3p

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Ahogy minden régióban, Dél-Dunántúlon is órák alatt elkapkodták a pályázati pénzt a kazáncsere-programban. Holnap reggel lezárják a jelentkezést, kezdődhet az értékelés és rangsorolás. Akár 650 ezer forintot is kaphatnak a pályázók, igaz, sokat kell hozzátenni a megnyert pénzhez - így is sokakat megmozgatott, hogy a kazáncsere 40 százalékát kifizetné az állam.

A forrás kimerülése miatt felfüggesztették a kazáncsere pályázatokat a dél-dunántúli régióban - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium. A jelentkezéseket még december 7-én, vasárnap reggel 8 óráig be lehet adni.

A tárca közleménye szerint ezután az előzetesen meghatározott feltételeknek megfelelő pályázatokat a Pályázati Útmutatóban rögzítettek szerint rangsorolják. A befogadható pályázatok a rendelkezésre álló forrás kimerüléséig részesülhetnek támogatásban.

A fűtéskorszerűsítés alprogram ezzel már minden magyarországi régióban megnyílt, és el is érte a támogatási limitet.

Mi alapján döntenek?

Az útmutató szerint pályázatok a benyújtás sorrendjében kerülnek feldolgozásra. A befogadott pályázatok az értékelői javaslatok alapján, az energiamegtakarítási szempontokat figyelembe véve – széndioxid kibocsátás csökkentés – rangsorolásra kerülnek.

Akár 650 ezret is adnak, de sokat kell hozzátenni

A pályázat keretében minden olyan, a kazáncserével összefüggő tevékenység támogatható, amelynek szén-dioxid-kibocsátás csökkentése számítható, illetve energiamegtakarítást eredményező hatása energetikai számítással és energetikai tanúsítással igazolható. Az elnyerhető állami támogatás lakásonként legfeljebb az elszámolható költség 40 százaléka lehet, de maximum bruttó 650 ezer forint.

Közben folyik az államilag támogatott hűtőgép- és fagyasztócsere-program és a homlokzati nyílászárók cseréjének támogatására kiírt program is - a három lakossági energiahatékonysági pályázatra összesen 2,72 milliárd forint vissza nem térítendő támogatás áll rendelkezésre.

Az egész országban elkapkodták a pénzt

A program rögtön csúszással indult: október végén technikai gondok miatt nem tudott elindulni - problémák voltak az online rendszerrel, márpedig pályázatot csak ezen keresztül lehetett benyújtani. A közép-magyarországi régió pályázatait végül november 19-től fogadták, a keret kimerüléséről tehát néhány óra után érkezett a minisztérium bejelentése - ezután minden régióban ez történt, órák alatt a pályázati keretet meghaladó összegben nyújtottak be pályázatokat az új kazánra vágyók.

Címkék: Vásárló

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vásárló Nagyon berágtak a dánok, az amerikai ikont is büntetik Trump szívózása miatt
Buksza blog | 2025. május 1. 13:01
A dánok nagyon zokon vették, hogy az amerikai elnök arról lamentál, hogy az Egyesült Államoknak annektálnia kellene a Dániához tartozó Grönlandot, ahogy az oroszok lenyúlták Ukrajnától a Krímet.
Vásárló Egy termék mind felett – csalóka árváltozás a diszkontokban
Csernátony Csaba - Kollár Dóra | 2025. május 1. 05:48
Első ránézésre jelentős, bő 2 százalékos drágulással zárult az április a Privátbankár Diszkont Árkosár-felmérése szerint. Ha azonban a sajtot kivesszük a képletből, akkor sokkal barátságosabb az összkép. 
Vásárló Így már nem lehet étrend-kiegészítőket reklámozni
Privátbankár.hu | 2025. április 30. 15:03
Tilos az egészségre vonatkozó állításokat alkalmazni olyan étrend-kiegészítők reklámozásában, amelyek botanikai anyagokat – például gyógynövényeket vagy növényi kivonatokat – tartalmaznak, amíg ezek tudományos értékelése és uniós szintű engedélyezése le nem zárul – erősítette meg a Európai Unió bíróságának szerdai döntése.
Vásárló Itt a Szentkirályi válasza az energiaitalos szigorításra
Privátbankár.hu | 2025. április 30. 14:49
Tiszteletben tartják.
Vásárló Május 1-jei hosszú hétvége: így lesznek nyitva a boltok
Privátbankár.hu | 2025. április 29. 13:23
Négynapos hosszú hétvége jön májusban.
Vásárló Trump hazavághatja a karácsonyt
Buksza blog | 2025. április 29. 12:55
Számos online kereskedő döntött úgy, hogy nem vesz részt az Amazon idén júliusi Prime Day árleszállítási akciójában, mert Kínából származó áruja megdrágult az amerikai büntetővámok miatt.
Vásárló Visszaszóltak a boltosok, a nyugdíjasok is pórul járhatnak
Privátbankár.hu | 2025. április 29. 12:03
Rossz ötlet az OKSZ szerint az árrésstop kiterjesztése. 
Vásárló Óriási lépés: megtiltják a 18 éven aluliaknak az energiaital vásárlást
Privátbankár.hu | 2025. április 29. 10:50
Várhatóan június elején.
Vásárló Ha Adidas cipőt hord, akkor ezzel érdemes tisztában lennie
Privátbankár.hu | 2025. április 29. 10:03
Meglepetést okozott az Adidas.
Vásárló Így reagáltak a legnagyobb boltláncok: izgalmas számok jöttek a Lidl, az Aldi, a Tesco boltjaiból
Privátbankár.hu | 2025. április 29. 09:03
Úgy fest, a boltláncok javarészt benyelték az árrésstopos mínuszt. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG