Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
2p
KKV
A BKK természetesen visszautasítja a szakszervezetek vádjait: nem hamis, hanem hibás jeggyel utaznak, és egyébként az ellenőrök zsebében van igazi igazolvány is.

A Budapesti Közlekedési Központ visszautasítja a Belföldi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezetének állításait. Ahogy arról a Privátbankár is beszámolt, a  BTDSZ állítása szerint hivatalos okirattal való visszaélést követnek el a BKK ellenőrei, amikor érvénytelen bérletekkel tesztelik az elsőajtós felszállási rendben közlekedő autóbuszok járművezetőit. A BKK most azt közölte: a szakszervezet állításával szemben a valóság az, hogy az ellenőrök jogszerűen ellenőrzik a járművezetők munkáját, munkájukkal semmiféle visszaélést nem követnek el.

Nem hamis, hanem hibás a jegy?

A jegyellenőrök az ellenőri igazolványuk mellett, mint a BKK munkavállalói, munkáltatói utasításra tarthatnak maguknál próba/minta jegyeket. A jegyek vagy „MINTA” feliratot vagy feltűnő alaki hibát tartalmaznak, használatuk nem valósítja meg az okirattal való visszaélést, a próbavásárlás kategóriájába tartoznak.

A próbavásárlás bevett gyakorlat, a BKK ellenőrei semmiféle visszaélést nem követnek el, hiszen a bevételre jogosult és az értékcikkeket kiadó BKK által elfogadott módon, e célra szolgáló dokumentumokkal ellenőriznek, ezen felül az ellenőrök érvényes utazásra jogosító igazolvánnyal is rendelkeznek. A próbavásárlás tényétől eltekintve, ha feljutnak is az ellenőrök a járműre a nem érvényes igazolvánnyal vagy jeggyel, akkor sem utaznak jogosulatlanul - írja a BKK.

Ügyészségi vizsgálatot emleget a szakszervezet

A reakció előzménye a szakszervezet szerdai közleménye; eszerint ügyészségi vizsgálatot kezdeményeznek BKV-s szakszervezetek a tulajdonosi jogokat gyakorló Budapesti Közlekedési Központ ellen, ha nem sikerül megszüntetni az elsőajtós felszállási renddel és a jegyek, bérletek ellenőrzésével kapcsolatos törvénytelenséget. Az érdekvédők jogi álláspontja szerint ugyanis a BKK emberei hivatalos okirattal való visszaélést követnek el, amikor érvénytelen bérletekkel megpróbálják csőbe húzni a járművezetőket. Részletek >>

Címkék: KKV
A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

KKV Indul a pénzeső – tarthatják a markukat a cégek
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 14:05
Szeptember elseje egy új pályázatot is hozott.
KKV Ez jobb az Otthon Startnál? Akár 100 millió juthat a szemfüles cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 25. 17:10
Az ingatlanvásárlásra készülő vállalkozóknak jó figyelni.
KKV Elárultak egy kellemes hírt a magyar cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. július 30. 16:34
Egyszerűbb lett a feltételek teljesítése. 
KKV Zuhog a pénzeső: még több magyar cégnek jut támogatás
Privátbankár.hu | 2025. július 7. 14:15
Már több mint 1300 cég örülhetett.
KKV Még mindig lehet pályázni elektromos autó vásárlására
Privátbankár.hu | 2025. július 1. 09:55
Több, mint 6 ezer támogatási szerződést írtak alá eddig, a 30 milliárdos keretből 26,8 milliárd forintot ítéltek oda. 
KKV Nagy Mártonék megnyitották a pénzesőt: a cégek sorban állnak
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 16:17
Érkeznek a támogatások, tartják a markukat a cégek.
KKV Megnyitották a pénzcsapot, jó hírt kaptak a cégek
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 14:21
Megnyílt a lehetőség.
KKV Itt egy lehetőség, ami még jól jöhet a magyar cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. május 5. 15:32
Két új termék.
KKV Aggasztó számokat találtunk: bajban vannak a magyar cégek
Kollár Dóra | 2025. április 30. 05:59
A kiberbűnözés alapvetően a modern kor jelensége, a dübörgő digitalizáció miatt minden eddiginél többen lesnek a gyanútlan felhasználókra az interneten. A támadók azonban nemcsak a magánszemélyeket, hanem a cégeket is támadják.
KKV Megnyílt út a magyar cégek előtt: könnyebben elérhetők az uniós hitelek
Privátbankár.hu | 2025. április 14. 17:04
Tovább egyszerűsödött az uniós források elérése a vállalkozások számára, egyre többen használják ki a lehetőséget.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG