Az adatok szerint márciusban a földgáz átlagára a vizsgált európai fővárosok közül Budapesten volt a legalacsonyabb, a villamos energia ára pedig az uniós fővárosok között nálunk a legolcsóbb.
A MEKH nemzetközi sztenderdek alapján kidolgozott havi árösszehasonlítása az európai fővárosok villamosenergia- és földgáz árait mutatja be.
Mint közölték, a szolgáltatók és a szabályozó hatóságok adatai alapján kiszámított végfelhasználói árinformációk szerint a magyar lakossági fogyasztók továbbra is Európa legalacsonyabb energiaáraival kalkulálhatnak.
Márciusban a villamos energia lakossági átlagára Budapesten 10,47 eurócent volt kilowattóránként, ami a felmérésben szereplő fővárosok körében a második legalacsonyabb ár, míg az uniós fővárosok között a legolcsóbb. (Megjegyezendő, mindez nem vásárlóerő szerinti összehasonlítás, hiszen a tarifákat csak euróban vetik össze, ami inkább csak a forint/euró árfolyamáról mond el valamit - a szerk.)
A lakossági fogyasztók számára biztosított földgáz átlagárát tekintve Budapest továbbra is őrzi a vezető pozícióját, azaz a vizsgált fővárosok közül nálunk a legolcsóbb a földgáz, 2,83 eurócent kilowattóránként - közölte a MEKH.
Vlagyimir Putyin orosz elnök újságíróknak pénteken Asztanában beszélt erről.

A forint is azt jelzi, hogy Magyarországon kiengedtük a kéziféket – interjú
Jobban fogják ezentúl keresni a forintot, mint a devizát? – interjú
„Nem hagyhattuk ki a magyar sztorit, vonzóbbá válhatnak a hazai eszközök” – Interjú
„Nem hiszem, hogy a vagyonadó akkora veszteség lenne a gazdagoknak” – az utca emberét kérdeztük
Korábban soha nem látott elköteleződés kell a magyar euróhoz – Interjú



