötelezettségét, és terveit a folyamatos bővítése, hogy a következő nyolc évben elérje az 500 repülőgépből álló flottát.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Lehet fenntarthatóbban is csomagolni? Kitűzték a célt
Privátbankár.hu | 2025. február 14. 11:19
A fenntartható csomagolási megoldások előmozdítása érdekében megalakult a Fenntartható Csomagolásért Egyesület (FeCso), amely egyedülálló platformot kínál a vállalatok és szervezetek számára fenntarthatósági törekvéseik támogatására és népszerűsítésére.
Vállalat Stabil jövő, izgalmas karrier: Miért érdemes pénzügyi specialistává válni a 21. században?
PR | 2025. február 12. 08:10
Napjainkban a pénzügyeinket érintő információk soha nem látott mennyiségben áramlanak felénk, így egyre nehezebb magánemberként eligazodni közöttük. A felgyorsult világ és a megfelelő pénzügyi ismeretek hiánya az egyik legnagyobb kihívás, amellyel a modern társadalom szembesül, noha a tudatos pénzügyi tervezés nemcsak az egyének, hanem a családok és a közösségek jólétének záloga is. Ebben a környezetben kiemelt szerep jut azoknak a szakembereknek, akik képesek segíteni másoknak eligazodni a pénzügyek világában, például a lakáscélú vagyontervezéssel összefüggő kérdésekben. A lakhatás és az ingatlanfinanszírozás az idei év, és várhatóan a következő évek egyik legfontosabb témája lesz, így minden korábbinál fontosabbak lesznek a lakáspiacot érintő átfogó pénzügyi ismeretek. A 2024 májusában indult Financium Pénzügyi Campus magas szintű elméleti és gyakorlati tudással vértezi fel a tanulóit, hogy ne csak szakértők, hanem a pénzügyi kultúra valódi nagykövetei legyenek, ezzel segítve a társadalmat és a pénzügyi tudatosság növelését.
Vállalat Nagyot harap a szomszédban a Munch
Privátbankár.hu | 2025. február 11. 19:39
Romániában terjeszkedik a magyar fejlesztésű élelmiszermentő platform.
Vállalat Megjelentek az első követhető ESG jó gyakorlatok a hazai vállalkozások körében
Natív tartalom | 2025. február 11. 17:18
Az ESG (Environmental, Social, Governance) szempontok szerinti fenntarthatóság egyre nagyobb szerepet kap a hazai kis- és középvállalkozások (kkv) életében is, amit a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség (MGFÜ) által indított ESG felmérés is alátámaszt. A felmérés célja, hogy vizsgálja az ESG felkészülés útján elindult vállalkozásokat, különösen azokat, amelyek a Modern Mintaüzem Programban részt vesznek.
Vállalat Nem akármi derült ki a magyar vállalatokról
Privátbankár.hu | 2025. február 11. 14:51
A globális trendekkel összhangban teljesítenek a vezető magyarországi vállalatok a fenntarthatósági jelentéstétel területén. 2024-ben több mint háromnegyedük tett közzé ilyen beszámolót. Ez megfelel a karbonkibocsátási célok kitűzött tételeinek vagy a szakmai világfelmérési gyakorlatoknak, ott akár az átlag felett is teljesítenek ezek a – megállapítja meg elemzésében a KPMG.
Vállalat Becsődölhet egy ígéretes autóipari cég
Privátbankár.hu | 2025. február 7. 09:11
Hamarosan csődöt jelenthet a Nikola a Wall Street Journal értesülései szerint.
Vállalat 13 752 autó, másfél milliárd eurós nyereség – melyik márkáról beszélünk?
Privátbankár.hu | 2025. február 5. 09:14
Szép eredményeket ért el az olasz márka tavaly, de idén még jobbra számítanak.
Vállalat A norvég kormánynak is elege van a „mérgező” Temuból
Privátbankár.hu | 2025. február 4. 18:07
Norvégia szigorítást sürget a cég ellen az Európai Gazdasági Térségben, miután rendkívül mérgező termékeket találtak a kínai online kereskedelmi platformon.
Vállalat Vett egy mély levegőt a német multi
Privátbankár.hu | 2025. február 3. 09:56
Az előzetes adatok szerint a Bosch, a technológiák és szolgáltatások szállítója, 90,5 milliárd euró árbevételt ért el 2024-ben, ami 1 százalékos éves csökkenést, árfolyamhatások nélkül az előző évivel nagyjából azonos szintet képvisel. Az árbevétel-arányos üzemi eredmény 3,5 százalék volt.
Vállalat Besokallt a Porsche: elvenné a kormányt vezetőitől
Privátbankár.hu | 2025. február 2. 13:19
A német autógyártó tárgyalásokat kezdett a pénzügyi igazgató és az értékesítési vezető szerződésének megszüntetéséről.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG