Milyen előnyei vannak a saját cég indításának?
Milyen kérdésekre kell választ keresnünk?
Ha egy vállalkozás indításán, cég alapításán gondolkodunk, előbb vagy utóbb rengeteg kérdésre kell választ találnunk. Elsőként ilyenkor felmerül, hogy egyáltalán miért éri meg a vállalkozás valakinek? Ami igazán vonzóvá teszi sokak számára, az az, hogy a vállalkozás indítása megalapozza a személyes függetlenség elérését és elősegíti a kreativitásunk kiaknázását. Lehetőséget biztosít tehát a saját ötletek valóra váltására, és a vállalkozás növekedése esetén jövedelmezőbb lehet, mint akár más munkalehetőségek. Emellett, ha másokat is foglalkoztatunk majd, a munkahelyteremtésre és a közösség szolgálatára is lesz módunk. Ha már megszületett bennünk az elhatározás, de az ügyintézéssel nem boldogulunk, a Logosz segítségével gyorsan és egyszerűen elindíthatjuk cégünket, vállalkozásunkat. Pontokba szedve tehát az alábbi előnyök egy részét biztosan élvezhetjük, ha saját vállalkozásba kezdünk.

1. Szabadabb élet: A vállalkozás indítása lehetőséget ad a saját időbeosztásra és a saját üzleti döntések meghozatalára. Ha tehát a reggel 8-tól délután 5-ig tartó munkaidő nem a mi világunk, ez sokat javíthat az életünkön.
2. Anyagi javak: Egy vállalkozás indítása sok rizikóval jár, de egyúttal lehetőséget is ad a jövedelem növekedésére, valamint a jövedelem stabilizálására.
3. Kreativitás: Az új ötletek és innovációk megvalósításának terepe a saját cég vagy vállalkozás, ahol nem kell attól tartanunk, hogy elsikkad egy jó gondolatunk.
4. Állandó fejlődés: A vállalkozás indítása lehetőséget ad az üzleti tapasztalatok és készségek fejlesztésére, de vigyázat, ugyanis a sikeres működéshez ezek egyben elvárássá is válnak!
5. Állandó kihívások: Állásinterjún gyakran hallani, hogy újabb kihívásokra vár a jelentkező, ezért szeretne váltani. A vállalkozás a proaktív hozzáállású embereknek sokat nyújthat, például lehetőséget az új kihívások és fejlődési lehetőségek megragadására.
6. Szabadság: A munka és a magánélet egyensúlyát egyre több munkaadó komolyan veszi. Ennek ellenére sem könnyű feladat a biztosítása, de a saját irányításunk alatt csak rajtunk áll vagy bukik a dolog.