A fejlesztés célja, hogy a járműnyilvántartásból minden esetben az üzembentartó érvényes, bejelentett lakcímadatát adják át az adatszolgáltatások során. Ennek eredményeként megszűnnek majd azok az esetek, amikor a bírságokat (autópálya-bírság, parkolási bírság) az üzembentartó régi címére küldik ki - olvasható a közleményben.
Hozzátették: mindez nem érinti az üzembentartó jogszabályban előírt azon kötelezettségét, hogy a lakcím változása esetén a forgalmi engedélyt is le kell cserélni. A hivatal kitért arra, hogy az adatigénylők kevesebb adatrögzítéssel, gyorsabban és olcsóbban jutnak a tulajdonosok, üzembentartók aktuális lakcímadataihoz
Közölte, a legóvatosabb becslés szerint is - aktuális lakcímadat-szolgáltatással - évente legalább ötvenezerrel csökkenthető az érvénytelen címre kiküldött értesítések, felszólítások száma. Ez éves szinten mintegy 50 millió forint költségmegtakarítást és a jogos követelések gyorsabb érvényesíthetőségét jelenti.
Az új rendszer révén megbízhatóbbá válik a járműnyilvántartásban tárolt, kiemelten fontos "záradéktípusok" adattartalma, s jobban lesznek informálva az érintett adatigénylők. E módosításnak köszönhetően a záradékok könnyebben lesznek kereshetők, szűrhetők, elemezhetők, azokból adatszolgáltatás is könnyebben lesz teljesíthető - írta a hivatal.
Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?
Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia
2025. november 4., Budapest
Javul a járműnyilvántartás adatszolgáltatásának minősége, csökken az eljárások átfutási ideje egy fejlesztésnek köszönhetően - közölte a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala.
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
Meglepő, hogy melyik országban lett törvényes az eutanázia
20 perce
-
A fényes oldalon kezd a forint
43 perce
-
Mekkora igazából az infláció? Elképesztő számokat mond be a magyar lakosság
körülbelül 1 órája
-
Ezt a napot nem teszik zsebre a Wall Streeten
körülbelül 1 órája
-
Megszólalt Netanjahu a gázai tűzszünet után
körülbelül 1 órája
-
Ma közelebb kerülhetünk a békéhez? Jön a Trump-Zelenszkij találkozó
2 órája
-
Lehangoló hírt közölhetnek Ursula von der Leyenék
3 órája
Mfor.hu Top24
- Sokakat meglephet a MÁV bejelentése
- Szomorkodhatott Orbán Viktor szövetségese: még a szélsőbalnál is kevesebb szavazatot kapott Marine Le Penék indítványa
- Blokkolták a Sziget Fesztivál megújítását a fővárosi bizottságban
- Egyre többen betegek, pedig az influenza még rejtőzik
- November 8-án lesz az Orbán-Trump találkozó?
- Megy a brüsszeli kémbotrány a legmagasabb brüsszeli döntéshozók elé
- Budapesten tárgyal majd Donald Trump Vlagyimir Putyinnal az ukrajnai békéről – Frissítve!
Vásárló
Olyan boltokat jelentett be a Lidl Magyarország, amilyeneket még nem láttunk
Privátbankár.hu | 2025. október 16. 16:20
Október közepétől egy mozgó üzletté alakított kisbusszal járja körbe az országot a Lidl.
Vásárló
Töltsd le az 5 éves MySPAR appot – spórolj és nyerd meg az új Peugeot 2008-at!
PR | 2025. október 9. 10:03
Születésnapját ünnepli a MySPAR app, amit már több mint félmillióan használnak nap mint nap. Most a hetente frissülő digitális kuponok többsége akár 30% kedvezményt ad, a nyereményjáték fődíja pedig egy vadonatúj Peugeot 2008!
Vásárló
Energiatakarékos hűtők 2025-ben: mennyit spórolhat egy A-osztályos modell?
PR | 2025. október 7. 13:44
A háztartások energiafogyasztásának jelentős részét a folyamatosan üzemelő készülékek adják. Közülük is a hűtőszekrény az, amely a nap 24 órájában működik, így választása hosszú évekre meghatározza a villanyszámlát. 2025-ben az energiahatékonyság már nemcsak környezetvédelmi kérdés, hanem egyre inkább pénzügyi döntés is: egy A-osztályos modell éves szinten tízezreket hagyhat a családi kasszában.
Vásárló
Őszi hajtrendek: a legdivatosabb frizurák ebben a szezonban
Márkázott tartalom | 2025. október 7. 10:20
Az őszi időszak mindig kiváló lehetőséget ad arra, hogy kicsit megújítsa magát, akár egy új frizura segítségével.
Vásárló
Eldobja a „csodafegyverét” a kormány a választásokig? Kizártnak tűnik
Gáspár András, Valkai Nikoletta | 2025. október 7. 05:37
Már nem csak tavalyhoz képest drágább a nagybevásárlás: két hónap után újra emelkedésnek indultak az élelmiszerárak a hipermarketekben. Az viszont jó hír, hogy az éves drágulás tempója legalább egy kicsit újra lassult. Elképzelhetetlennek tűnik az árrésstop november végi kivezetése a Privátbankár Árkosár legfrissebb eredményei alapján.
Vásárló
A hatékonyság titka: modern higiéniai megoldások
Márkázott tartalom | 2025. október 6. 10:12
Gondolta volna, hogy a tisztaság mennyire fontos szerepet játszik a vállalatok hétköznapjaiban? Akár szállodák, akár kórházak működtetése a cél, a megfelelő higiéniai rendszerek kialakítása nemcsak a komfortérzetet növeli, hanem közvetlenül befolyásolja a gazdasági teljesítményt is.
Vásárló
Motorkerékpár vásárlása lízinggel?
Márkázott tartalom | 2025. október 5. 13:40
Bizony erre is van lehetőség, de természetesen itt a részletekre kiemelten figyelni kell. Kevesen tudják, de több típusa is elérhető a lízingnek, a nyílt végű kifejezetten vállalkozók, cégek számára érheti meg, mivel még áfalevonásra is lehetőség van, így kevesebb kamatot kell visszafizetni.
Vásárló
Vitaminok és ásványi anyagok a teljesebb életért
Márkázott tartalom | 2025. október 5. 11:09
Ma már teljesen hétköznapinak számít, ha étrend-kiegészítőkkel támogatjuk szervezetünk működését. Különösen az őszi, megfázásra hajlamosító időjárásban érezzük ennek szükségét. A termékek közt azonban könnyen zavarba jöhetünk, ha meglátjuk, milyen széles a kínálat a piacon, ezért nagyon fontos, hogy megtaláljuk azt a termékcsaládot, ami megbízható és minden tekintetben meg is felel az elvárásainknak.
Vásárló
Milyen párnahuzatot érdemes választani?
Márkázott tartalom | 2025. október 4. 10:40
Gondoltál már arra, milyen hatással van az alvási kényelemre egy egyszerű párnahuzat? Bár sokan inkább a megjelenésre figyelnek, az anyagválasztás valójában alapvető fontosságú a pihenés minőségének javításában. Különösen a természetes anyagok, mint a selyem, olyan előnyöket kínálnak, amik jelentősen befolyásolják a mindennapi komfortot. Nemcsak luxusérzést nyújtanak, hanem bőr- és hajápolási szempontból is előnyösek.
Vásárló
Ínycsiklandó élmények: hogyan formálják át a gasztronómiai programok a rendezvényeket?
Márkázott tartalom | 2025. október 3. 13:44
A gasztronómiai élmények egyre több embert vonzanak, hiszen nem csupán az ízlelőbimbókat stimulálják, hanem közösségi élményeket és emlékeket is eredményeznek.
Heti top
- Volodimir Zelenszkij megfosztotta Odessza polgármesterét ukrán állampolgárságától 2025. október 14. 19:31
- Magyar Péter: ha áprilisig nem lesz béke, idehívjuk a békekonferenciát 2025. október 14. 12:13
- Dagad a brüsszeli kémbotrány, von der Leyent a sajátjai is szorongatják az Orbán-kormány embere miatt 2025. október 13. 10:49
- Varga Mihálynak igaza volt – megdöbbentő adatra bukkantunk az élelmiszerek áráról 2025. október 12. 18:32
Havi top
- Hivatalosan is lemondott Orbán Viktor egyik fontos szövetségese 2025. szeptember 19. 20:01
- Hétfőtől megint szembejöhet a valóság az Orbán-kormánnyal 2025. október 5. 09:04
- Volodimir Zelenszkij megfosztotta Odessza polgármesterét ukrán állampolgárságától 2025. október 14. 19:31
- Áll a bál: valami nincs rendben Ursula von der Leyen magyarázkodásával 2025. szeptember 28. 10:42
Friss
Makro / Külgazdaság
Mekkora igazából az infláció? Elképesztő számokat mond be a magyar lakosság
körülbelül 1 órája
MBH Bank elemzés
-
Itt éri meg a legjobban lakásba fektetni az új hitellel2025. október 9. 12:05
-
Soha rosszabb félévet – jó számokkal zárt az MBH Bank2025. augusztus 28. 16:11
-
Év végén jöhet csak kamatcsökkentés2025. május 27. 17:01
-
A fizetésünk több mint harmadát a kiskereskedelemben hagyjuk2025. május 13. 14:44
-
Lassan újra mernek vásárolni a magyarok?2025. január 9. 13:18
-
Visszaesett az építőipari termelés volumene 2024 augusztusában2024. október 16. 11:55
-
Az MBH Bank jövőre a növekedés jelentős gyorsulását várja2024. október 15. 16:58
Piac&Profit cikkei
-
Újra kell kezdeni a bértárgyalásokat, mert a tervezett 3 százalékos GDP növekedés elmaradt
05:28
-
Ársapkát húztak a garzonlakásokra
16:54
-
Az olaszoknak újra tanítják a folyóírást, és tudniuk kell majd verseket is fejből
16:05
-
Beköltöztek a magyarok az IKEA-ba
14:03
-
A magyarok rezsiköltségei 41. helyen egy 69-es világranglistán
13:44
Turizmus Online cikkei
A vidék hírei
-
Energetikai korszakváltás előtt Eger
07:56
-
Folytatódik a nyugodt őszi idő
07:28
-
Trump–Putyin találkozó Budapesten: új fejezet a béketárgyalásokban?
20:08
-
Ha Hevesaranyoson az önkormányzat bevállalja, hogy a fideszes Békemenetre visznek kisbusszal békeharcosokat, akkor máshol vajon mi lehet?
19:08
-
Őszi bőrmegújítás belülről – vitaminok, superfoodok és ételek a ragyogó bőrért
14:51
legolvasottabb
-
Hivatalosan is lemondott Orbán Viktor egyik fontos szövetségese
2025. szeptember 19. 20:01
-
Hétfőtől megint szembejöhet a valóság az Orbán-kormánnyal
2025. október 5. 09:04
-
Volodimir Zelenszkij megfosztotta Odessza polgármesterét ukrán állampolgárságától
2025. október 14. 19:31
-
Áll a bál: valami nincs rendben Ursula von der Leyen magyarázkodásával
2025. szeptember 28. 10:42
-
Újabb országot engedne be Von der Leyen az EU ajtaján
2025. szeptember 29. 14:01
top 24
-
A brüsszeli magyar kémbotrányról döntött az Európai Parlament
2025. október 16. 14:44
-
Lehangoló hírt közölhetnek Ursula von der Leyenék
2025. október 17. 05:39
-
Putyin fontos lépésre szánta el magát
2025. október 16. 17:35
-
Budapest kulcshelyszín lesz: itt találkozik majd Trump Putyinnal a béketárgyalásokra – Frissítve!
2025. október 16. 19:53
-
Ez az aprócska megrendelés a feje tetejére állíthatja a légi közlekedést
2025. október 16. 10:16
