Dieter Zetsche, a Daimler AG igazgatóságának elnöke azonban a mostani feltételek mellett irreális célnak tartja az egymilliós darabszámot, szerinte reálisnak a 600 ezer tekinthető. Ha a kormány mégis el akarja érni ezt a célt, akkor Zetsche szerint, napirendre kell tűzni a vásárlási kedvezmények kérdését.
Ugyanakkor a közlekedési miniszter és a gazdasági miniszter egyelőre mereven elzárkózik attól, hogy a vásárláshoz az állam kedvezményeket nyújtson, s ezen a véleményen van maga a kancellár is.
Német lapbeszámolók szerint az év elején mindössze 4500 elektromos autó volt forgalomban Németországban, miközben a teljes gépkocsiállomány 43 millióra tehető.
Javul a hangulat.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el




