3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A parlament megszavazta a társadalombiztosítási ellátások összes rendelkezésének újraszabályozását. Az egységes, új járulék mellett az is eldőlt, hogy aki nem fizeti, az három hónap után nem veheti igénybe a térítésmentes egészségügyi szolgáltatást.

Újraszabályozta szerdán az Országgyűlés a társadalombiztosítási (tb) ellátások összes rendelkezését: egységes, 18,5 százalékos társadalombiztosítási járulékkulcsot határoztak meg jövő júliustól, és új rendelkezés az is, hogy aki nem fizeti az egészségügyi szolgáltatási járulékát, három hónap után elesik az egészségügyi szolgáltatás térítésmentes igénybevételének lehetőségétől.

A parlament 112 igen, 20 nem szavazattal és 37 tartózkodás mellett fogadta el a társadalombiztosítás ellátásaira jogosultakról, valamint az ezen ellátások fedezetéről szóló törvényt.

A nyugdíjjárulék, a természetbeni és a pénzbeli egészségbiztosítási járulék, valamint a munkaerőpiaci járulék 2020. július 1-jétől összeolvad a társadalombiztosítási járulékba, amelynek mértéke megegyezik ennek a négy járuléknak az összegével, tehát 18,5 százalék.

Egyes biztosítotti kategóriákban új kötelezettség lesz az egységes tb-járulék megfizetése úgy, hogy ezzel ellátási jogosultság is jár. Azaz az őstermelők, illetve a megbízási jogviszonyban dolgozók a tb-járulék fizetésével szereznek munkaerőpiaci jogosultságot július 1-je után.

Milliárdokat bukik a nyugdíjalap a járulékok összevonásával

Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyi államtitkára november végi expozéjában arról is beszélt, a vállalkozóknak az új járulékot a minimálbér után kell megfizetni, míg jelenleg az egészségbiztosítási és a munkaerőpiaci járulékot legalább a minimálbér másfélszerese után fizetik az egyéni és társas vállalkozók.

Az új szabályozással járulékmentességet kap minden munkát vállaló nyugdíjas, jövedelmüket ezentúl csak a 15 százalékos személyi jövedelemadó terheli. Jelenleg csak a munkajogviszonyban állók kapnak járulékmentességet.

A törvény 7 710 forintban határozta meg júliustól az egészségügyi szolgáltatási járulék havi összegét.

Újdonság, hogy ha az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetésre kötelezett nem teljesíti fizetési kötelezettségét és az ebből keletkező hátralék összege meghaladja a háromhavit, a TAJ-szám (társadalombiztosítási azonosító jel) érvénytelen lesz, az egészségügyi szolgáltatás térítésmentesen nem vehető igénybe, amíg a tartozást nem egyenlítik ki.

A Pénzügyminisztérium korábbi közlése szerint ez a szabály nem érinti a sürgősségi ellátást, a változás azokra vonatkozik, akik saját maguk fizetik az egészségügyi szolgáltatási járulékot.

A gyermekek után járó családi kedvezmény a jövőben a teljes, 18,5 százalékos társadalombiztosítási járulék terhére érvényesíthető lesz.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Feltételezett világháborús bomba miatt ma lezárások lesznek az Infoparknál
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 11:15
Feltételezett világháborús bombát találtak a budapesti Infoparknál, a tűzszerészművelet idejére csütörtök délután lezárják a területet – közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ügyelete az MTI-vel.
Közérdekű Félmillióan felejtik el évről évre, már a NAV is figyelmeztet
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 11:00
Évente félmillióan felejtenek el nyilatkozni a munkáltatójuknak az adókedvezményükről. Ettől az összegtől természetesen nem esnek el az érintettek, azonban ahhoz, hogy megkapják a visszajáró összeget, az adóbevallási tervezetet ki kell egészíteniük.
Közérdekű A Nézőpontnál a Fidesz, a 21 Kutatóközpontnál továbbra is a Tisza a befutó
Privátbankár.hu | 2026. március 19. 10:45
Egy százalékpontos növekedést és jelentős előnyt mért a kormányközeli Nézőpont Intézet a Fidesz támogatottságában a listás eredményeket figyelve. A 21 Kutatóközpont szerint ugyanakkor stabilan vezet a Tisza.
Közérdekű A GVH elnöke hat évre újrázik
Privátbankár.hu | 2026. március 17. 19:59
Újabb hat évre kapott megbízást Rigó Csaba Balázs a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) elnökeként, aki kedden az esküje letétele után Sulyok Tamás köztársasági elnöktől átvette kinevezési okmányát.
Közérdekű Horn Gyula adókedvezményével kampányol a kormány az Ügyfélkapun keresztül
Herman Bernadett | 2026. március 13. 14:21
1995 óta él, mégis most küld róla levelet az adóhatóság azzal, hogy az a Családi Adócsökkentési Program része. 
Közérdekű IDEA Intézet: nőtt a Tisza Párt előnye
Privátbankár.hu | 2026. március 12. 09:20
A Tisza támogatottsága 2, a kormánypártoké pedig 1 százalékponttal növekedett február elejéhez képest.
Közérdekű Szédülni fog, ha meglátja, mennyibe kerülne a benzin és a gázolaj ársapka nélkül
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 11:55
Gigantikus áremelkedés történt, és még nincs vége, vigye magával a kútra a forgalmit!
Közérdekű A gazdaságért aggódnak, és nem érdekli a háborús narratíva a bizonytalanokat
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 08:26
Magyar Pétert többen szeretnék miniszterelnöknek, de a kormányváltásra kevesebben számítanak ebben a körben – derül ki a Republikon felméréséből. 
Közérdekű Ne felejtse otthon a forgalmit, ha tankolni megy!
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 06:45
A benzinkúton ellenőrzik a rendszámot vagy a forgalmi engedélyt, és küldik az adatokat a NAV-nak.
Közérdekű Új fizetési rendszer jön a budapesti metrókban
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 12:55
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) március 11-én, szerdán megkezdi a Pay&GO bankkártyás fizetési pilotrendszer kiterjesztéséhez szükséges, új jegyérvényesítő készülékek telepítését a fővárosi metróhálózaton. Így a Pay&GO szolgáltatás április közepétől minden metróvonalon elérhetővé válik – közölte a BKK az MTI-vel kedden.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG