2p

Mi vár a magyar gazdaságra a választások után?
Tényleg elkerülhetetlen lesz a megszorítás?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A kelet- és közép-európai országok kiskereskedelmének sokszínűségére példa, hogy a Magyarországon a Pennyvel jelen lévő német REWE Group Bulgáriában a Billa áruházakkal szerzett nagy piaci részesedést.

A magyarországi Penny-hálózatot működtető német REWE Grouphoz tartozó kiskereskedelmi boltlánc, a Billa 110 millió levát (23,1 milliárd forintot) fektetett be 2024 első tíz hónapjában a bulgáriai áruházaiban, hogy ezzel is erősítse jelenlétét a balkáni országban. 

A befektetésből közel 60 millió levát a bolthálózat bővítésére és a meglévő áruházak felújítására fordítottak. Több mint 50 millióból új logisztikai központot építenek az országban. A Billa Bulgaria ötven bolgár városban 161 boltot üzemeltet, amivel az ország legnagyobb kiskereskedelmi lánca a boltok számát tekintve. Összesen 5300 embernek adnak munkát.

Forgalombővülés és árcsökkentés

A vállalat 6,6 százalékkal növelte forgalmát a bulgáriai piacon 2024 első tíz hónapjában 2023 azonos időszakához képest. A fogyasztók száma ugyanebben az összehasonlításban 4,5 százalékkal nőtt. A Billa részben úgy próbálja megtartani a 2021–2022-ben elért húszszázalékos piaci részesedését a bolgár kiskereskedelemben, hogy négy új boltot nyit az országban.

Emellett igyekeznek alacsonyan tartani az árakat. Idén októberben az ESM Magazine kiskereskedelmi szakportál szerint átlagosan 0,72 százalékkal voltak alacsonyabbak a Billa árai Bulgáriában, mint egy hónappal korábban. Az alapvető élelmiszerek ára egy év alatt 5,8, a konzerveké 4,5, a húsárué 3,4, a tisztító szereké 6,7, a kozmetikumoké 4,8 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól. A Billa Bulgaria jövőre újabb 60 millió levát tervez beruházásokra fordítani. Ebből 45 milliót 13 új bolt nyitására költenek el. Részben kisebb településeken nyitnak új áruházakat, részben a nagyobbakban bővítik a boltláncot. A cég 14 millió levát költ tíz szupermarketje felújítására. További 4,5 millió levából befejezik a Sztara Zagorában épülő logisztikai központjuk építését.

 

 

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vásárló Csak összehozta a kormány: másfél éve nem láttunk ilyet a boltokban
Gáspár András, Valkai Nikoletta | 2025. december 8. 05:46
Hogy milyen áron, azt még nem tudhatjuk biztosan, de összejött az éves szintű élelmiszerár-csökkenés: annyi termék került be az árrésstop hatálya alá, hogy idén decemberben olcsóbban vásárolhatunk be a hipermarketekben, mint tavaly. Bezuhant a sertésmájas ára, a kávé és az alkohol viszont nagyot drágult. 
Vásárló Levelet küldtek Brüsszelbe egy jelentős ügyben – Orbán Viktor is az aláírók közt volt?
Privátbankár.hu | 2025. december 6. 08:57
Megtartanák a hibrid autókat 2035 után is.
Vásárló Adják is, veszik is a használt mobilokat a Magyar Telekomnál
PR | 2025. december 5. 13:41
2 évvel ezelőtti indulása óta már 30 ezernél is több felújított készüléket vásároltak a Magyar Telekom ügyfelei. A vállalat portfóliójában az összes online értékesített mobil 10 százaléka felújított. A felújított készülékek vásárlása mellett folyamatosan nő a népszerűsége a Telekom és a Recommerce közös online platformjának is, ahol bárki eladhatja használt mobilját, tabletét vagy játékkonzolját. Ezzel a megoldással a januári indulás óta több mint 75 millió forintnyi eszközt adtak el az ügyfelek.
Vásárló Leszámolnak az oroszok az iPhone egyik legkedveltebb funkciójával
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 13:51
Korlátozzák a FaceTime működését.
Vásárló Itt vannak az új üzemanyagárak – további jó hírt kaphatnak az autósok
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 09:47
Az autósok egyik fele örülhet.
Vásárló Hogyan befolyásolja a jármű története az autó eladási árát?
PR | 2025. december 1. 14:34
A motorháztetőn lévő embléma ma már nem minden. Kiderült, hogy a vásárlók számára nagyobb jelentőséggel bír az autó tényleges műszaki állapota és története, amelyek kulcsfontosságú döntési tényezőkké válnak a vásárlásnál. Nem csoda – a jármű élettörténetének ismerete segít elkerülni jelentős anyagi veszteségeket. Pontosan milyen hatással van az autó története a vétel- és viszonteladási árra?
Vásárló Meglepetésekkel készül idén karácsonyra a Magyar Telekom
Natív tartalom | 2025. november 27. 12:50
Kedvezményözönt zúdít a Telekom karácsonykor jelenlegi és jövőbeli ügyfeleire, ezzel is támogatva a rég halogatott kapcsolatfelvételt családtagok, barátok, ismerősök között.
Vásárló Zuhanó borfogyasztás: minőségi választ ad egy magyar borászat
PR | 2025. november 19. 09:36
A borfogyasztás visszaesése által okozott krízisre a Jammertal a Nagyborral válaszol.
Vásárló Ötször annyi játékot vesznek a családok decemberben, mint máskor
Privátbankár.hu | 2025. november 18. 12:57
Egy átlagos kisgyerekes családnak 88 ezer forintba kerül a karácsony. 
Vásárló Hogyan érheted el, hogy a webshopod előkelő helyen szerepeljen a keresőkben?
Márkázott tartalom | 2025. november 14. 18:04
Megépítetted a webshopodat, feltöltötted a termékeket, leírásokat is készítettél, mégsem nő a látogatottság? Sok webáruház-tulajdonos tapasztalja ugyanezt, amikor mindent megtesz, mégis alig látszik a Google organikus találatai között. Az alábbiakban a BP Digital szakértői osztanak meg hasznos tippeket, hogyan javíthatod a helyezéseidet!
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG