3p

Az okostelefonok USB csatlakozója az egyik legsűrűbben használt alkatrésze a készülékeknek, így a meghibásodásuk is gyakori, javításuk a szervizekben mindennapos dolog.

Az USB csatlakozóra ma már nemcsak az akkumulátor töltése miatt van szükség, de USB adatkábelekkel is ezen a porton keresztül csatlakoztathatjuk más eszközökhöz, például számítógépekhez, hangszórókhoz, külső merevlemezhez. Amennyiben meghibásodik a csatlakozó, a készülék használhatatlanná válik, így a port cseréjéről, javításáról mielőbb gondoskodni kell. Honnan tudhatod, hogy a töltő vagy a csatlakozó hibája okozza a bajt? Utánajártunk, tarts velünk.

A töltőcsatlakozó sérülékenysége

Ami elromolhat, az el is romlik, állítja Murphy, és igaza is van, ha a mobilok USB csatlakozójára gondolunk. Bár nem annyira kényes, mint a telefonkijelző, mégis gyakran a csatlakozó meghibásodása okozza a készülékek működésképtelenségét. A GSM Pont szervizeiben a töltőcsatlakozó-csere sem okoz problémát, legyen szó bármilyen típusú készülékről.

A legújabb modellek már reverzibilis USB-C csatlakozóval ellátottak, ezek kevésbé sérülékenyek a kialakításuknak köszönhetően, mint a hagyományos microUSB portok, amelyeknél a többszöri, rossz irányból való csatlakoztatás a port deformálódását okozza. 

Az apró alkatrészek miatt a használatból eredő kopás, emiatt a pontatlan illeszkedés töltési elégtelenséget okozhat, továbbá a nyitott kialakításnak köszönhetően a szennyeződések is eltömíthetik, meghibásodást okozhatnak.

Ezeket feltétlen próbáld ki, mielőtt szervizbe vinnéd a telefont

Gyakran a tekercselésre érzékeny töltőkábel megtörése, sérülése okozza, hogy nem tölt a készülék. Ezt egyszerűen ellenőrizheted egy másik töltő használatával.

Az adapter hibájából is eredhet az elégtelen töltés, ezt is könnyen tesztelheted.

A gyártók nem véletlenül a saját töltőkábel és adapter használatát szorgalmazzák, ugyanis a más gyártmányok eltérő névleges amper értéke is okozhat töltési problémát. 

És bizony egy elöregedett, a töltés felvételére nem képes akkumulátor is okozhatja a bajt. 

Mi lehet még a megoldás meghibásodás esetén?

Lehetséges, hogy a telefon nem veszi fel a töltést, de ennek több oka is lehet, nem kizárólag a csatlakozó meghibásodása. Érdemes kipróbálnod más töltő- vagy adatátviteli kábellel, vagy akár újraindítani a telefont, mert sok esetben szoftverhiba is okozhat ilyen tünetet.

A mechanikai sérülésekből, a csatlakozó szilárd szennyeződéssel - pl. sárral - való telítettségéből eredő meghibásodások szinte biztosan csak a port cseréjével orvosolhatók. Ehhez mindenképp keress fel egy szervizt, ahol hozzáértő módon, profin elvégzik a műveletet.

Amennyiben port vagy apróbb szennyeződéseket, bolyhokat észlelsz szabad szemmel a csatlakozóban, megpróbálkozhatsz sűrített levegővel való tisztítással is, ami megoldhatja a problémát. Ha ehhez se affinitásod, sem szerszámod, a szervizekben ezt is vállalják. Nem hozzáértő, házilagos javítással nagyobb bajt is okozhatsz.

Címkék: Vásárló

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vásárló Valami készül a benzinkutakon – örülhetnek az autósok?
Privátbankár.hu | 2025. június 26. 10:26
Ez történt az üzemanyagok árával.
Vásárló Lefújták az egészen különös sztrájkot Magyarország szomszédjában
Privátbankár.hu | 2025. június 24. 16:08
Mégsem lesz benzinkútsztrájk.
Vásárló Hogyan írjunk figyelemfelkeltő ingatlanhirdetést?
Márkázott tartalom | 2025. június 19. 09:55
Ingatlan eladásakor az egyik legfontosabb tényező a hatásos hirdetési szöveg. A piacon rengeteg hasonló hirdetés található, amelyeket az érdeklődők könnyen átfutnak. Mi teremtheti meg azt a különbséget, ami a mi hirdetésünket kiemeli a tömegből? Egy jól megírt szöveg nemcsak az adatok felsorolásából áll, hanem az ingatlan hangulatát is át kell adnia. Gondoltunk már arra, hogy a részletek és az érzelmek közvetítése az, ami igazán megragadhat egy potenciális vevőt?
Vásárló Nagy durranás készül a magyar patikákban – Nagy Márton már örül
Privátbankár.hu | 2025. június 13. 16:42
Itt is vállalják az árkorlátozást.
Vásárló Leszegi a fejét, ha meglátja a hétvégi üzemanyagárakat!
Privátbankár.hu | 2025. június 13. 12:45
A nemzetközi áremelkedés szombattól megjelenik a hazai kutakon is.
Vásárló Diszkrét fogszabályzó módszerek
Márkázott tartalom | 2025. június 13. 10:52
A nem megfelelően nőtt fogak és a torlódásuk hosszú távon igen kellemetlen fogászati problémákhoz vezethetnek, mindemellett esztétikailag sem túl vonzóak. Sokan felnőttkorban jutnak el arra a pontra, hogy szeretnék az egymásra torlódott fogakat szabályozó viselésével helyreállítani.
Vásárló Váratlan veszély leselkedik a gyerekekre – baljós jelentést tettek közzé
Kollár Dóra | 2025. június 11. 15:03
Egy friss jelentés szerint Európában és Nagy-Britanniában folyamatosan nő az új autók motorháztetejének magassága, ami egyre komolyabb közlekedésbiztonsági kockázatot jelent, különösen a gyerekek számára.
Vásárló Hónapok óta nem láttunk ilyet a boltokban: megint drágább lett a családi nagybevásárlás
Gáspár András, Valkai Nikoletta | 2025. június 10. 05:47
Az árrésstopos termékek ára csökkent, de így is megszakadt egy kedvező trend júniusban: három hónap után most először drágult újra a családi nagybevásárlás a Privátbankár Árkosár-felmérése szerint. Alaposan megvizsgáltuk, hogyan alakítja az árakat az intézkedés, amivel a kormány elégedett, de a szakszövetség szerint csúnyán vissza fog majd ütni.
Vásárló Kinek segíthet a lézeres látásjavítás?
Márkázott tartalom | 2025. június 8. 11:56
Sokak számára a szemüveg és a kontaktlencse már évek óta része a mindennapoknak – hol több, hol kevesebb kellemetlenséget okozva. Pedig létezik egy korszerű, tartós és biztonságos megoldás azok számára, akik szívesen búcsút mondanának ezeknek az eszközöknek. A kérdés csak az, hogy kik élhetnek ezzel a remek lehetőséggel, azaz a lézeres látásjavítással?
Vásárló Kiderült, milyen árak várják a magyar autósokat a hosszú hétvégén
Privátbankár.hu | 2025. június 6. 15:25
Mutatjuk, mire számíthat a kutakon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG