2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Nincs versenyjogi kockázata a Hungast felvásárlásának, rábólintott a GVH.

Ahogy arról már korábban írtunk, a Hungast Holding Zrt. tett felvásárlási ajánlatot a Sodexo Magyarország Kft.-re, a versenyhivatal azonban egészen mostanáig vizsgálta az összeolvadás lehetséges hatásait. A Hungast-ot is magába foglaló György-csoport és a Sodexo-csoport ugyanis egyaránt foglalkozik étkezési szolgáltatás nyújtásával, ezen belül közétkeztetéssel (oktatási-, egészségügyi-, egyéb közintézmények részére nyújtott szolgáltatás) és munkahelyi étkeztetéssel, így meg kellett vizsgálni, hogy nem borul-e meg a piaci egyensúly, ezt közölte a GVH a Privátbankár.hu-val.

A felmérés alapján megállapították, hogy a György-csoport piaci részesedése a munkahelyi étkeztetést tekintve minimális, továbbá egy, az adott ügyben nem érintett piaci szereplő a Sodexo-csoporténál lényegesen magasabb részesedéssel rendelkezik, így e piacon nem kell káros horizontális hatásokkal számolni. Emellett csak a György-csoport nyújt közétkeztetési szolgáltatást egyéb közintézmények részére, így e tekintetben az összefonódás nem jár horizontális hatással, illetve a két csoport piaci részesedése alig haladja meg a 20 százalékot az egészségügyi közétkeztetés piacán.

Az iskolai menzákon állt vagy bukott

A két vállalkozáscsoport ugyanakkor viszonylag magas (35-45 százalék közötti) együttes piaci részesedése miatt a GVH az oktatási közétkeztetési piacot vizsgálta legrészletesebben, és ebben a piac vonatkozásában is arra a következtetésre jutott, hogy káros horizontális versenyhatások (áremelkedés, vagy minőségromlás) nem igazolhatók. A GVH nem azonosított káros vertikális és portfólióhatást sem, mert az összefonódás nem hoz létre új vertikális vagy kiegészítő jellegű kapcsolódást, hiszen a Sodexo-csoport csak olyan tevékenységeket végez, amelyekre a György-csoport működése már eddig is kiterjedt.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Csányi Sándor Orbán Viktorról: továbbra is szívesen látja a meccseken, a magángépére is meghívja
Herman Bernadett | 2026. április 17. 17:21
Nagy Márton jó szakember, Varga Mihály kiváló munkát végez, Orbán Viktort pedig szívesen látja a magyar válogatott meccsein továbbra is – mondta az OTP elnöke a közgyűlés után. 
Vállalat Több százezer autót hív vissza a Honda a hibás légzsák miatt az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 17:32
Balesetveszélyes hiba miatt óriási visszahívás indult.
Vállalat Járattörlések jönnek a megugró üzemanyagköltségek miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 17:16
160 európai járat esik ki a menetrendből.
Vállalat Üzentek az új kormánynak a magyar vállalkozók
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 16:39
Öt negyedév után ismét optimisták.
Vállalat A globális bizonytalanság ellenére 2026-ra is növekedést vár a Bosch
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 15:56
A 2025-ös pénzügyi évben 91 milliárd eurós árbevételt értek el, 2-5 százalékos árbevétel-növekedést várnak 2026-ra. 
Vállalat A kiskereskedelem hasít az AutoWallisnál, de a nagykernél csökkent az eladások száma
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 11:41
Közel 10 százalékkal emelkedett a kiskereskedelemben eladott autók száma az AutoWallis Csoportnál, és a mobilitási üzletág is erős negyedévet zárt. A nagykereskedelemnél viszont néhány márka visszahúzta a teljesítményt.
Vállalat Mindenkit meglepett a JPMorgan
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 17:29
A JPMorgan Chase & Co., az egyik legnagyobb amerikai bank első negyedéves nyeresége és bevétele is felülmúlta az elemzői várakozásokat.
Vállalat Bűnösnek vallotta magát a bíróságon a történelem egyik legnagyobb csalója
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 10:22
Bűnösnek vallotta magát csalás és más pénzügyi bűncselekmények vádjában Kína korábban piacvezető ingatlanfejlesztő cége, a China Evergrande Group alapítója egy sencseni bíróság előtt – közölte a helyi bíróság kedden.
Vállalat Mészáros Lőrinc cégbirodalmánál ez várható a választás után
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 10:02
A jövőben is arra törekszenek, hogy megbízható, kiszámítható stratégiai partnerként legyenek jelen a piacon.
Vállalat Fontos szakmai szervezet nyújtott jobbkezet a Tisza-kormánynak
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 14:40
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) gratulált a Tisza Párt választási győzelméhez és szakmai együttműködést ajánlott.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG