Kis- és középvállalkozások ügyvezetője elnevezéssel indul szakképzés a nemzetgazdasági tárca által irányított szakképzési központokban - közölte pénteki számában a Magyar Hírlap. A Nemzetgazdasági Minisztérium tájékoztatása szerint a képzés célja, hogy a szektor termelékenységét növelve további erőforrásokat állítsanak a magyar gazdaság növekedésének a szolgálatába.
A tárca irányításával működő szakképzési központokban tízezres keretlétszámmal hirdették meg a kurzust. Ennek keretében a többi között 300 órás idegen nyelvi és 150 órás informatikai képzést nyújtanak a diákoknak, illetve cégvezetési ismereteket is oktatnak - írja a Magyar Hírlap.
Gyengült kedden a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el



