A Bosch 2018-ig a hildesheimi üzeméből Miskolcra telepíti át az önindító gyártás nagy részét, így a hildesheimi telephelyen 400 munkahely szűnik meg - közölte kedden a Bosch egyik szóvivője.
Iparági szakértők szerint a világ legnagyobb autóipari beszállítójának célja a versenyképesség növelése a pangó európai autópiacon, kihasználva az alacsonyabb magyarországi bérszínvonalat.
A magyar kormány júliusban stratégiai megállapodást kötött a magyarországi Bosch-csoporttal. A cég tájékoztatása szerint a Bosch tíz leányvállalattal és 8500 munkavállalóval van jelen Magyarországon, az utóbbiak közül 1000 embert a kutatás-fejlesztés területén foglalkoztatnak. A vállalatcsoport összforgalma 2012-ben több mint 594 milliárd forint volt, az elmúlt évtizedben végrehajtott beruházásainak értéke a 2013-as év végére meghaladja a 250 milliárd forintot.
A Bosch 1899-ben jelent meg Magyarországon és jelenleg a második legnagyobb külföldi munkaadó. A magyar gazdaságban a járműipar húzóágazat, amelyben a Bosch kiemelkedő szerepet vállal - mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, amikor átadták a társaság új gyárépületét júliusban.
Kalilur Rahmán bangladesi külügyminisztert választották meg.

Így fektetnek be Magyarország legjobb szakemberei
Nem a piac a legnagyobb ellenség, hanem mi magunk – interjú
Az AI olyan lesz, mint a mobiltelefon – Klasszis Podcast
A forint is azt jelzi, hogy Magyarországon kiengedtük a kéziféket – interjú
Jobban fogják ezentúl keresni a forintot, mint a devizát? – interjú



