1p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

KKV
A Nokia 1,41 milliárd euró adózás utáni veszteséget jelentett az idei második negyedévről, amely közel négyszerese az egy évvel korábbi 368 millió eurónak. A veszteség jelentősen túlszárnyalta a szakértői várakozásokat.

Szakértők jóval kisebb, 654 millió euró veszteségre számítottak a második negyedévre. A cég teljes eladása 19 százalékkal, 7,54 milliárd euróra esett az egyre élesedő versenyben, ezen belül az okostelefonok értékesítése 34 százalékkal 1,54 milliárd euróra zuhant.

A Nokia tájékoztatása szerint a második negyedévben 10,2 millió okostelefont értékesítettek az egy évvel korábbi 16,7 millió után. A negyedévben összesen 83,7 millió készüléket adott el a finn cég, a tavalyi második negyedévi 88,5 millió után. Az okostelefonok átlagos eladási ára 151 euróra emelkedett az egy évvel korábbi 141 euróról.

A Nokia több mint egy évtizeden át a világ vezető mobilgyártója volt, de idén az első negyedévben a Samsung kiütötte az első helyről a finn céget a Gartner piackutató intézet adatai szerint. A társaság jelenleg leépítésekkel, gyárbezárásokkal, fejlesztésekkel próbálja megakadályozni teljes szétesését. A leépítések a Nokia komáromi gyárat is érintették, ahonnan 2 300 dolgozót bocsátottak el.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

KKV Itt van Nagy Mártonék bejelentése, örülhetnek a magyar cégek
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 09:41
Jelentős változtatásokat készít elő a kormány.
KKV Aki kkv-nek dolgozik, felejtse el a fizetésemelést?
Privátbankár.hu | 2025. október 16. 14:40
A makrogazdasági mutatókhoz képest meglepően optimista a hazai kkv-k hangulata – olvasható ki a VOSZ Barométer felmérés friss, harmadik negyedévre vonatkozó számaiból. Beruházásokra viszont nem sokan készülnek, a cégek 85 százaléka még fizetésemelést sem tervez.
KKV Indul a pénzeső – tarthatják a markukat a cégek
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 14:05
Szeptember elseje egy új pályázatot is hozott.
KKV Ez jobb az Otthon Startnál? Akár 100 millió juthat a szemfüles cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 25. 17:10
Az ingatlanvásárlásra készülő vállalkozóknak jó figyelni.
KKV Elárultak egy kellemes hírt a magyar cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. július 30. 16:34
Egyszerűbb lett a feltételek teljesítése. 
KKV Zuhog a pénzeső: még több magyar cégnek jut támogatás
Privátbankár.hu | 2025. július 7. 14:15
Már több mint 1300 cég örülhetett.
KKV Még mindig lehet pályázni elektromos autó vásárlására
Privátbankár.hu | 2025. július 1. 09:55
Több, mint 6 ezer támogatási szerződést írtak alá eddig, a 30 milliárdos keretből 26,8 milliárd forintot ítéltek oda. 
KKV Nagy Mártonék megnyitották a pénzesőt: a cégek sorban állnak
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 16:17
Érkeznek a támogatások, tartják a markukat a cégek.
KKV Megnyitották a pénzcsapot, jó hírt kaptak a cégek
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 14:21
Megnyílt a lehetőség.
KKV Itt egy lehetőség, ami még jól jöhet a magyar cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. május 5. 15:32
Két új termék.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG