3p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Nincs még egy ilyen elhízott nemzet Európában, ha a lakosság arányában vizsgáljuk a kövér emberek számát. Már a gyerek negyede is túlsúlyos, és míg máshol felnőttkorra javul a helyzet, nálunk inkább romlik. Majdnem minden harmadik felnőtt magyar nő túlsúlyos - és nem az a fő baj, hogy zsíros ételeket eszünk.

Magyarország a világon a harmadik, Európában pedig az első helyen áll az elhízottak aránya alapján felállított listán - közölte a Magyar Obezitológiai és Mozgásterápiás Társaság főtitkára az M1-en.

Pados Gyula az elhízás kezelésével, vagyis obezitológiával foglalkozó szervezet képviseletében elmondta: a világon arányaiban Magyarországon él a legtöbb elhízott ember az Egyesült Államok és Mexikó után.

Nem a zsírral van a legnagyobb baj

Az okok összetettek, nem csupán arról van szó, hogy a magyar étrend hagyományosan zsírban gazdag. A legújabb kutatások szerint a szénhidrát, amelyből a tészta, a fehér kenyér, a rizs, a krumpli és a gyümölcsök sokat tartalmaznak, kicsivel nagyobb szerepet is játszik az elhízásban, mint a zsír - ismertette. (Annak egyébként, aki legalább néha lejár az edzőterembe, és táplálkozási tanácsokat is kap, ez nem lesz újdonság.)

A felnőttek és a gyerekek között is rengeteg a kövér

Az OECD 2014-ben kiadott felmérése szerint egyébként a 2012-es adatok alapján a világ negyedik legkövérebb nemzete volt a magyar, Új-Zéland állt még előttünk.

 

 

A gyermekkori elhízást is vizsgálták, itt még valamivel jobbnak tűnik a helyzet - de igazából a gyerekeknél nagyjából ugyanaz az elhízottak aránya, mint a felnőtteknél, csak az előttünk végző országok közül Görögországban, Olaszországban és Szlovéniában felnőttkorra javul a helyzet, nálunk pedig nem:

 

 

Nem csak esztétikai probléma - tovább is élhetnénk

Az elhízás járványszerűen terjed a világban és már nem tekinthetjük egyszerűen kozmetikai problémának: az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 1998-ban recidiváló krónikus betegségnek nyilvánította. Az elhízás önálló rizikótényező sok más betegség esetében és számos kísérőbetegséggel jár.

A táplálkozással összefüggő betegségek jelentős része megelőzhető egészséges táplálkozással. Egy az Európa Bizottság számára készült jelentés szerint Európában a 65 évesnél fiatalabbak szív-érrendszeri okból történő halálozásának több mint harmada a táplálkozással van összefüggésben. Az egészséges táplálkozás feltehetően ugyanilyen arányban csökkentené a keringési betegségek kockázatát is. Európában a daganatos betegségek 30-40 %-a lenne megelőzhető az egészséges táplálkozással. Ezáltal csökkenthető az elhízás, a csontritkulás, a fogszuvasodás és a dentális erózió előfordulásának a kockázata is - olvasható a Magyar Obezitológiai és Mozgásterápiás Társaság honlapján.

Címkék: Vásárló

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vásárló Mystery Hotel Budapest – ahol a céges rendezvények élménnyé válnak
PR | 2026. február 16. 08:27
Egy sikeres céges rendezvény több mint jól megválasztott előadók és programok sora: a helyszín, a hangulat és a vendéglátás mind hozzájárul ahhoz, hogy az esemény valóban maradandó élményt nyújtson a résztvevőknek. A budapesti Mystery Hotel különleges atmoszférájával, kifinomult tereivel és professzionális szolgáltatásaival ideális választás konferenciák, tréningek, gálaestek vagy akár kötetlen nyári összejövetelek számára.
Vásárló Mi készül a benzinkutakon? Ez vár a magyar autósokra
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 10:05
Az olajár stabilizálódott – legalábbis egyelőre. 
Vásárló Szívhatják a fogukat az autósok pénteken
Privátbankár.hu | 2026. február 12. 19:43
Néhány forintos árváltozás jöhet.
Vásárló Lesznek autósok, akiknek igazán jó napnak ígérkezik a csütörtök
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 10:01
Érdemes csütörtökig várnia, ha dízeles.
Vásárló 3 sport, amiben több pénz lehet, mint a fociban
PR | 2026. február 11. 09:54
A labdarúgás világszerte a legismertebb és legnézettebb sportág, ezért sokan automatikusan azt gondolják, hogy itt lehet a legtöbb pénzt keresni sportolóként. A valóság azonban ennél árnyaltabb. Bár a futballban hatalmas fizetések és átigazolási díjak léteznek, vannak olyan sportágak, ahol az elit szintre jutó versenyzők akár még nagyobb bevételre is szert tehetnek, különösen szponzori szerződések, reklámbevételek és versenydíjak révén.
Vásárló 19 évet kellett várni rá, de megtörtént a csoda a magyar hipermarketekben
Gáspár András, Valkai Nikoletta | 2026. február 11. 05:47
Akkorát estek éves összehasonlításban az élelmiszerárak, mint a Privátbankár Árkosár 19 éves története során még sosem – azt azonban nem árt hozzátenni, hogy egy éve épp történelmi csúcson voltak az árak. Családi nagybevásárlásra ne induljunk el, ha nincs nálunk legalább 35 ezer forint – itt a legfrissebb, ünnepi felmérés eredménye.
Vásárló Ne csaljon Valentin-napon, könnyen lebuktathatja a hatóság
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 08:16
A virágboltok, édesség-, illatszer- és ékszerüzletek, vendéglátóhelyek számíthatnak leginkább a revizorok érkezésére.
Vásárló Mit művelt a családi nagybevásárlás árával az árrésstop?
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 19:01
A 19 éve futó Privátbankár Árkosár-sorozat friss eredményeit harangozta be munkatársunk a Trend FM műsorában: a bázishatás és az árrésstop miatt nagyot esett a családi nagybevásárlás ára. Kérdés, hogy mi lesz egy-két hónap múlva a számokkal. A beszélgetés során távolabbról, az árupiacok és a globális termelők szempontjából is megvizsgálták az élelmiszerárakat.
Vásárló Az üde tekintet titka: műtét nélküli szemöldökemelés
Márkázott tartalom | 2026. február 7. 09:59
Egy nyitott és ragyogó tekintet sokakat lenyűgözhet, ám a szemöldök lógása ezt a frissességet árnyalhatja, még akkor is, ha valaki kipihent. Az életkor előrehaladtával az arcon jelentkező változások egyre észrevehetőbbé válnak, és sokan keresik a hatékony, ugyanakkor kevésbé drasztikus megoldásokat.
Vásárló Hogyan teheted a fogászati rendelődet valóban hatékonnyá?
Márkázott tartalom | 2026. február 7. 07:32
El tudod képzelni, hogy a hétfő reggeled a fogorvosi rendelőben nem a káoszról és a folyamatos csörgésről szól, hanem gördülékeny rendben zajlik? A mindenese recepciós helyett, aki egyszerre próbálja kezelni a telefonhívásokat, a betegeket és az időpontkártyákat, egy hatékony időpontfoglaló rendszer vár. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG