2p

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Több helyen is megváltozott útvonalon közlekednek a buszok, vagy éppen pótlóbuszok járnak.

Szombaton és vasárnap karbantartási és felsővezeték átépítési munkák miatt a 4-es és a 6-os villamos 4-6-os jelzéssel csak a Széll Kálmán tér és a Blaha Lujza tér között jár - olvasható a BKK honlapján. A dél-budai végállomások és a Blaha Lujza tér között nappal 4-es, illetve 6-os jelzéssel, éjjel pedig szintén 6-os jelzéssel a Móricz Zsigmond körtér és a Széll Kálmán tér között pótlóbusz szállítja az utasokat.

A 83-as trolibusz helyett is pótlóbuszok járnak a teljes vonalon.

Csak vasárnap

Október 11-én, vasárnap 14:30 és 16:30 között a 16-os, a 105-ös, a 17-es (pótló) és a 86-os autóbusz terelve közlekedik, mert kerékpáros felvonulást tartanak Budapest belvárosában, de most lesz a 30. Spar Budapest Maraton is, így 15 órától várhatóan 16:30-ig a Széchenyi István tér–Széchenyi lánchíd–Clark Ádám tér–Széchenyi lánchíd–Széchenyi István tér útvonalat a gépjárművek elől lezárják.

Várhatóan 15:30-ig a 105-ös busz megosztva közlekedik a Gyöngyösi utca és a Mexikói út között, valamint az Apor Vilmos tér és a Déli pályaudvar között. Ezután, várhatóan 15:30-tól, a felvonulás idején a 105-ös busz az Apor Vilmos tér felé az Andrássy útig a menetrend szerinti, majd a Bajcsy-Zsilinszky út–Deák Ferenc tér–Károly körút–Kossuth Lajos utca–Ferenciek tere–Szabad sajtó út–Erzsébet híd–Szarvas tér–Attila út–Alagút utca terelt útvonalon halad. A buszok a Deák Ferenc tér megálló helyett a csomópontban másik megállóhelyet érintenek, a Hild tér, a Széchenyi István tér és a Clark Ádám tér megálló kimarad - további információ itt.

Lajos utcába se menjünk

Szombaton és vasárnap a III. kerületi Lajos utcát három ütemben átvágják a Cserfa utcai kereszteződésénél elektromos kábelfektetés miatt. Emiatt forgalomkorlátozásra számítsanak az arra közlekedők, a három ütemet pedig itt ismerhetik meg.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vásárló Nem csupán a magyarokat hagyta faképnél a zsugorodó áruházlánc
Privátbankár.hu | 2025. április 15. 10:07
Nemcsak Magyarországnak fordított hátat a Cora áruházlánc, amelynek hipermarketjei itt az Auchan kezébe kerültek. A vállalat tovább zsugorodik, mert már a nyugat-európai piac is kifog rajta.
Vásárló Trump rácsapott a konyhaasztalra is
Buksza blog | 2025. április 15. 07:54
Jó példája a juharszirup annak, milyen mélyen összefonódott az elmúlt évtizedekben az Egyesült Államok és Kanada gazdasága. Hiába termelik amerikaiak a szirupot, ha kanadai eszközöket használnak hozzá.
Vásárló Egyre súlyosabb a helyzet, már keresik az utódot a csokipiacon
Buksza blog | 2025. április 13. 16:59
Egyre valószínűbb, hogy a hagyományos csokoládé luxuscikké válik, miután egyik fő alapanyaga, a kakaó ritkaság lesz. Az élelmiszer-fejlesztők keresik, mivel lehetne pótolni a kakaót.
Vásárló „Egy euróval sem adunk többet a kormánynak” – kellemetlen meglepetés érheti a Szlovákiában vásárló magyarokat
Buksza blog | 2025. április 13. 12:15
Az új tranzakciós adó bevezetése miatt előfordulhat, hogy a Szlovákiába látogató magyaroktól is készpénzt kérnek olyan vásárlásoknál, amelyeket korábban bankkártyával fizettek ki.
Vásárló Az árrésstopról is beszélt a magyar Spar
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 14:41
A jelenlegi piaci környezet egy akadálypálya a kiskereskedelmi láncoknak. Ezen próbál lavírozni a Spar. Most kiderült, mennyire sikerült. 
Vásárló Mire számíthatunk 2025-ben a betonozás áraival kapcsolatban?
Márkázott tartalom | 2025. április 10. 09:40
Az építkezéseknél és a lakásfelújítások során sokszor találkozunk azzal a kihívással, hogy pontosan kalkulálni kell a betonozás költségeit. Hiszen ezek az alapmunkálatok nélkülözhetetlenek, gyakran a projektek kiindulópontját jelentik, és minden további munkálatra hatással lehet a minőségük.
Vásárló A jövő autómosása – víz nélkül
Márkázott tartalom | 2025. április 10. 08:53
El tudod képzelni, hogy autód ragyogó tiszta legyen anélkül, hogy közben egy csepp vizet is elhasználnál? Sokak számára ez a gondolat új és talán hihetetlen is, hiszen a hagyományos autómosási szokásokkal nőttünk fel. Az autómosók többnyire bőséges vízfelhasználással dolgoznak, hiszen azt gondoljuk, minél több víz és tisztítószer kerül a kocsira, annál tisztább lesz az. De mi van, ha van erre egy alternatíva?
Vásárló Nagyot csökken az üzemanyagok ára, így időzítse a tankolást!
Privátbankár.hu | 2025. április 9. 10:29
600 forint alá is benézhetnek az árak.
Vásárló Dohányzás: anyuci és apuci idegesítő szerepébe képzeli magát egy áruházlánc
Buksza blog | 2025. április 8. 11:03
Ihletet adott a belga Delhaize áruházlánc marketingeseinek a cigarettásdobozokon megjelentő figyelmeztetés a dohányzás káros hatásairól. Pozitív életvezetési tanácsokat fognak adni a vevőknek.
Vásárló Furcsa sorsa jutott egy csapat Audi – ezt is Trump intézte el
Privátbankár.hu | 2025. április 7. 13:57
Audi-szállítmányok ragadtak bent az amerikai kikötőkben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG