3p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Mindenki szeretné megvédeni szeretteit és értékeit otthonában. Az otthon automatizálás segítségével sok lehetőségünk van lakásunk biztonságának fokozásában. Egy jól beállított okos otthon rendszerrel akár 15 százalékkal csökkenthetjük lakásunk energiafelhasználását. A világítás, hűtés, fűtés, árnyékolás, garázs- és kertkapuk automatizálásával, mobilról történő vezérlésével tehetjük kényelmesebbé otthonunkat.

Biztonság

Az OOTT okosotthon rendszer részeként tűz, füst, CO és vízfolyás-érzékelőkkel szerelik fel a lakást. Tűz, vagy CO veszély esetén a rendszer nem csak hang, fény és mobil riasztást ad, hanem szükség esetén elzárja a gázcsapot és bekapcsolja a mellékhelységek szellőző ventilátorait,  vagy akár a konyhai szagelszívót.

Vízfolyás-érzékelők segítségével egy esetleges nyitva hagyott vízcsap sem árasztja el a lakást és okoz nagy károkat, az otthon automatika mobilon riaszt és szükség esetén elzárja a vízcsapot.

Ha nyitva marad a hűtőszekrény ajtaja, riasztást küld mobilon és még idejekorán közbeléphetünk, mielőtt tönkre menne minden a hűtőben.

Költségmegtakarítás

Ha kinyitja az ablakot, az automatika azonnal szünetelteti a fűtést, vagy a klímát. Ne az utcát fűtsük, vagy hűtsük.

Ha betűz a nap az ablakon, automatikusan lemennek a rolók, kinyílik az árnyékoló, így spórolhatunk a klimatizáláson.

Utazáskor minimumra veszi a fűtést, de még épp időben visszaállítja a komfortos hőmérsékletet a lakásban, mielőtt hazaérünk. A napi szokásaiknak megfelelően szobánként beállítható a hűtés-fűtés, hogy azokon a napokon és napszakokban fogyasszunk energiát, amikor otthon tartózkodunk.

Nincs többé égve maradt lámpa, világítási körönként beállítható a lámpák automatikus lekapcsolása, és az összes automatizált világítás mobilról le-, vagy felkapcsolható.

Kényelem

Az automatikus szabályozás mellett mindent, a világítást, a fűtést, hűtést, árnyékolást, kapukat, HIFI-t a mobilunkról tudunk irányítani. Ha a megszokottnál korában indulunk haza, még indulás előtt feljebb tekerhetjük az okosfűtést.

A távvezérlés mellett előre elkészített forgatókönyveket is indíthatunk, akár hangvezérléssel is. A „Hazaértünk” okosforgatókönyv például kinyitja a kert- és garázskaput, és – amennyiben már elmúlt naplemente – felkapcsolja a kerti világítást.

A lehetőségek tárháza azonban szinte végtelen, mindenki saját igényei szerinti automatizmusokat és forgatókönyveket készíthet.

Mennyibe kerül

Felmerül a kérdés, hogy ez mennyibe kerül, megéri, vagy sem. A rendszer testre szabható, az okosotthon ára arányos a rendszer tudásával és bonyolultságával. Nem kell azonban földhözverő számokra számítani, egy kisebb garzon otthonautomatizálásnak anyagköltsége, amely már világítást, egy konnektort, klímát, fűtést, redőnyöket és tűzjelzőt tartalmaz nem éri el a bruttó 270 ezer forintot.

Falvésés nélkül meglévő lakásokba is

Az OOTT okosotthon rendszere rádiós rendszer, így vésés, és felfordulás nélkül, gyorsan, egy-két nap alatt kiépíthető meglévő és újépítésű lakásokba is.

Kompatibilitás

A meglévő eszközöket sem kell cserélni. A meglévő berendezések többsége felhasználható, nem kell kicserélni. Felhasználható a legtöbb kapcsoló, elektromos redőny, klíma, garázs és kertkapu automatika.

De nem csak a régebbi, hanem a legújabb okos kütyük is integrálhatóak. Legyen az Amazon Alexa, Google Home Assistant, Apple Siri, Philips Hue, Nest, vagy IKEA okos lámpa, ezekkel mind együttműködik az OOTT okosotthon rendszer.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vásárló Pezsgő számokkal robbantott a PepsiCo
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 14:59
Az üdítőital-gyártó a vártnál nagyobb nyereséget és bevételt ért el az első negyedévben.
Vásárló Hódmezővásárhelyen és Komáromban nyitotta meg új üzleteit az Ecofamily
PR | 2026. április 15. 10:48
Az Ecofamily új üzleteivel, Hódmezővásárhelyen és Komáromban is várja a vásárlókat. Az immár országszerte 72 üzletből álló üzlethálózat jól mutatja, hogy egyre többen vásárolnak szívesen olyan helyen, ahol a kedvező árak, a széles választék és a vásárlóbarát szemlélet egyszerre vannak jelen.Az Ecofamily új üzleteivel, Hódmezővásárhelyen és Komáromban is várja a vásárlókat. Az immár országszerte 72 üzletből álló üzlethálózat jól mutatja, hogy egyre többen vásárolnak szívesen olyan helyen, ahol a kedvező árak, a széles választék és a vásárlóbarát szemlélet egyszerre vannak jelen.
Vásárló Egyedi stílus mindenkinek – a Metrodom Budapest lakóparkok lehetőségei
PR | 2026. április 14. 12:48
Budapest városképének mostanra szerves részei a modern lakóparkok, amik ezzel együtt széles rétegek számára kínálnak minőségi lakhatást. Ennek keretében a Metrodom is képviselteti magát, a három általuk kínált helyszín és lakópark közül pedig mindegyik saját stílust képvisel a palettán.
Vásárló Robotok a tisztaság szolgálatában: A jövő már itt van
Márkázott tartalom | 2026. április 7. 11:30
Az intenzíven használt ipari és egészségügyi terek tisztán tartása már nem csupán a higiénia fenntartására szolgál, hanem alapvető része az intézmények működésének. Gondolt már arra, hogy egy hatalmas logisztikai bázis, egy forgalmas repülőtér vagy egy kórház milyen kihívásokkal néz szembe a padlófelületek kifogástalan állapotának megőrzésében? Itt kap szerepet azok a robot javítások, amelyek új szintre emelik a tisztítás hatékonyságát és gazdaságosságát.
Vásárló Szédítő ütemben cserélik le az autóikat a magyarok
Privátbankár.hu | 2026. április 7. 08:36
Márciusban a DataHouse adatai szerint 13 648 import használt személyautó kapott hazai rendszámot, ami a valaha mért harmadik legnagyobb havi érték, és több mint 30 százalékos bővülést jelent a tavaly márciusi 10 491-es mennyiséghez képest.
Vásárló Remek hírt kapott a választások előtt az Orbán-kormány a boltokból
Gáspár András, Valkai Nikoletta | 2026. április 7. 05:43
Az árrésstop előtti árak kikerültek a bázisból, mégis szépen csökkent éves összehasonlításban is a családi élelmiszer-nagybevásárlás ára. A Privátbankár Árkosár-felmérés szerint 19 hónapja nem látott mélypontra csökkentek az árak a hipermarketekben a választások hónapjában – és úgy tűnik, nem (csak) az árrésstop miatt lett olcsóbb az élelmiszer.
Vásárló Milyen kiegészítőkre van szükség az autózáshoz?
Márkázott tartalom | 2026. április 6. 14:43
Az autózás történetének korai szakaszában a kiegészítők szerepe meglehetősen korlátozott volt és elsősorban a funkcionalitásra koncentrált. A hatvanas években például még egyáltalán nem volt magától értetődő, hogy az utazáshoz speciális tárolómegoldások álljanak rendelkezésre, így a sofőröknek sokkal nehezebb dolguk volt, ha hosszabb útra indultak. 
Vásárló Sok millió adag ételt mentett meg egy magyar ételmentő startup
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 09:46
A Munch magyar fejlesztésű élelmiszermentő platform 2020. évi alapítása óta mintegy 8 milliárd forint értékű élelmiszert mentett meg, ami körülbelül 6,5 millió adag ételnek felel meg. Az applikáció letöltéseinek száma megközelíti az 5 milliót, míg a partnerek száma a magyar és a három külföldi piacon elérte a 8 ezret.
Vásárló A világ legjobb elektromos roller márkái
Márkázott tartalom | 2026. április 5. 14:54
A városi közlekedés átalakulása az elmúlt években látványos fordulatot vett, amelyben az elektromos rollerek kulcsszerepet játszanak. Ezek a modern mikromobilitási eszközök nemcsak gyors és praktikus alternatívát kínálnak, hanem a fenntartható közlekedés egyik alappillérévé is váltak. De mely márkák emelkednek ki igazán a piacon, és mi áll a sikerük mögött?
Vásárló Látásromlás: miért érdemes időben felismerni és mit tehetünk ellene?
Márkázott tartalom | 2026. április 4. 10:18
A látás romlása az egyik legzavaróbb élmény, amivel szembe kell néznünk. Gyakran észre sem vesszük, mennyire megnehezíti mindennapjainkat, míg nem hunyorogva próbáljuk olvasni a képernyőn megjelenő adatokat vagy az éttermek menüit. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG